Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

Świat jest moi drodzy brutalny. Za swoje bardziej lub mniej przemyślane decyzje, bardziej lub mniej nieodpowiedzialne zachowanie - szczególnie na drodze publicznej - ktoś w końcu nas za to rozliczy. Takie życie... A próba usprawiedliwiania kogoś w takich sytuacjach jest co najmniej nie na miejscu.

Zgadzam sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisterTwister zmień w końcu może pas na prawy to może prędzej "ocalisz" rodzinkę niż edukowanie przez te filmiki. To, że dwa razy spotkałeś "debilów" na drodze to widać jasno na filmikach, ale jakoś irytujące jest to, że sam jakoś nie jesteś zbyt rozważny. Niby jedziesz z dzieciakiem i żoną, ale suniesz tym lewym pasem, z które zawsze jest gorzej uciec z jakiejkolwiek opresji na drodze. Więc zdecyduj się: albo jedziesz jak Bozia przykazała i edukujesz innych, albo wrzuć może na luz z tymi filmami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, to mogę wrzucić kilkadziesiąt innych przykładów, gdzie z podporządkowanej wyjeżdżają auta i wymuszają - mam sporą kolekcję. Jadąc prawym pasem w mieście narażasz się kilka razy dziennie na wymuszenie. Widzę, że nie kojarzysz tego odcinka drogi - to można zrozumieć. Tam narobili wysepek, progów kierunkowych, z których zmuszają auta do skrętu w prawo. Na docinku kilometra manewr zmiany pasa z lewego na prawy musiałbyś wykonać kilka razy, by móc jechać na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Mistera - w mieście jeżelibyśmy chcieli jechać cały czas prawym pasem byśmy musieli skakać po pasach jak żaba z gry na amigę.

Jadąc lewym pasem mamy większe możliwości ucieczki tj w lewo lub w prawo, natomiast jadąc prawym pasem możemy uciec tylko w lewo - w prawo możemy wjechać do rowu, w przystanek, na chodnik czy w drzewo..

A zasada ograniczonego zaufania.. żebyśmy mieli możliwość zareagowania zgodnie z podręcznikiem musielibyśmy po mieście jechać 20km/h kto tak jeździ?

 

  • Pytanie 16: Na prostym odcinku drogi wielopasowej zaleca się jechać:
  • jak najdłużej jednym i tym samym pasem ruchu,
  • ciągle zmieniając pasy ruchu (slalomem), jeżeli istnieje tylko taka możliwość,
  • zmieniając pasy ruchu tylko w razie konieczności ominięcia lub wyprzedzenia innych uczestników ruchu.

Pytanie ze "starej" teorii. Odpowiedź 1 i 3 jest poprawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że wyjechał celowo? Moim zdaniem zwyczajnie się zagapił, zamyślił...rejestracja nie stąd,.ale rycerz z kamera wrzuca do sieci z odpowiednim komentarzem. Iekroć wsiadam za kierownicę zastanawiam się kiedy trafię do sieci z dopiskiem debil, nie żebym jeździł niebezpiecznie, ale tym z kamerami chyba nie sposób dogodzić, po prostu bezbłędni mistrzowie kierownicy wszystkich pouczają.

 

Na to, że nagrywający jedzie jak "debil" lewym pasem spuścmy zasłonę milczenia.... ;)

ales koles  po bandzie pojechal-wspolczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister, ale skoro juz tak wszystkich rozliczasz, nie chce byc brutalny, chamski nic z tych rzeczy, ale zapomniales juz jak na prostym luku wladowales sie motocyklem do rowu, nie wyrobilies na zakrecie. Kto jest wiekszym zagrozeniem, czlowiek ktory na zakrecie wali na wprost, czy kierowcy tych puszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Szreku, czepiasz się chłopie. Nikt na drodze nie jest nieomylny - nawet mistrz kierownicy Kubica. Trzeba z pewnych sytuacji wyciągać wnioski. Ja w przeciwieństwie zapewne do wielu, potrafiłem publicznie opisać to co mi się zdarzyło - ja bynajmniej z takiej lekcji wyciągnąłem wnioski. W Twoim odczuciu ten łuk był prosty, w odczuciu moim tak nie było - każda sytuacja i zdarzenie drogowe jest inne. Wież mi, na tym poboczu było wiele śladów pozostawionych przez jednoślady...

Wracając do tematu. Chłopie ja nigdy nie zamierzałem nikogo za nic rozliczać - nigdy to nie było moją intencją - jak to w ten sposób odebrałeś - trudno. Wrzuciłem te linki do filmów po to, by pokazać innym, że i takie rzeczy się zdarzają. To jest nasza codzienność na drodze. Jak widać, budzą one mieszane uczucia - kogoś one irytują, kogoś oburzają.

Ja jedynie chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami drogowymi. Tak jak teraz i wcześniej opisałem mój przypadek z łukiem i moją z nim przygodą - i tyle. Ktoś się zapewne nieźle ubawił czytając relacje z mojej jazdy rowem, ktoś inny zapewne sam dla siebie wyciągnął z tej lekcji jakiś wniosek. I o to zapewne w tym wszystkim chodzi. Ty bagatelizujesz te zdarzenia drogowe na filmie - masz do tego prawo. Ktoś inny jest odmiennego zdania - postarajmy się to uszanować.

Na koniec Szreku moje dla Ciebie życzenie - obyś zawsze i wszędzie miał tak wiele szczęścia jak ja wtedy w tym rowie.

Niedawno przecież Los był łaskawy dla Ciebie - wyszedłeś z dużych opresji. Jak czytam jednak Twoje komentarze, myślę, że najwyraźniej nie był to wystarczający Znak dla Ciebie, by zmienić sposób postrzegania świata.

Tyle z mojej strony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Pytanie 16: Na prostym odcinku drogi wielopasowej zaleca się jechać:
  • jak najdłużej jednym i tym samym pasem ruchu,
  • ciągle zmieniając pasy ruchu (slalomem), jeżeli istnieje tylko taka możliwość,
  • zmieniając pasy ruchu tylko w razie konieczności ominięcia lub wyprzedzenia innych uczestników ruchu.

Pytanie ze "starej" teorii. Odpowiedź 1 i 3 jest poprawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstaw prawnych by z urzędu ścigać autorów takich nagrań. Droga jest miejscem publicznym, filmy z takich miejsc nie naruszają dóbr osobistych nikogo.

Załóżmy, że TVP jutro w wiadomościach wyemituje relacje ze zlotu w Częstochowie. Na filmie będzie pan Kowalski na swoim motocyklu w towarzystwie swojej kochanki. W piątek pan Kowalski zapewniał żonę, że na weekend musi wyjechać w delegację na ważne szkolenie. Dochodzi do rozwodu - TVP przegrywa proces, za publikowanie wizerunku pana Kowalskiego.

Pan Kowalski po rozwodzie dostaje milion złotych zasądzonych przez sąd po wygranym procesie.

Wniosek? Pozbył się starej żony, ma młodszą i atrakcyjniejszą a kieszeń ma cięższą o 1 miliom złotych :-)

Ok, ja już spadam podładować akumulator w kamerce.

A nuż jutro na drodze do Częstochowy spotkam jakiś piratów drogowych - trzeba będzie ich znowu wrzucić na YT. Oby jakiś motocyklista się nie napatoczył przed obiektyw, bo ich jutro sporo będę mijał :-)

Sorki za sarkazm, ale czasami nie potrafię się powstrzymać.

Dzisiaj jednego ustrzeliłem okiem kamery, jak bus-pasem skręcał w lewo na zakazie wymuszając pierwszeństwo - to ktoś z Was? Ul. Wolności w Zabrzu godz. 15.10? On też jechał nieprzepisowo lewym pasem zarezerwowanym dla autobusów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że Policja z każdym nowym kwartałem odnotowuje kilkunastoprocentowy wzrost wysyłanych do nich filmów ze zdarzeń drogowych. Akcje społeczne, ostatnie tragiczne wydarzenia na drodze powodują, że kierowcy coraz chętniej udostępniają materiały ze swych rejestratorów. Chcąc nie chcąc musimy taki stan rzeczy zaakceptować, czy to się komuś podoba czy nie.

Takie nowe - dla jednych dziwne, dla innych w końcu normalne czasy nastały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"23-letni motocyklista ul. 1 Maja. Miał pierwszeństwo,
ale - według wstępnych ustaleń - kierująca fordem fiestą,
wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zatrzymała się przed znakiem stop.
Przed wjazdem na skrzyżowanie upewniała się, czy może jechać.
Motocykl z impetem uderzył w pojazd.
Kierujący motocyklem w ciężkim stanie trafił do szpitala. 61-letniej kierującej fordem fiestą nic się nie stało"
Motocyklista prawdopodobnie był na podójnym gazie
1&srcw=541&srch=335&dstw=541&dsth=335
Siła udezenia była ogromna.. w aucie wyrwało podłużnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.