Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mały wzrost & egzamin państwowy


Karolina Bernat

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :) Mam maly problem poniewaz jestem kobitka ktora ma 159 wzrostu i waze 47kg i robie prawo jazdy kat. A2 na yamaha XJ6 i chce sie zapytac czy moze jest tu ktos obeznany z doswiadczeniem ktory moze mi powiedziec (najlepiej kobieta tej samej postury) jak sobie poradzila na egzaminie np. przy zadniau na hamowaniu awaryjnym przy predkosci 50km/h , czy potrafila opanoac motocykl bez wywrotki :) poniewaz ja mam z tym problem malutki poniewaz tylko paluszkami dotykam ziemi :( ale motor to jest to co kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak:idziesz do lekarza i wypisuje Ci papier coś tam o wzroście.Z tym papierem możesz ubiegać się o zdawanie na swoim motocyklu.

Jest to proste w załatwieniu ale musisz przystosować motocykl do zdawania egzaminu chodzi o tą literę L z tyłu i ktoś musi go przywieźć.

Różnymi motocyklami różnie się manewruje na placu.Najciężej jest tymi małymi niby sportami to co daje ośrodek często jest najlepsze.

Tak można było zrobić 2 lata temu,czy teraz jest to możliwe musisz się dopytać u siebie jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak:idziesz do lekarza i wypisuje Ci papier coś tam o wzroście.Z tym papierem możesz ubiegać się o zdawanie na swoim motocyklu.

Jest to proste w załatwieniu ale musisz przystosować motocykl do zdawania egzaminu chodzi o tą literę L z tyłu i ktoś musi go przywieźć.

Różnymi motocyklami różnie się manewruje na placu.Najciężej jest tymi małymi niby sportami to co daje ośrodek często jest najlepsze.

Tak można było zrobić 2 lata temu,czy teraz jest to możliwe musisz się dopytać u siebie jeśli chcesz.

Ok dzieki na pewno zrobie cos w tym temacie poniewaz nie oszukujmy sie jest teraz slisko zimno a ja jestem mala i przy hamowaniu przy 50km/h nie potrafie utrzymac besti co wazy 250 kg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat kolego nfs, nie mozesz zdawać na swoim motocyklu, musi to być motocykl szkoleniowy z wbitą L w dowodzie, więc ewentualnie mozna pozukac gdzie maja maly motocykl spelniajacy wszystkie wymaganie i wtedy przywożą ci taki moto na egzamin,

Takie malutkie motoreczki z wbita L-eczką mają tylko szkołeczki jazdeczki, albo ośrodeczki egzaminacyjne. Wiec najprawdopodobniej, jeśli motoreczek nie bedzie ze szkółeczki w której robisz prawo jazdy, albo z ośrodeczka egzaminacyjnego, podniesie ceneczkę całej imprezeczki pod tytułeczkiem PJ.

 

Z tego co mi wiadomo w ośrodkach egzaminacyjnych nie ma takiego wyboru. Jak mają jeden motor na każdą kategorię to jest dobrze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy załatwić sobie u lekarza kod 44.08 – wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej,

Możesz zdawać nawet na własnym motocyklu. Przystosowanie takiego do szkolenia/egzaminowania to założenie tabliczki "L" (20zł), przegląd (ok. 70zł), wprowadzenie zmian do dokumentów w wydziale rejestracji (0zł).

Miałem najniższą kursantkę ze wzrostem 158cm, nigdy nie leżała, jeździła na tym samym motocyklu co inni.

Należy wykonać odpowiednie ćwiczenia uczące utrzymania równowagi poniżej progu stabilności motocykla, utrzymania sylwetki, nie tylko rypać zadania egzaminacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy załatwić sobie u lekarza kod 44.08 – wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej,

Możesz zdawać nawet na własnym motocyklu. Przystosowanie takiego do szkolenia/egzaminowania to założenie tabliczki "L" (20zł), przegląd (ok. 70zł), wprowadzenie zmian do dokumentów w wydziale rejestracji (0zł).

Miałem najniższą kursantkę ze wzrostem 158cm, nigdy nie leżała, jeździła na tym samym motocyklu co inni.

Należy wykonać odpowiednie ćwiczenia uczące utrzymania równowagi poniżej progu stabilności motocykla, utrzymania sylwetki, nie tylko rypać zadania egzaminacyjne.

Uzupełniając.... Lekarza, który bada kierowców np w szkole jazdy w trakcie kursu, albo w specjalistycznej przychodni. Nie może być to lekarz pierwszego kontaktu.

No i adnotacja w dowodzie o L-ce przy sprzedaży będzie stanowić problem. Trzeba zgłosić do urzędu, że straciło się dowód rejestracyjny itd itd. Da się ..... choć zależy od pani w okienku i jej dociekliwości, czasem jest tez potrzebna kopia zawiadomienia na policji. Zależy od urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dziewczynę z Podhala jeżdżącą na R6 RNJ15 (nie obniżonej). Siedząc normalnie nie dostaje nogami do ziemi, na światłach przy dohamowaniu lekko zsuwa tyłek z siodła na jedną stronę i zatrzymuje się podpierając motocykl jedną nogą... Nigdy nie leżała, do najwolniejszych również nie należy. Nie wiem czy to dobry sposób ale na przykładnie owej koleżanki widać że chyba jednak można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Jednak podejrzewam, że na egzaminie by powiedzieli, że to jest niebezpieczne i tak niemożna i że nie zapewnia dynamicznego ruszenia. Cóż życie swoje przepisy swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy załatwić sobie u lekarza kod 44.08 – wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej,

Możesz zdawać nawet na własnym motocyklu. Przystosowanie takiego do szkolenia/egzaminowania to założenie tabliczki "L" (20zł), przegląd (ok. 70zł), wprowadzenie zmian do dokumentów w wydziale rejestracji (0zł).

Miałem najniższą kursantkę ze wzrostem 158cm, nigdy nie leżała, jeździła na tym samym motocyklu co inni.

Należy wykonać odpowiednie ćwiczenia uczące utrzymania równowagi poniżej progu stabilności motocykla, utrzymania sylwetki, nie tylko rypać zadania egzaminacyjne.

Ja wlasnie mam 158cm i szukam dobrego rozwiazania na egzamin poniewaz mozna powiedziec ze nawet jak opuscze nogi mam je w powietrzu :D robie kat. A2 i jezdze na yamaha XJ6 wiec jest on duzy jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dziewczynę z Podhala jeżdżącą na R6 RNJ15 (nie obniżonej). Siedząc normalnie nie dostaje nogami do ziemi, na światłach przy dohamowaniu lekko zsuwa tyłek z siodła na jedną stronę i zatrzymuje się podpierając motocykl jedną nogą... Nigdy nie leżała, do najwolniejszych również nie należy. Nie wiem czy to dobry sposób ale na przykładnie owej koleżanki widać że chyba jednak można...

Wiesz ja nie dam za wygrana i puki nie osiagne celu nie odpuszcze :) a jak nie zdam egzaminu bede latac bez prawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie dam za wygrana i puki nie osiagne celu nie odpuszcze :) a jak nie zdam egzaminu bede latac bez prawka

Moja żona zdawała 2 lata temu na swoim motocyklu tez z powodu wzrostu,mówiła że czuję się na nim pewniej.Koszt przystosowania motocykla do egzaminu kosztował 0zł została zużyta tylko moja ulubiona smycz bo nie miałem czym L przymocować i bardzo się śpieszyło.

W ośrodkach pracują normalni sympatyczni ludzie tylko trzeba się zapytać i poprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona zdawała 2 lata temu na swoim motocyklu tez z powodu wzrostu,mówiła że czuję się na nim pewniej.Koszt przystosowania motocykla do egzaminu kosztował 0zł została zużyta tylko moja ulubiona smycz bo nie miałem czym L przymocować i bardzo się śpieszyło.

W ośrodkach pracują normalni sympatyczni ludzie tylko trzeba się zapytać i poprosić.

Było by pięknie gdyby tak było..... Niestety nie mówiąc nazwiskami np. w Bytomiu pracuje egzaminator, który prywatnie nie-znosi motocyklistów, egzaminy zaczyna od stylu w stylu "witam przyszłych dawców" albo "ooo dużo kandydatów na warzywa" itp. Ma świetną zabawę, sam się śmieje i wciąż egzaminuje na A :P Choć i tak chyba za dużo powiedziałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to też mam wpisany kod w prawo jazdy, a dokładnie jest to kod 44.08
Mam 156cm i wagę 44kg. 
Jeździłam na mniejszym motocyklu od mojego instruktora, a przy rejestrowaniu się na egzamin wypełniłam specjalną kartkę, na której wpisywałam jedynie imię i nazwizko posiadacza pojazdu i jego markę. Wystarczyło dołączyć kartkę od lekarza, na której był ten kod dopisany do konkretnej kategorii. Bez problemów to załatwiłam (WORD Jastrzębie-Zdrój). Motocykl to był Motobi Wektor 150, jeśli chcesz wiedzieć. Myślę, że może da się to też w ten sposób załatwić. Jeśli chcesz coś więcej się na ten temat dowiedzieć, to pisz  ^_^ 
Uważam, że z takim motocyklem jak na A2 możesz sobie nie poradzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednej podstawowej sprawie, pomimo tego, że będziesz miała wpisany kod 44.08 to musisz do egzaminu podejść na motocyklu, który:

- siedząć na nim twoje stopy w całości spoczywają na podłoży

- motocykl spełnia wymagania dla kat. A2 tj. poj min 400ccm i moc od 25-35kW oraz ma wbita elkę

 

Egzaminator ma obowiązek sprawdzić dowod rejestracyjny pojazdu a co za tym idzie ważnośc badania technicznego, wbitą elka w dowód oraz ogólny stan techniczny pojazdu.

Kiedyś miałem na kursie chłopaka, który był ciutkę za duży na Egzaminacyjnego Rometa, dostał odpowiedni kod w badania lekarskim i zdawał na szkoleniowej CB 500. ale cała procodura wyżej opisana musiał być zachowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było łatwiej bo nie było takich wymagań pojemności mocy na kat A, można było każdym powyżej 250 jeśli zaistniała taka potrzeba.

 

Tak z ciekawości Yogi nie wiesz czy ten chłopak miał później w PJ wpisany ten kod? Bo o ile jeszcze niski wzrost jako ograniczenie.... o tyle wysoki to żadne ograniczenie po za komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było łatwiej bo nie było takich wymagań pojemności mocy na kat A, można było każdym powyżej 250 jeśli zaistniała taka potrzeba.

 

Tak z ciekawości Yogi nie wiesz czy ten chłopak miał później w PJ wpisany ten kod? Bo o ile jeszcze niski wzrost jako ograniczenie.... o tyle wysoki to żadne ograniczenie po za komfortem.

tak, niestety ma wpisany kod 44.06 - zmodyfikowane lusterko wsteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.