Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, pięknie... 3 maszyny na kat.A? w Jastrzębiu była jedna 250 i jedna 125... (było/jest coś trzeciego o ile się nie mylę). Teraz 3 maszyny tylko na A? wiem dlaczego  :) 

Mechanik musi mieć czas na naprawę po tych wszystkich szlifach :blink:  a coś mi się wydaje, że niestety ale może się to zdarzać częściej niż na 250tkach  :wacko:

3 maszyny na kat. A i 3 na kat. A2.

Jedna np do J-bia, jedna do Katowic, jedna do Dąbrowy. Faktycznie szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zaczynam robic prawko, jestem dziewczyna i mam 156cm..

 

Dowiedzialam sie od instruktora, ze podobno nowe motory - pow. 600cc maja byc na egzaminach od 30 wrzesnia ale podobno WORD sam nic nie wie do konca i nic pewne to nie jest. Podobno robia co chca i maja gdzies wszystkich.

Sama dzwonilam do WORDU to Pani mi powedziala, ze mam zadzwonic do innego WORDu bo ona nic nie wie, a tak w ogole to ona tu pracuje od nie dawna :D

 

Moj chlopak ma yamahe xj6 i jak na nia wsiadla to nogi mi wisialy w powietrzu :), do tego mozna zapomniec, zebym ja wyprostowala siedzac na niej.. bo jest za ciezka, 

Licze na to, ze uda mi sie zdawac na 250tce. 

Modlmy sie za to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kategorię A2 prawdopodobnie będzie identyczna maszyna, co na kategorię A. Za dwa dni otwarcie ofert, podpisanie umowy na dostarczenie maszyn niech będzie w połowie marca i do połowy kwietnia nowe sześćsetki będą w WORD. Z tym wrześniem Cię buja.

Szukajcie szkół, które dysponują motocyklami powyżej 250ccm. Wybierajcie świadomie ludziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych przetarg przesunięty na 13.03.2013 więc dalej czekamy, a co do cen najtańsza w tym sezonie będzie kat A , w ośrodkach które będą dalej szkolić na motocyklach o poj.250, dziś dzwonił kursant który powiedział że idzie na kurs za 699 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie trzy razy na egzamin teoretyczny i trzy razy na praktyczny to da sumę całego "kursu".

A ile nerwów, dni wolnych w pracy trzeba wziąć, to już każdy się sam przekona.

Jest i zmiana parametrów. Dopuszczają motocykle 4-cylindrowe. Czyli XJ6 ma szanse. Może 13-go się w końcu dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh powiem tylko, że bardzo się cieszę że zdążyłem w zeszłym roku na sam koniec praktycznie zdać kat. A

mam 190 cm i przyznaje się do 90kg wagi ;) i powiem szczerze, że na kursie miałem kilka sytuacji, że musiałem sie mocno nogami podeprzeć żeby nie upaść.. takie testowanie siebie i 250tki. 

Obecnie szukam jakiejś 600tki i już teraz wiem, że początki będą baaardzo ostrożne bo trudniej będzie się odepchnąć czy podeprzeć bo moto cięższy i moc nie porównywalna... Dlatego czarno to widzę jeżeli chodzi o szkolenia i egzaminy. Początki będą napewno trudne... i ciekawie będzie widzieć na mieście xj6 czy bandyte z "L" na plecach ;]

I zgodzę się z tym że teraz dużo rozważniej będzie trzeba wybierać szkołę i nie łasić się na okazję za 700zł ;)

Ciekawe by było jak by pozwolili podejść do egzaminu na własnym sprzęcie spełniającym wymogi danej kategorii, pewnie zdawalność była by za duża i ubytki w kasie nie dawały by im spać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibik -> wiadomo, ze 600 sa ciezsze niz jakas 250 ale co Ty sie tyle chcesz podpierac i odpychac? Do tego masz manetke ;)

 

Podchodzenie do egzaminu na wlasnym sprzecie - uznaje to za glupote bo niby jak sie na nim nauczyles jezdzic jak nie masz prawka? Jak go dowiozles na plac? Laweta? Jakby kazdy tak ze swoim motongiem na egzamin przychodzil to by miejsca na placu braklo.

 

---

 

Ja uwazam, ze posadzenie w siodlo motonga o pojemnosci 600cm3 osoby ktora nie miala wczesniej kontaktu z motocyklem jest niemadre. Sadze, ze czesto beda kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rexio co do podpierania się to brak umiejętności towarzyszy wszystkim na początku i mówię tylko, że o ile do najmniejszych osób nie należę i jakoś udawało mi  się wyratować na 250 to na 600 nie było by to takie proste, więc co do "kuku" to się zgadzam, i mam nadzieję że nie skończy to się jakimś poważnym "kuku"

 

A co do nauki to przecież szkoły też będą posiadać 600tki więc co za różnica czy będziesz jeździł na ich czy własnej ;) wiem że pomysł nie realny do wprowadzenia w życie ale moim zdaniem ciekawy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.