Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Policjant też człowiek :)


Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe,mie dzisiej smerfy z drogi zawinely za tablice,a raczej za to,że juz przez warstwe syfu jej widać nie było,ale lajtowo kazal tylko se na stacje podjechać czy kajś i wyczyscic co rozczytać pójdzie,spisał,pogadal o moto,milego dnia i nart.Przeważnie styknie normalnie,z kulturą pogadać,zagadać i idzie sie wywinąc,jak wyskoczy sie z ryjem to podatek czabedzie zapłacic.Pare razy dostałęm wlepe za prędkość,pare do kontroli,wszyscy w sumie wporzo,niektórzy wlepić wlepili,no ale trudno.Jedne co cza pamiętać-z smerfami cza uważać co sie gada,niby miło sie gada,ale powiesz coś ze kiedys tam odkręciłeś mocniej itd i już zaczyna węszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,mie dzisiej smerfy z drogi zawinely za tablice,a raczej za to,że juz przez warstwe syfu jej widać nie było,ale lajtowo kazal tylko se na stacje podjechać czy kajś i wyczyscic co rozczytać pójdzie,spisał,pogadal o moto,milego dnia i nart.Przeważnie styknie normalnie,z kulturą pogadać,zagadać i idzie sie wywinąc,jak wyskoczy sie z ryjem to podatek czabedzie zapłacic.Pare razy dostałęm wlepe za prędkość,pare do kontroli,wszyscy w sumie wporzo,niektórzy wlepić wlepili,no ale trudno.Jedne co cza pamiętać-z smerfami cza uważać co sie gada,niby miło sie gada,ale powiesz coś ze kiedys tam odkręciłeś mocniej itd i już zaczyna węszyć ;)

W jakim języku to jest napisane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj mialem mila przygode z tarnogorskimi policjantami. Postawilem moto w centrum, 2 miejsca dalej niz stal policyjny transit z 2 miskami w srodku. Poszedlem do bankomatu, wracam, podjezdzaja... Mysle se - w koncu musi byc ta 1 kontrola czy jest prawko, dmuchanie w balonik, etc. a oni dziendobry, co to za moto i gadka szmatka. Milo sie gadalo. Pozdrawiam panow niebieskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja z kolei dzisiaj miałem przygodę z panami w mundurach. Zatrzymali mnie w Rudach za Rybnikiem. Sierżant zapytał się jak mi się jeździ w okularach i czy mi nie parują bo sam ma z tym problem. Pochwalił się, że jeździ na Firebladzie dał kilka wskazówek, powiedział, że mam uważać na szimę bo nie mam amortyzatora skrętu i życzyl bezpiecznej drogi :). Policjant też człowiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie też miałam taką sytuacje plecaczkując znajomemu....zatrzymani do kontroli,dokumenty wszystko się zgadza...no i mandat bo za szybko (Panowie Policnajci też na swoich służbowych motocyklach). Trochę byli nieugięci ale gadka szmatka urabianie...plecaczek jako adwokat coś tam dopowiedział,wypocił:P no i suma sumarum obyło się ostatecznie bez mandatu.:P

Druga sytuacja ojciec ciśnie z matką na moto jadą więcej niż należy a policjant tylko pokazuje ręką żeby przyhamować. Ojciec zdezorientowany hamuje bo w sumie mysli nie wie co chce od niego glina ale niebieski pokazuje mu tylko ręką żeby jechał dalej więc też obyło się nawet bez kontroli

więc w sumie chyba nie ma tak źle z tymi policjantami;) tylko nie warto się też kłócić i cwaniakowac bo to nic nie da;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze nie ma wcale, ja dostałem np. mandat za przejście przez pasy na czerwonym świetle.. a poważnie wtedy się spieszyłem na uczelnie... Efekt pośpiechu był jedynie taki, że spóźniłem się niesamowicie no i przyleciałem na uczelnie z 50złotowym kwitkiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze nie ma wcale, ja dostałem np. mandat za przejście przez pasy na czerwonym świetle.. a poważnie wtedy się spieszyłem na uczelnie... Efekt pośpiechu był jedynie taki, że spóźniłem się niesamowicie no i przyleciałem na uczelnie z 50złotowym kwitkiem :P

no to pech:P ja jakoś w podobnych sprawach wychodze cało:P znaczy z nienadszarpniętym portfelem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norsen, uważasz, że źle postąpili panowie policjanci wlepiająć Ci mandat ? Bym nie chciał żeby ktoś przechodził na czerwonym świetle, podczas gdy ja będę poruszać się motocyklem. Ty raczej też .. :)

Zależy od charakteru policjanta, czy Ci mandat wypisze, chociaż nie tylko. Łatwo się domyśleć co również na to wpływa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, nikt by nie chciał wyskakujących ludzi przed sobą :P

Ale to nie było przejście na pałe, mam rozum, pod maske nie wchodze myśląc "a zdąrze".

Prawo, lewo, prawo ;P puściutka droga to mówie lece, a poważnie mi się spieszyło.

Każdy by tak zrobił, zresztą ja nasz system tutaj uważam za troche upośledzony w Angli jest to dobrze rozwiązane, jeśli jest czerwone ale nie ma samochodów, można przejść jeżeli nie stwarza to zagrożenia. I to jest mądre, nie stwarzałem zagrożenia, więc nie zasługiwałem na mandat ;P ale na czymś trzeba kase robić. Pełno jest przejść gdzie jest mały ruch a czekać trzeba, często nie wiadomo po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w Angli jest to dobrze rozwiązane, jeśli jest czerwone ale nie ma samochodów, można przejść jeżeli nie stwarza to zagrożenia.I to jest mądre (...)

To po co im w ogóle sygnalizacja świetlna? Przecież prościej byłoby- nie ma samochodów- idziemy, są samochody- stoimy.

I co w tym mądrego? To, że wywalają kasę podatników na niepotrzebne sygnalizacje świetlne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz co nie wiem, nie zastanawiałem się nawet czy to mądre czy nie, może inaczej są światła -> uważamy.

W angli nie ma wypadków u nas są, tam jest kultura na drodze u nas nie, tam poprostu ludzie są na wyższym poziomie.

No i oni o kase sie nie musza martwic ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ghostrajder

Czytaj ze zrozumieniem, bo nie chce mi się każdego posta po kolei tłumaczyć...

"wywalaja kase podatnikow na niepotrzebną sygnalizacje" <- oni nie musze się o kase martwić, to nie muszą robic tylko 100% niezbędnych rzeczy.

Nie mówiłem o żadnym związku pomiędzy kasą a ludzmi, poprostu mówie, że tam jest dużo większa kultura niż w polsce.

No i wersal jest we Francji, nie widze związku z angolami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wersal" to określenie wyższej kultury a nie miejsca, jakbys jezdzil po swiecie to bys wiedział.

jak ci sie nie chce tłumaczyć posta to po co w ogóle coś piszesz?

z kulturą w Polsce masz rację, słabo szczególnie na drogach. co ciekawe jak Polak jedzie za granicę to potrafi się dostosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slajder.75

potrafi bo w większości nie zna języka i policji nie weźmie na maślane oczka jak we włoszech mandat 200euro płatne na miejscu albo eskorta do bankomatu najbliższego a nie jakieś kredytowe gówna Poza tym odezwij sie we włoszech po polsku to krzycza za toba kurwa polakko :P heheh Także raczej nasi krajanie nie zachowuja sie kulturalnie za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Także raczej nasi krajanie nie zachowuja sie kulturalnie za granicą

mylisz sie Slajderze. jest wlasnie odwrotnie. przeciętny Polak nie zna języka więc sie nie wychyli i nie podskoczy policjantowi, tym bardziej ze nie wie co policjant w danym kraju może zrobic. poza tym, gdzies tam jednak - mimo buraczanego pochodzenia- czuje wewnętrznie co znaczy "obciach" i nie robi nic, co w danym kraju uchodzi za tenze obciach i czym może narazić sie na śmieszność bądź jakąś karę.

Polacy za granicą są mili i grzeczni.

za wyjątkiem grupy Polaków, która czuje swoją grupową moc i ktora tę grupowa moc musi tubylcom pokazać, np. po 2-3 piwach lub drinkach się to uwidacznia najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki instynkt stadny wypiją po browarze i czuja sie kozacy maja moc maja władze cos jak moderatorzy na forum :P heheh oni maja podobny filing :P i pokazuja tubylca gdzie ich miejsce, aż tubylcy sie nie wkurzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.