Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

pierwszy motocykl dla kobiety


pati633

Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanawiam się nad kupnem motocykla zastanawiałam się nad hondą cbr 125 jestem drobnej postury i szukam coś lekkiego mam 160 cm wzrostu i 60 kg wagi czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat nie wiem nic na temat tego motocykla oprucz tego iż jest lekka a mi na tym zależy mamy suzuki gsx 750 ale jest dla mnie za cięszka i nie czuje się na niej pewnie .

ile może ona polecieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad kupnem motocykla zastanawiałam się nad hondą cbr 125 jestem drobnej postury i szukam coś lekkiego mam 160 cm wzrostu i 60 kg wagi czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat nie wiem nic na temat tego motocykla oprucz tego iż jest lekka a mi na tym zależy mamy suzuki gsx 750 ale jest dla mnie za cięszka i nie czuje się na niej pewnie .

ile może ona polecieć ?

Przy 7 tys obr/min poleci z tobą 100 km/h.Max prędkość ale czuć będzie że to żyłowanie 140km/h .

Moja żona ma takiego repsola.Motocykl ma ta zaletę że dla początkującej osoby jest bezstresowy.Najbardziej śmieszne w nim jest to że trzeba przyjmować pozycje jak w dużym sporcie.Szybka hee jazda składanie za owiewką,seta zakręt z dupą po za siodłem jedzie się mega stabilnie.Można tor jazdy korygować ile chcesz,dosyć bezpieczny motorek.Dla mnie gsx750 też kloc to co powiedzieć o dziewczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to wysilone dwutakty(żrą paliwa strasznie dużo i są awaryjne,duża moc z małej pojemności musi coś powodować), lepiej ninja 250 w 4takcie. 400 kawy słabo się sprzedawały(może jest to również spowodowane jednym z najtwardszych zawieszeń w tej klasie) jak wszystkie 400.W Polsce przyjęło się,że 500 dwa cylindry lub mocna 600 na dłużej,prawda jest taka,że bandit 400 jest mocniejszy o ładnych kilka koni oraz zrywniejszy od 500, 4 cylindry 16 zaworów powoduje,że silnik ładnie pracuje i jest bardziej ochoczy na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam zastanawiam się nad kupnem motocykla zastanawiałam się nad hondą cbr 125 jestem drobnej postury i szukam coś lekkiego mam 160 cm wzrostu i 60 kg wagi czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat nie wiem nic na temat tego motocykla oprucz tego iż jest lekka a mi na tym zależy mamy suzuki gsx 750 ale jest dla mnie za cięszka i nie czuje się na niej pewnie .

ile może ona polecieć ?

Z całym szacunkiem 160 cm i 60 kg i Ty piszesz że jesteś drobnej postury. Toż Ty kobieto z taką posturą to każdą armaturę możesz ujeżdżać. Ale to Ty tu urządzisz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zastanawiam się dlaczego wszyscy proponujecie na początek duże ciężkie maszyny.

pati633 napisz więcej o tym, czego oczekujesz od motocykla. Czy naprawdę potrzebujesz takiej dużej i ciężkiej maszyny?

Każdy wybór, bez względu czego dotyczy, poparty powinien być analizą naszych potrzeb i oczekiwań.

W moim przypadku wybór padł na Hondę CBF 125. Przy mojej "korpulentnej" sylwetce (176cm, 110kg) miałem obawy co do tego motorka.

Obawy minęły jak usiadłem na maszynkę. Dynamika i prędkość przelotowa 90-100km/h jest optymalna jak na moje póki co oczekiwania.

Ergonomia, znikome koszty utrzymania (silnik na wtrysku przy normalnej jeździe spala ok. 2L/100km) i uniwersalność motorka sprawiły, że wykorzystuję niemal każdą okazję, by na niego wsiąść i gdzieś pojechać. Codziennie dojeżdżam nim do pracy, bardzo chętnie jeżdżę do marketów po drobne zakupy.

Łapię się czasami na tym, że proszę żonę by wyszukała w ofertach marketów jakieś promocje, by usiąść na maszynkę i jechać na zakupy :-)

Mało który znajomy posiadający motocykl, tak dużo i często na co dzień jeździ swoją maszyną.

Dlatego, wybór motocykla powinien być przemyślany, a sam motocykl spełniał wszystkie nasze oczekiwania. On nie musi się wszystkim podobać - to w końcu nie obraz, który powiesisz na ścianie... Taki niepozorny motorek moim zdaniem jest idealny na początek... Wież mi, czasami trudno okiełznać moc, która dżemie pod siedzeniem, można łatwo się zatracić podczas jazdy - z każdą chwilą, z każdym pokonanym kilometrem będzie cię kusiło, by mocniej odkręcić manetkę. Wież mi - łatwo na motocyklu zatracić zdrowy rozsądek. Nie bez powodu motocykliści postrzegani są jako "dawcy organów" - coś w tym zapewne jest...

Ja też nie wykluczam, że w bardziej lub mniej odległej perspektywie przesiądę się na coś większego. Póki co rozsądek i odpowiedzialność podpowiada mi, że do motocykli należy podchodzić z pewnym dystansem.

Wszyscy mam w końcu dla kogo żyć...

I na koniec. Irytują mnie i denerwują uwagi "speców" od motocykli, którzy kreują się na absolutne autorytety w tej dziedzinie i próbują odwieść nowo upieczonych młodych motocyklistów od decyzji zakupu maszyn o bezpiecznych jak na początek pojemności 125cm, 250cm... Nic dziwnego, że coraz częściej na naszych ulicach widzi się "małolatów" na litrowych ścigaczach, którzy swym zachowaniem psują ogólny wizerunek motocyklistów - no bo jak by taki chłopaczek wyglądał na np. Yamaha YBR 125? Wszyscy by go wyśmiali przecież....a na forum dopiero...

Pozdrawiam, Bernard z Zabrza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak muszę przyznać, że Bernard trochę racji ma. Co prawda ja też lubię duże pojemności i nie wyobrażam sobie jeździć czymś co ma poniżej 500cm3 ale fakt jest niezaprzeczalny, że początki mogą być końcem. Może faktycznie warto zastanowić się nad czymś słabszym na początek przygody z moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dbam o to jak postrzegają mnie inni.

Kawasaki 250 ninja - to nie moje klimaty. Każdy ma swoje preferencje i oczekiwania od moto. Ja potrzebowałem motorka do codziennej jazdy - do pracy, na małe codzienne zakupy, by wyskoczyć na jeziorko sprawdzić jak biorą rybki, pogadać nad wodą z kolesiami wędkarzami. I aby cieszyć się taką codzienną jazdą wierzcie mi nie trzeba mieć potężnej paliwożernej maszyny, która w zaledwie kilka sekund rozpędza się do setki. Z natury jestem człowiekiem odpowiedzialnym. Dlatego zdecydowałem się na zakup motocykla w chwili gdy zrobiłem stosowne uprawnienia. Czysty pragmatyzm i zdrowy rozsądek zadecydował o wyborze tego konkretnego modelu motocykla. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że mogłem sobie pozwolić na zakup w salonie nowego Kawasaki ER6 - który mi się bardzo podoba. Nie wykluczam, że za jakiś czas i tak stanę się jego szczęśliwym posiadaczem. Póki co jazda moją Hondą sprawia mi niesamowitą radość - i o to chyba w tym wszystkim chodzi...Prawda?

Każdemu wedle potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję podjechać na placyk obok nowo budowanego stadionu Górnika Zabrze, gdzie spotkałem mojego znajomego instruktora nauki jazdy motocyklem. Po kilku minutach rozmowy, opowiedział mi o ciekawym przypadku dziewczyny, która jakiś czas temu miała u niego jazdy. Dziewczyna pewna siebie, kilka sezonów rzekomo "śmigała" na dużych ścigaczach, aż w końcu dojrzała do decyzji o zrobieniu prawa jazdy. I tu ZONK!!! Na niepozornej Hondzie CBF250 na trasie egzaminacyjnej w Bytomiu, podczas zapoznawania się z trasą dwa razy zaliczyła glebę, stwarzając naprawdę groźne sytuacje na drodze. Całe szczęście, że moto miało gmole. Finał zdawać by się mogło rutynowej przejażdżki w wykonaniu tej dziewczyny? Drugi instruktor, który jechał autem, wsiadł na moto i wrócił nim do Zabrza, a dziewczyna zajęła miejsce pasażerki w L-ce... Biedna dziewczyna nie była jakimś tam chucherkiem. Ale nie jeden "doświadczony" kozak, albo kozaczka :-) z tego forum i tak uparcie będzie przekonywał(a), że dla dziewczyny najlepsze są motorki opisywane w tym wątku. Moje drogie koleżanki, więcej pokory i dystansu do siebie i swoich umiejętności - ta rada skierowana jest także do młodych i niedoświadczonych pasjonatów jazdy motocyklem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.