Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Korea Północna motocyklem!


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że przejechałbym się. Mysle że wycieczka ejst warta kazdych pieniędzy.. to jak podóz w czasie 40 lat wstecz do głebokiego stalinizmu..
Na filmie zabija wszechobecny porzadek.. zero smieci na ulicach, zero reklam.. a u nas syf na kazdym kroku.. masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tytuł tematu to pomyślałem, że to żart, a jednak nie. Faktycznie ciekawa sprawa i chyba mało kto może się czymś takim pochwalić.

Miałem to samo. Stwierdziłem, że to pewnie jakiś żart albo pytanie kogoś czy jest to wykonalne. A jednak jest. Gratulacje dla tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzic że nazywanie reżimem korei płn jest celowe. Nasz kraj tez byłby rezimem gdyby wygonic wszystkich złodziejaszków etc.
Fakt niezaprzeczalny - korea posiada obozy, kolejny fakt, ludzie kochają swego "wodza" nawet Ci którzy koree opuścili/uciekli,
gdy go widza, cos sie w nich otwiera. Moim zdaniem, nie jest lepiej ale patrząc na to wszystko jakby chłodnym okiem, to wielu z tych rzeczy brakuje w naszym społeczenstwie.
Twierdze ze pewne nauki kultury w naszym społeczenstwie to niestety porazka.. Nie faworyzujac ciekawi mnie jaki tam jest %  kryminału gwałtów i tympodobnych.
Porównajcie Warszawke z lotu ptaka a Pyongyang. dziekuje (kto tu jest biedny;))

P.s. ile to krajów na swiecie zydomedia nazywały rezimami.. nawet Irak.. podobno miał bron masowego razenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... kolejny fakt, ludzie kochają swego "wodza" nawet Ci którzy koree opuścili/uciekli, gdy go widza, cos sie w nich otwiera. Moim zdaniem, nie jest lepiej ale patrząc na to wszystko jakby chłodnym okiem, to wielu z tych rzeczy brakuje w naszym społeczenstwie.

 

wlasnie obejrzalem niezly film na tvp kultura http://www.tvp.pl/kultura/propozycje/bilet-do-kina-zycie-na-podsluchu/10015193 i zaraz potem przeczytalem danvieldzie co tu napisales i mam prosbe, czy moglbys rozwinąc swoją teze o milości koreańczyków do swojego wodza oraz o tych wielu rzeczach których brakuje w naszym spoleczenstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - każdy koreanczyk który sie rodzi, jest "uczony" miłości do swego wodza, w internecie jest sporo materiałów na temat KRLD i propagandy.
Wyobraź sobie kraj w którym twórca hamburgera i hot-doga byłby Twój wódz, napisałby także wiekszośc piesni, ksiązek.. dał ludziom internet a nawet wymyslił smartfona.
To dopiero matrix i wiekszośc z koreanczyków w to wierzy dlatego sa oddani i gotowi chwycic za szabelke.. fakt z drugiej storny jest tez pręgierz - "nabroisz" - wkładamy do paki Ciebie i Twoją rodzine/ potomków etc.
Gdzies pod artykułem o smierci kim dzong ila pisało ze ludzie byli zmuszani do płaczu pod groźba obozu.. mam odmienne zdanie.. jezeli wódz był dla nich "wszystkim" to tak niestety jest(byli tego uczeni)
Co do rzeczy których brakuje w naszym społeczenstwie to rzeczywiscie tam nie ma praktycznie przestepstw, koreanczycy sami dla siebie z tego co pisza tu i ówdzie sa bardzo zyczliwi i pomocni, może wynika to z "biedy"  
albo raczej ze "zorganizowania narodu?
P.s. a teraz nie jestesmy na "podsłuchu":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej to co napisales nazywa sie "wychowanie w reżimie" i moim zdaniem nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem, po prostu taka hodowla stworzeń dla własnej wygody. można to tez nazwac "zorganizowaniem narodu".

ja nie widze w tym plusów, ale skoro punkt widzenia jest jak dupa... 

jesli przezyjesz podróż "TAM" to opisz to koniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej to co napisales nazywa sie "wychowanie w reżimie" i moim zdaniem nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem, po prostu taka hodowla stworzeń dla własnej wygody. można to tez nazwac "zorganizowaniem narodu".

ja nie widze w tym plusów, ale skoro punkt widzenia jest jak dupa... 

jesli przezyjesz podróż "TAM" to opisz to koniecznie ;)

100% racji a wiele można jeszcze dodać. Wyobraźmy sobie taki np program Wojewódzkiego który się naśmiewa z ludzi wysoko postawionych w polityce co by się z nim stało tam? Pod ścianę i kula w łeb, u nas możesz narzekać na Tuska, Komorowskiego itd i nie zastrzelą cię za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem z człowieczeństwem niewiele ma wspólnego. A u nas jest zorganizowanie narodu?
Którys z kolei rok polacy daja sie oszukiwac.. dali sobie zabrac dosłownie wszystko.. własnie, zostało tylko narzekac  :mellow: 
W polsce nie potrzeba programu Wojewódzkiego.. polaczek z polaczka zawsze sie nasmiewał i to jest najlepsza komedja hipokryzji.
Dlatego twierdze że im wiecej naród ma swobody tym wieksze Gó*&^ i bandytyzm.
Rodzice dzisiaj niczego nie wychowuja, smieci leza wszedzie, popisane klatki przystanki.
Ktos mi powie że duzo wymagam.. epoke wstecz nauczyciel sie nie patyczkował - wpier*&% linijka po łapach i był szacunek.
Tak samo milicja prewencyjnie wpieprz spusciła.
Dużo by wymieniac a prawda jest taka że pod zasłona wolności wielu szukało własnie poletka do cwaniactwa i układania nowych teori jak powinien wygladac swiat.
P.s. czasem ogladam te same zdjecia róznych miast za komuny i teraz.. nie wszystko było dobre ale ludzie dbali o to co mieli. Głównie chyba tego sie doszukuje patrzac na  KRLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie zabija wszechobecny porzadek.. zero smieci na ulicach, zero reklam.. a u nas syf na kazdym kroku.. masakra.

jaka masakra? nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak w Polsce malowano trawe na zielono, jak wszyscy wykonywali 200% normy, kobiety na traktorach uśmiechnięte itp? wszystko na pokaz by pokazać zachodowi jak jest (było) u nas super, ale 300m kolejek po cokolwiek , puste lady w mięsnch i sklepach spożywczych juz nie pokazywali... 

kiedys oglądałem film robiony ukrytą kamerą z korei północnej. dokument był pokazywany po 23:00 ze względu na drastyczne sceny. na 100% mozna go znalezc w necie... on ukazywał całą prawde o Korei...

a ten film z wyprawy fajny, ale jakis taki sztuczny, jestem pewien ze na 100% miali oni scisle okreslone trasy po których mogli sie poruszać, no i zawsze towarzyszyli im jacyś wojskowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian masz racje, Nie pamietam tych czasów - za mały bylem.
Owszem znam to niestety z opowieści.. nawet na w fabryce FSO malowali trawe na zielono. 
Nie twierdze że w korei maja kolorowo, bo wiele rzeczy jest z pewnościa udawane. Natomiast patrzac na to wszystko jest w tym cos fascynujacego.
generalnie jak widac na zamieszczonym pierwszym  filmie podrózowali pod eskorta, bo podejzewam że tymi motocyklami byliby w stanie wjechac tu i ówdzie.

generlanie daleko szukac nie trzeba



Dla porównania

Moje pytanie brzmi.. w czym KRLD jest ;lepsza od "kapitalistycznego" porzadku świata??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masakra? nie wiem ile masz lat i czy pamietasz jak w Polsce malowano trawe na zielono, jak wszyscy wykonywali 200% normy, kobiety na traktorach uśmiechnięte itp? wszystko na pokaz by pokazać zachodowi jak jest (było) u nas super, ale 300m kolejek po cokolwiek , puste lady w mięsnch i sklepach spożywczych juz nie pokazywali... 

kiedys oglądałem film robiony ukrytą kamerą z korei północnej. dokument był pokazywany po 23:00 ze względu na drastyczne sceny. na 100% mozna go znalezc w necie... on ukazywał całą prawde o Korei...

a ten film z wyprawy fajny, ale jakis taki sztuczny, jestem pewien ze na 100% miali oni scisle okreslone trasy po których mogli sie poruszać, no i zawsze towarzyszyli im jacyś wojskowi.

 

nie było bo te france wymieniały mięso za maluchy czy inne dobra nie wprowadzając go nawet do obrotu. Od polaczki takie kombinujące co by mozna było tylko zapierdolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja schodzi chyba na żelazny temat PRL, komunizmu, kapitalizmu i tak dalej.

chcecie porównania na wesoło to obejrzyjcie "Misia" , "Alternatywy" ,"Rozmowy kontrolowane" - obraz tamtych czasów, przynajmniej od epoki Gierka, ile sie czlowiek musiał nakombinować zeby mieć głupi paszport, dziś wygląda śmiesznie i jowialnie, ale to nie było śmieszne kiedy było realne....  wczesniej przed Gierkiem było dużo gorzej bo było biedniej, szarzej, dużo strachliwiej - i danvield nie zmieni tego nawet to, ze bandyci siedzieli w domach i tam katowali swoje żony bo bali sie milicji i nie robili tego przykładowo w parku. obejrzyj ten film który podałem we wczesniejszym linku, o Stasi i powszechnym podsłuchu, kapowaniu na sąsiadów, znikaniu ludzi i niszczeniu ludzi dla kaprysu. u nas w Polsce też tak było. 

dla mnie jest za bardzo niepojęte, że można być zafascynowanym komunizmem i "porządkiem społecznym", albo jak można myśleć, że wtedy było lepiej, albo że KRLD to uporządkowany kraj. no tak, uporządkowany, jak posprzatają z ulic tych co akurat umarli przykładowo z głodu. 

mimo wszystko ja wole dzisiejszy bajzel, syf, rozpasanie, politycy idioci i grube dzieci - bo każdy sobie rzepe skrobie, ale przynajmniej jak chcę jechać do RFN to jade i zostaje, jak chce R1 to ide i kupuje, przynajmniej teoretycznie robię co chcę albo na co mnie stać. i jak chcę i potradię zarobić 1 mln miesiecznie to zarabiam. a wtedy nawet domu z balkonem nie można było wybudować, bo przecież "balkon to taki burzuazyjny wynalazek" - to autentyczna sytuacja dziadka mojej żony. 

odnośnie filmu z podróży to jestem na 100% pewien, że film był wyreżyserowany, podobnie jak cała podróż, mieli ścisły plan, ścisły przejazd (taki tranzyt) i wszystko musiało być ustalone wczesniej, żadnych nieprzewidzianych ludzi po drodze, wszyscy weseli i uśmiechnięci. rzeczona gdzieś wyżej malowana trawa, malowany czarny asfalt, wysprzatane na ten czas parki. Niedawno czytalem gdzieś, ze ponieważ Kim Dzong Un lubi jak ludzie się cieszą, to na jego prywatnej wyspie mieszka z nim ok 60 osób, które non stop się uśmiechają jak go widzą. prosze cie danvield nie widzisz hipokryzji na najwyższym poziomie? 

aha, znalazlem http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/futra-jachty-i-alkohole-kim-dzong-un-nie-zaluje-sobie-luksusow,363851.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafascynowany to może nie, ale było dużo dobrego mimo wszystko; zwykły człowiek nie był smieciem, a i się odwołać mozna bylo do sekretarza. Kazdy miał pracę. Wszyscy byli bez paszporów, więc nie bło odniesienia, ludzie sobie pomagali, zamiast szkodzić itd it.

A teraz spórz na ulicę - też wszyscy chodzą na buroszaro ubrani. Było więcej czasu, każdy odwiedzał każdego bez uprzedzenia. A i w 1985 mielismy dwa auta, motorówke, pare motorowerów i 2,5 Lambretty :). Niby w sklepach były pustki, ale każdy miał wszystko i do tego kasy. Za Gierka przecietna polska rodzina mogła miesięcznie zaoszczędzić 30% dochodów. Studia za damo. itd itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fascynacja komunizmem to daleko idace słowo, co do korei poprostu to jest ciekawe.. jak podróz w czasie.
LBG Dopisz do tego jakby przemiane.. Gierek wybudował, (zadłuzył się- i zostało spłacone) a chłoptasie z okragłego stołu tylko czekali zeby rozsprzedac.
Gdyby nie Gierek nie było by szkół kopaln, szpitali etc.. to łatwo sprawdzic kiedy kto jakie budynki pobudował.. a dzis :D?
Owszem kazdy miał prace.. ale było tez mnustwo ożeroków.. lewusów "czy sie stoi czy sie lezy" etc.
Polskie komedie doskonale obrazuja wady tego systemu. róznica miedzy stanem obecnym jest taka ze
.. kiedys mieli wszyscy, nie miał nikt a dzis.. narzekaja i banki sie bogaca..wszechobecny wyzysk..
Może mnie ktos wyprowadzi z błedu jezeli sie myle.. ale kiedys panstwo dbało o rodzine.. (i to był chyba jedyny plus)
była szansa na mieszkanie, nawet zakładowe a dzis ile trzeba czekac na mieszkanie?
 a dziś? Ha kredyt na 30 lat - witaj ch***
Ktos mi napisze - mozesz miec teraz biznes firme to tamto siamto.. w tamtych czasach tez Ci operatywni byli.. (dlatego skupiam sie na tzw szarych obywatelach)

Czasem mysle jaka byłaby polska gdyby nie dopuścic do kradziezy rozsprzedania fabryk upadków etc..
gdyby nie wpuscic tych cwaniaczków z zachodu którzy pokupowali potem te firmy za 1 zł i wysysaja kase z polskiej siły roboczej na zachód

P.s. Dzisiaj niewiele sie zmieniło i nie trzeba STASI zeby ludzie znikali.. lepera dawno juz nie ma.. nie ma tez Blidy.. 
Poczytajcie gdzie zyjecie

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/653143,w-wolnej-polsce-gina-ludzie-tajemnicze-smierci-po-smolensku-seryjny-samobojca-lista-osob-zamordowanych-przez-rzad-i-obcy-wywiad-–-wyjasnienie-zgonowx3.html
koledzy nadla robia czystki.. Czy to wazne czy komunizm czy kapitalizm? to tez na K.. jedno wielkie k*******
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóz partie motocyklistów i idź podbijaj sejm i senat. zmieniaj rzeczywistosc, produkuj ustawy i bądź tym dobrym - to proste, trzeba byc tylko trochę przedsiębiorczym.

kiedys były tylko 3 partie : PZPR, SD i PSL, dzis jest troche więcej chociaz moze ludzie ci sami. ale masz szanse coś zmienić.

 

sluchajcie, zyjecie jakimiś wspomnieniami dziecinstwa albo ci młodsi - wspomnieniami rodziców, którzy tęsknią za komuna, bo bylo wszystko prostsze, nie trzeba bylo myśleć, bo partia mysłała, nie trzeba bylo płakać bo partia płakała, trzeba bylo tylko pracowac i chodzic na pochody. a nie pamietacie juz godziny milicyjnej, sklepów z octem, kartek na wszystko, czekolady w sklepie ktora nie byla czekoladą... ktos napisal, ze ludzie wtedy mieli kasę, wiec ja odpisze ze kto miał ten miał, u mnie w domu raczej często sie nie dojadało przed 1-szym, oboje rodzice pracowali, ojciec nawet na kopalni "zarabiał" , a ci co kase mieli to co z tego mieli? co za nią kupili? po chleb sie stało 4 godziny, po ryby na świeta po 6-8 godzin, po lodówke 4-5 dni - ktos z was stał? ja stalem i nie chce wiecej. zeby kupic srajtasme trzeba bylo byc dobrym znajomym pani krysi z papierniczego a mięso w piątek pani zosia zostawiała pod ladą ochłap dla znajomej. kurde dajcie spokój, tesknicie do komunizmu to jezdzcie na Białoruś, mysle ze Ukraina tez sie nada, pomieszkajcie i moze zobaczycie jednak w PL nie jest tak źle jak opisujecie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj były kolejki były.. ale jako górnik musze CI powiedziec kopalnie miały swoje wewnetrzne sklepy z cenami nieraz nizszymi niz na zewnątrz i zawsze był jakis towar.
No widzisz a ciekawe jakby to było gdyby w tamtych czasach rozwiązac ten "niedobór" towarów w sklepach..nie byłoby tych tygodniowych kolejek... a teraz w sklepach masz tyle że nie jestes w stanie wszystkiego kupic ;)
Pamiętasz sklepy "baltony" bo to juz pamietam.. także gdyby to wydazyło sie własnie w tych czasach "kartkowych" i byłoby dostepne dla wszystkich, byłoby ciekawie.
http://www.youtube.com/watch?v=V_4MVR2-0Zc
http://www.pastsilesia.com/2012/10/luksusowe-zakupy-olkusz-baltona.html
No ale niestety wtedy ludzie w wielu zakłądach strajkowlai, nie było produkcji,  a dwa nawet buraki cukrowe polska zabierała rolnikom by je potem sprzedawac za krocie.. tak samo czerwoni wszystko "zabierali"
Czytałem kiedyś o sytuacji z polskimi silnikami elektrycznymi które pociagami ruscy brali do siebie naklejając c.c.c.p, wegiel zabierali i topili u siebie w jeziorze.

Z ta partia to niegłupi pomysł tyle tylko że motocyklistów w polsce musiałoby byc tylu zeby szło sie tam dostac.. bo reszta społeczenstwa może krzywo patrzec na "dawców"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w Polsce nic sie nie uda - ten naród potrafi wszystko niszczyć. Lata zaborów. Najlepiej co Polakom wychodzi to być przeciw. Komunizm nie był dobry, i to wiadomo, ale trzeba i widzieć dobre strony. Było wielu meneli, ale bardziej z wyboru niz z sytuacji życiowe. Zresztą nie nie kwestia nazwy ustroju. mamy świetlany kapitalizm, a tez sa przekręty i to znacznie większe niz za komuny. Ale jeden woli ogórki, a drugi wójta córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z ludzmi jest jak z psami... jak trzymasz twardą ręką, to są posłuszne, grzeczne i wszyscy są zachwyceni ze takie ułożone, ale jak popuścisz i dasz im coraz wiecej luzu, to zaczną cię gryźć!!!

Ludzie bardzo szybko przyzwyczajają sie do luksusu i bardzo szybko zapominają ze było gorzej, a jest lepiej... i tylko by narzekali!!!

zaczynają dopiero wtedy doceniac kiedy to stracą...

w Polsce mam koło siebie Lidla i lubie w nim robić zakupy, czesto jest otwarta 1 lub 2 kasy, i stoi sie w kolejce 5, góra 8 min i wiecie kto sie najczesciej oburza, ze "jak to mozliwe ze tylko 2 kasy są wolne"? ludzie starsi po 60-tce, a to przecież oni pamiętają najlepiej, jak sie stało w parogodzinnych kolejkach po obojetne co :(

moze to nie w temacie ale taka mysl mi sie nasunęła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.