Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gliwice ul. Toszecka


nobo

Rekomendowane odpowiedzi

To WY jestescie lepsi jak Policja. Potraficie ze zdjecia predkosc ustalic. Powtarzam wam ze max 70 km/h bylo !

 

A inni Ci powtarzają, że tam jest ograniczenie do 50km/h, na dodatek przejście dla pieszych, więc jeden ... czy jechała 70km/h czy 100km/h. Wyleciałoby dziecko i co? Przy tych 70km/h też by nie wyrobiła.

 

Zdrowia życzę poszkodowanym, a innym zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście wszyscy byli świeci i jeździli z dopuszczalnymi prędkościami w mieście a juz wogóle po za nim, może przekroczyli prędkość tak jak KAŻDY TO ROBI - SAMOCHODY I MOTOCYKLE nie ważne oni nie byli sprawcami wypadku, jak się wyjeżdża z podporządkowanej to się patrzy co się robi - jechałam za nimi na liczniku nie miałam więcej niż 60 a chłopaki szybko się rozpędzili ze świateł baba wyjechała, jeden próbował z lewej drugi z prawej i tyle z tej opowieści, obaj żyją jeden złamane żebra otarcia i obicia a drugi gorzej miał otwarte złamanie jest po operacji czuje się lepiej, nie wieszajcie psów na chłopakach bo każdy jeździ szybciej niż powinien, doszło do nieszczęścia nauczka na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście wszyscy byli świeci i jeździli z dopuszczalnymi prędkościami w mieście a juz wogóle po za nim, może przekroczyli prędkość tak jak KAŻDY TO ROBI - SAMOCHODY I MOTOCYKLE nie ważne oni nie byli sprawcami wypadku, jak się wyjeżdża z podporządkowanej to się patrzy co się robi - jechałam za nimi na liczniku nie miałam więcej niż 60 a chłopaki szybko się rozpędzili ze świateł baba wyjechała, jeden próbował z lewej drugi z prawej i tyle z tej opowieści, obaj żyją jeden złamane żebra otarcia i obicia a drugi gorzej miał otwarte złamanie jest po operacji czuje się lepiej, nie wieszajcie psów na chłopakach bo każdy jeździ szybciej niż powinien, doszło do nieszczęścia nauczka na przyszłość. 

 

Wydaje mi się, że nikt ich tu publicznie nie linczuje, tylko stwierdza fakty. Jeśli na budziku było więcej niż można jechać to mamy nagle udawać ślepych i mówić, że nic się nie stało? Dział jak sama nazwa wskazuje jest dla przestrogi. Teraz wiem, że w tym miejscu nie warto jechać więcej niż 50km/h, bo są pasy, wyjeźdżające baby i skrzyżowania. Yamaha chcesz nagle zaczarawoć rzeczywistość? Nie sztuką jest popełnić błąd, ale sztuką jest się do niego przyznać. Na całe szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Ale teraz pewnie ofiary wypadku i każdy kto wpadnie na tę drogę (i widział ten dział) to przystopuje i będzie ostrożniejszy. Więc nie ma co kolorować rzeczywistości i pisać, że mieli 60km/h. Jak przypałowali to siła pędu dała w dupę i tyle. F = m*a - Newtona nie oszukasz. Jeszcze raz zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield ma rację. Tak nie wygląda sprzęt przy "stłuczce" w okolicach 50 km/h. Musiało być przekroczone razy ileś. Widziałem motocykl Szymona po jego wypadku na wodzisławiskiej przy Statoilu. Źródła podają, że leciał w okolicach 70 km/h. Zarówno corsa w którą trafił jak i jego XX wyglądały zupełnie inaczej niż w tym przypadku. Ty nie mniej trzymam kciuki  za zdrowie wszystkich poszkodowanych. Dość śmierci Naszych na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście wszyscy byli świeci i jeździli z dopuszczalnymi prędkościami 

To fakt nikt święty nie jest. Jedno jest pewne -mamy do czynienia z gównianymi motocyklami o twardości plasteliny?

Powyższe posty nie maja na celu linczowac nikogo,

Najwyższy czas skończyc z hipokryzja jazdy 50km/h bo albo ktos sie do tego przyznaje albo wypija piwo które sobie nawazył.

ok ku przypomnieniu.. czy na poniższym filmie doszło do wymuszenia?

Czy przypadkiem kierujący samochodem nie miał nawet szans "zauwazyć" motocyklisty?

Niech kazdy wyciągnie wnioski sam co by było gdyby doszło do kolizji na powyzszym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naocznych świadków ......
Stali na światłach ...... w momencie zielonego pełen gaz ścigali się i to zdrowo grubo ponad 100 było w momencie kolizji (laska nie miała szans ich zauważyć tak szybko nadjechali). Dziewczyna która z nimi jechała, jechała wolniej ( i tez nie przepisowo ale wyhamowała)
Koleś który jechał pierwszy miał "szczęście" że trafił w maskę bo wybiło go i przeleciał ok 30m i zatrzymał się przed Tirem Biedronki na przeciwnym pasie.
Prędkość ...... NADMIERNA prędkość była powodem zaistniałej sytuacji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że wszyscy poszkodowani w tym wypadku wyliżą się fizycznie a później psychicznie.

 

co do prędkości - mam wrażenie że jazda motocyklami naraża jeżdżących nimi na szereg różnych zagrożeń których nie da się przewidzieć i opanować choćby nie wiem co zrobić. da się zmniejszyć prawdopodobieństwo poprzez przepisową jazdę ale nadal motocykl wrzuca nas w sytuację która w ogromnym procencie jest niekontrolowalna - a to mucha wleci do kasku przy otwartej przyłbicy, a to pies wyskoczy, samochód wyjedzie, ktoś nie zauważy. nie jestem zwolennikiem takiego myślenie że po fakcie tutaj wszyscy jednozacznie zadowalają się prostymi wyjaśnieniami - za szybko jechał, nie umiał jeżdzić , przeliczył się etc. dzisiaj śmigałem i powiem wam że pewnie żyję bo ominęło mnie szereg okoliczności które gdyby się pojawiły to być może nie pisałbym tutaj. czasami splot różnych okoliczności bardziej się przyczynia do wypadku niż nasze możliwości kontrolowania sytuacji. po prostu trzeba się pogodzić że wsiadając na moto w dużej mierze też zdajemy się na szereg przygodności życia, na przypadkowość którą możemy poddać kontroli tylko w niewielkim stopniu. nie piszę o tym konkretnym wypadku tylko ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.