Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl dla Kobiety


Patris

Rekomendowane odpowiedzi

Zapamiętam..ale jak co to dopiero za pare miesięcy.. Jak zdam prawko. :D

A na jaką kategorię będziesz zdawać? A1, A2 czy A? Bo wiesz, teraz będzie dużo trudiej. Wszyscy wiedzą, jak trudne i tragiczne w skutkach były egzaminy na niepozornych Hondach CBF 250 w wykonaniu dziewczyn. Może nie ma się co porywać od razu na A? Masz jakieś doświadczenie w jeździe motocyklem?

 

Może YBR 250 na początek wystarczy?

Yamaha%20YBR%20250%201920x1200_c111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patris - masz chyba jakieś wyobrażenie swojego pierwszego motocykla. Określiłaś swoje oczekiwania od motorka? Czym ma się charakteryzować? Jakie są Twoje dotychczasowe umiejętności?

 

Pozwolę sobie przytoczyć ciekawy krótki ale interesujący artykuł z pewnego portalu motocyklowego:

 

 

"Decydując się na zakup pierwszego motocykla musimy być świadomi, że motocykl ten zweryfikuje nasze poglądy na temat jazdy na dwóch kółkach. Być może sprawi, że będziemy chcieli na nim jeździć przez bardzo długi czas. Może się jednak zdarzyć, że motocykl ten przekona nas o tym, że tak naprawdę poszukujemy odpowiada nam zupełnie inny styl jazdy na zupełnie innym rodzaju motocyklu.

Pierwszy motocykl będzie również tym, na którym będziemy mieli nasz pierwszy upadek, a być może nawet pierwszy wypadek.

Kupując pierwszy motocykl powinniśmy przede wszystkim wybrać ten, który się nam podoba. Oczywiście należy brać pod uwagę opinie doświadczonych motocyklistów, jednak jeżeli chcemy mieć potężną maszynę o ponadprzeciętnych możliwościach, to powinniśmy sobie taki właśnie motocykl kupić.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, który motocykl tak naprawdę śni się nam każdej nocy, to powinniśmy się zastanowić, do czego będziemy ten motocykl używali.

Do codziennej jazdy znakomicie nadają się motocykle klasy supermoto, naked i turystyczne.

Do jazdy w terenie służą enduro (oraz ich wyczynowa odmiana – cross).

W szybkiej jeździe na torze wygrywają motocykle sportowe o aerodynamicznej sylwetce, sztywnym zawieszeniu i dużej mocy silnika.

Do efektownych przejazdów po reprezentacyjnych alejach miast najlepiej użyć cruisera lub choppera – motocykle tego typu zazwyczaj znakomicie sprawdzają się również przy podróżach na duże odległości (chociaż w roli motocykla wycieczkowego dobrze czują się również wspomniane wcześniej motocykle turystyczne)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po 20h jazdy na kursie Patris będzie miała jakieś przynajmniej mgliste wyobrażenie o motocyklach. Sama oceni, czy kursowe moto będzie dla niej odpowiednie, za słabe, albo czego jej nie życzę - nie ogarnie tej maszyny - bo i tego wykluczyć dzisiaj nie można.

Ja Ci życzę, by jazda motocyklem stała się dla Ciebie życiową pasją. Bo jak mało co, jazda motocyklem  daje wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :P Akurat różu nie lubie, Ale biały uwielbiam ...zresztą kolor nieważny  ;) . Powyżej 250 narazie nie chcę się targać.. MisterTwister ma rację.. po 20h zobaczymy czy się "nie przestraszę" ..i odechce mi się. Choć z tego co rodzice mówili mi to od małego mówiłam "Moto brum brum" i jest to moim marzeniem. A na dodatek uwielbiam smar, oleje i narzędzia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 500 nie ma co schodzić hehe :D bo szybko zacznie ci brakować gazu w manetce hehe :D nasza koleżanka z forum Malwi ma Suzuki gsxf 600 i sobie chwali :) też to jest jej pierwsze moto :) pogadaj z nią :D a jest to Suzuki jak mówiłaś masz słabość do tej marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak wyżej poniżej 500  nie warto schodzić w zeszłym roku kupiłem 650 tke i nie żałuje,chociaż jak robiłem prawko to byłem przerażony wsiadając pierwszy raz na moto nauki jazdy :rolleyes: powodzonka!!!

też przy swojej 600 siadając pierwszy raz miałem obawy! teraz wiem że to dobry wybór :) przełamałem się :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

potwierdzam wypowiedzi kolegow, ja mam 650 i 72KM, na poczatku byl strach ale juz wiem ze to jest odpowiednie moto na poczatek ani za malo ani za duzo mocy, tak w sam raz, gdybym mial jakas 6xx z powiedzmy 100km to moto na kilka sezonow spokojnie wystarczy, takie 72 jak mam ja to mysle ze na dwa a nawet trzy sezony wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.