Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekER6N

Dla mnie pelen komfort jest kiedy obiema calymi stopami siegam pewnie do ziemi. Np jak stane sobie w koleince motocyklem to wtedy czuje ten komfort jesli postawie stopy na wybrzuszeniach asfaltu, nie znaczy to ze na codzien sie mecze, ale wiem ze moze byc duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pelen komfort jest kiedy obiema calymi stopami siegam pewnie do ziemi. Np jak stane sobie w koleince motocyklem to wtedy czuje ten komfort jesli postawie stopy na wybrzuszeniach asfaltu, nie znaczy to ze na codzien sie mecze, ale wiem ze moze byc duzo lepiej.

całe stopy na ziemi to komfort :) co oni mają powiedzieć? znaczy chłopaki z filmu:

 

 

http://youtu.be/Bt-gmEjb60c

 

uprzedzę pytania: większych nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo biadolenia nad pojemnością i gabarytami. W Niemczech od dawna jeździ się na kursie prawa jazdy maszynami typu 600ccm, kandydaci robią slalomy przy 60km/h, coś na wzór naszego "omijanie przeszkody" i jest gitara.

Trzeba się przyzwyczaić, że trzeba się nauczyć troszkę tych podstaw i chodzić do motocyklistów się szkolić, nie do dysydentów. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Te wymogi egzaminacyjne spowodują, że tylko profesjonalne szkoły nauki jazdy będą miały racje bytu. Pozostałe w naturalny sposób odpadną. Będzie to miało z pewnością przełożenie na to, że motocyklista który zda egzamin, będzie profesjonalnie przygotowany do jazdy swoim motocyklem.

Już na etapie kursu, instruktor nauki jazdy zweryfikuje predyspozycje kandydata na motocyklistę. Bo jak to bywa w życiu, nie każdy się nadaje na kierowcę puszki i tak samo pewnie jest z motocyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej, bo by zdać obowiązkowe manewry na placyku, trzeba się będzie wykazać jakimiś umiejętnościami - w dodatku jadąc na większej maszynie. No i sama jazda na mieście - to już nie będzie stała trasa, którą można było wyuczyć się na pamięć. Egzaminator na pewno zweryfikuje znajomość przepisów ruchu drogowego podczas takiej jazdy. Dlatego wydaje mi się, że tylko dobrze przygotowani kandydaci będą mieli szanse na zdanie egzaminu. A to gwarantują jedynie dobre i sprawdzone szkoły jazdy. Może i lepiej że tak będzie. Na pewno będzie miało to wpływ na bezpieczeństwo.

Dlatego Twoje obawy kolego Brojler są przedwczesne :)  Nie opędzisz się od kandydatów. Czego Tobie i Vmax-owi życzę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoły napewno cos nas nauczą tylko pamietac trzeba o tym ze wszystko potem wychodzi w życiu. I te 20godz. co jest na kursie to tylko mała cześć tego co naprawde moze nas spotkac w zyciu. A człowiek sam nauczy sie dopiero jezdzic i dostosowywac do ruchu po jakims czasie. Sama wiem z doswiadczenia jak robiłam prawko na auto to egzamin zdałam co prawda ale tak naprawde to nauczyłam sie jezdzik z biegiem czasu, bo przez pierwsze moje jazdy po zdaniu to miałam stracha gdzie kolwiek parkowac i ruszac pod górke, a teraz samo wychodzi i nawet nie trzeba myslec o tym  jak sie prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafscynowana - nikt przecież nie twierdzi że jazdy muszą trwać tylko 20h. Myślę, ze ktoś kto po tych 20h niepewnie będzie czuł się na moto, to może wykupić sobie dodatkowe jazdy. Bo im więcej się kursant na kursie nauczy tym lepiej dla niego. 

Do niedawna normą było na kursie jeżdżenie non stop ósemek, i poznawanie na pamięć trasy egzaminacyjnej. Większość zapewne to potwierdzi. Teraz  niestety to nie wystarczy. Nowe zasady będą od kandydata wymagały znacznie więcej. A im więcej kursant się na kursie nauczy, to potem podczas samodzielnej jazdy zdecydowanie łatwiej mu będzie ogarnąć zgiełk ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Jest jedna mala roznica miedzy jazda samochodem a motocyklem. Do jazdy tym pierwszym nie trzeba zadnej techniki, tu sa pedaly, tu kierownica a tak sie zmienia biegi. Na motocyklu jest duzo wiecej rzeczy na ktore trzeba uwazac zebyw ogole jezdzic. I nie skonczyc po pierwszej jezdzie w najlepszym wypadku z siniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Ja poki co zauwazylem ze padam na nadinterpretacji tego co widze. Jest miejsce gdzie teoretycznie nie powinno sie wyprzedzac bo konczy sie podwojna ciagla a odpowiedz na pytanie jest taka ze mozna wyprzedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak Wam idzie??

Ponoć okazało się że w pytaniach jest około 100 błędów, niebawem będzie korekta

to moze nie robie tyle błedow choc wyjdaje mi sie ze nie jest zle, raz miałam 5 błedow a raz 7.  Przepisy znam i z nimi nie mam problemu tylko np. z pytaniem ile powinien miec bieznik opony? szczerze powiem ze nie wiem. Wiem tylko tyle ze im wiecej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Takie pytania to troche przezytek, jest wskaznik na oponie i odpowiedz powinna brzmiec ze bieznik nie moze byc mniejszy niz wskaznik na oponie. Podobnie z naciagiem lancucha w moto poprawna odpowiedz to ze naciag powinien byc zgodny z instrukcja obslugi motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania to troche przezytek, jest wskaznik na oponie i odpowiedz powinna brzmiec ze bieznik nie moze byc mniejszy niz wskaznik na oponie. Podobnie z naciagiem lancucha w moto poprawna odpowiedz to ze naciag powinien byc zgodny z instrukcja obslugi motocykla.

Jeśli opona posiada ogranicznik zużycia to zużycie do ogranicznika, ale są opony, które nie posiadają ogranicznika i wtedy wysokośc bieżnika ma wynosic minimum 1,6mm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opona posiada ogranicznik zużycia to zużycie do ogranicznika, ale są opony, które nie posiadają ogranicznika i wtedy wysokośc bieżnika ma wynosic minimum 1,6  

 

 

 

to ze posiadaja ograniczyc to wiedziałam ale dzięki za info ze musza miec 1,6. to juz jedno pytanie mniej z błedami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.