Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe przepisy...


Qubens

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

katalizator ogólnie jako urządzenie nie jest wymagane, ważne jest żeby nie przekraczać danego parametru i katalizator np pomaga w uzyskaniu lepszych wynikow, katalizator jest jedynie wymagany dla samochodów wyprodukowanych po 1 lipca 1995 roku, ale też diagnosta nie jest w tanie sprawdzic czy to urzadzenie działa poprawnie, sprawdzi spaliny i wizualne czy sie znajduje w samochodzie.

 

Diagnosta za pomoca czujnika bada sklad spalin. Tylko tak - nie zawsze to robia a jak mi badali (nie mam kata w aucie) to mi powiedzial ze kat powoli nadaje sie do wymiany bo sklad spalin jest w gornej granicy normy. Spytalem czy przekracza. Odpowiedz - nie, ale za rok moze juz przekroczyc. I tyle w temacie.

 

Mnie smiesza te szlifierki z tlumikami jak dla gluchych. Czemu to ma sluzyc? Lałd pajps sejf lajfs? Dla mnie to wies i przedluzenie przyrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

tak ale na skład spalin ma wpływ masa innych czynników poza katalizatorem, i np zbyt bogata mieszanka moze drastycznie zmienic sklad spalin, ale najczesciej winą obarcza sie kata, a co do wydechów to jest plus z takich w jeździe na mieście gdzie przez bezpieczeństwo warto jak cie ludzie widzą i słyszą, ale to w motocyklach miejskich a nie sportach - takie to nawet za bardzo do korka nie pasują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie smiesza te szlifierki z tlumikami jak dla gluchych. Czemu to ma sluzyc? Lałd pajps sejf lajfs? Dla mnie to wies i przedluzenie przyrodzenia.

Jeśli o mnie chodzi, to jestem innego zdania "to należy do tego". Sportowy motocykl musi być słychać, a jeszcze litrowy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

mam pytanko bo w tym temacie troche liznelismy temat glosnosci wydechu, jezeli smigne sobie bez db killera i policja mnie zatrzyma i beda chcieli zmierzyc to czy moge np w tym czasie wyciagnac go powiedzmy z plecaka i zamontowac? czy policjant mi powie ze mam nie montowac? wiem ze jest np takie cos ze moj kumpel mial przyciemniane szyby w samochodzie z przodu zatrzymali go do kontroli to zdrapal folie i pojechal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo w tym temacie troche liznelismy temat glosnosci wydechu, jezeli smigne sobie bez db killera i policja mnie zatrzyma i beda chcieli zmierzyc to czy moge np w tym czasie wyciagnac go powiedzmy z plecaka i zamontowac? czy policjant mi powie ze mam nie montowac? wiem ze jest np takie cos ze moj kumpel mial przyciemniane szyby w samochodzie z przodu zatrzymali go do kontroli to zdrapal folie i pojechal dalej.

 

Mogą przywalić mandat, ale po zamontowaniu nie zabiorą dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko na ktore mam nadzieje ktos bedzie znał odpowiedz. Obilo mi sie dzis o uszy ze jesli sie przystepuje do kolejnego egzaminu na jakies prawko np. A to jesli sie nie zda teori to odbieraja posiadane prawo jazdy z innych kategori. syszał ktos cos o tym? byłabym wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko na ktore mam nadzieje ktos bedzie znał odpowiedz. Obilo mi sie dzis o uszy ze jesli sie przystepuje do kolejnego egzaminu na jakies prawko np. A to jesli sie nie zda teori to odbieraja posiadane prawo jazdy z innych kategori. syszał ktos cos o tym? byłabym wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

ja mysle ze to tylko jakas furtka prawna z ktorej sie nie korzysta, w państwie prawa i sprawiedliwości (nie mylić z partią), egzaminator jezeli by zauwazyl ze tak jest to powinien wykonac odpowiednie kroki, a u nas leje sie na wszystko ciepłym moczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawo jazdy może zostać odebrane, ale tylko w konsekwencji oblania egzaminu, na który zostaniesz skierowana przez starostę.

 

Ustawa o kierujących pojazdami art. 52, ust. 3.

 

 

Czyli posiadasz na przykład kat. B, przystępujesz do egzaminu Kat. A, zdobywasz 20 punktów na 76 możliwych, zostajesz odesłana na egzamin kontrolny, czy aby kat. B ma Ci zostać "utrzymana".

 

Trudno tutaj stwierdzić czym są te uzasadnione zastrzeżenia, ale myślę, że jest to rażąca nie wiedza, nie umiejętność zachowania na drodze itp.

:)

a wiecjest taka mozliwosc, ale nie syszałam by kogos potraktowano w ten sposób. Chociaz i tego nie mozna wykluczyc.  Ale tak jak wspomniałes to mysle ze naprawde musiałyby to byc błedy ogromne, a nie gdy zabraknie zaledwie paru punktow do zdanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Moze jakbys wyjechala na miasto na moto i jak pirat jechala, a na koniec stwierdzila ze znaki mozna interpretowac elastycznie, czerwone swiatlo to jest tylko jakas wskazowka to mogliby sie nad tym zastanowic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecjest taka mozliwosc, ale nie syszałam by kogos potraktowano w ten sposób. Chociaz i tego nie mozna wykluczyc.  Ale tak jak wspomniałes to mysle ze naprawde musiałyby to byc błedy ogromne, a nie gdy zabraknie zaledwie paru punktow do zdanego

Ponieważ ustawa o kierujących pojazdami obowiązuje od 19 stycznia. Poczekajmy trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.