Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Slaska policja wymyslila


amin

Rekomendowane odpowiedzi

"Z jednej strony motocykliści to "dawcy narządów", z drugiej - każdy z nas zna jakiegoś motocyklistę i jest to sympatyczna i fajna osoba, dobry kierowca, mąż i odpowiedzialny ojciec – rozwija myśl policjant."

No bo to też jest tak, że jak się wsiada na to moto to jakoś tak samo czasem wychodzi, że się dostaje małpiego rozumu pod wpływem adrenaliny... ;)

np...moi klienci nie podejrzewają mnie o jazdę na motocyklu :D "Taka ułożona pani na czymś takim jeździ??" heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda akcja, która wniesie choć odrobinę dobrego do naszej pasji jest godna polecenia. Zresztą sami jeździmy także puszkami i znając motocyklowy świat, inaczej "widzimy" motocyklistów na drodze, nie zajeżdżamy im chamsko drogi, nie spychamy na inny pas tylko grzecznie ustępujemy, robimy miejsce i jeszcze pomachamy ;) Więc czym więcej ludzi zmieni typ myślenia, że motocyklista to jednak "fajny gość", tym lepiej i bezpieczniej będzie się nam wszystkim poruszać. Takie ot moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym chcieli poznać przyczyny kolizji aut z motocyklami. W badaniu porównano zachowanie kierowców prowadzących na co dzień jedynie samochód z zachowaniem kierowców, którzy jeżdżą zarówno autem, jak i motocyklem. Główną różnicą pomiędzy grupami był czas, jaki kierowcy poświęcali na patrzenie na nadjeżdżający motocykl. Kierowcy należący do tej drugiej grupy zwykle patrzyli dłużej na zbliżający się motocykl niż na auto, odwrotnie było w przypadku kierowców prowadzących na co dzień jedynie samochód. Jak tłumaczą specjaliści, motocykle są mniejsze i rzadziej spotykane na drogach, przez co musimy patrzeć na nie dłużej, aby prawidłowo określić czym są i jakie stanowią zagrożenie. To, że kierowcy aut patrzyli na nadjeżdżające samochody dłużej niż na motocykle oznacza, że patrząc na jednoślad nie zdawali sobie sprawy, że patrzą na pojazd, który może stanowić potencjalne zagrożenie**.

Dalej w tym artykule naukowcy szacowali, że można by zmniejszyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym o 90%, gdyby każdy kierowca użytkował motocykl i samochód. badanie to dotyczy niestety Brytyjczyków, ale mówi o sytuacji w ogóle również. Warte przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co się wypowiadasz, skoro nie masz bladego pojęcia?

Pojęcie mam bo znam wielu mundurowych choć sam nim nie jestem i nie znam środowiska od środka. Ty widocznie znasz, skoro wszystkich wrzucasz do jednego worka (tak i zresztą wrzucają motocyklistów). No chyba, że to tylko Twoja "chamska" natura i tyle - dla mnie koniec tematu.

Dalej w tym artykule naukowcy szacowali, że można by zmniejszyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym o 90%, gdyby każdy kierowca użytkował motocykl i samochód. badanie to dotyczy niestety Brytyjczyków, ale mówi o sytuacji w ogóle również. Warte przemyślenia.

To tylko potwierdza moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym chcieli poznać przyczyny kolizji aut z motocyklami. W badaniu porównano zachowanie kierowców prowadzących na co dzień jedynie samochód z zachowaniem kierowców, którzy jeżdżą zarówno autem, jak i motocyklem. Główną różnicą pomiędzy grupami był czas, jaki kierowcy poświęcali na patrzenie na nadjeżdżający motocykl. Kierowcy należący do tej drugiej grupy zwykle patrzyli dłużej na zbliżający się motocykl niż na auto, odwrotnie było w przypadku kierowców prowadzących na co dzień jedynie samochód. Jak tłumaczą specjaliści, motocykle są mniejsze i rzadziej spotykane na drogach, przez co musimy patrzeć na nie dłużej, aby prawidłowo określić czym są i jakie stanowią zagrożenie. To, że kierowcy aut patrzyli na nadjeżdżające samochody dłużej niż na motocykle oznacza, że patrząc na jednoślad nie zdawali sobie sprawy, że patrzą na pojazd, który może stanowić potencjalne zagrożenie**.

Dalej w tym artykule naukowcy szacowali, że można by zmniejszyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym o 90%, gdyby każdy kierowca użytkował motocykl i samochód. badanie to dotyczy niestety Brytyjczyków, ale mówi o sytuacji w ogóle również. Warte przemyślenia.

Niegłupie te badania w sensie tego patrzenia. Jak się kiedyś nie interesowałam motocyklami to też ich jakoś "nie zauważałam", tak trochę jak powietrze, a teraz jak sama jestem motocyklistką to sobie kark wykręcam jak już usłysze ten harakterystyczny ryk silnika, chociaż motór jeszcze dopiero za horyzontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna akcja, tylko nie wiem czemu chcą stworzyć fałszywy obraz motocyklisty w społeczeństwie...

Że niby motocykliści to mili kolesie i babeczki?

A gdzie tam!

To bandziorstwo, hołota i pomioty Szatana! \m/ O_o \m/

A przynajmniej ja taki jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może trochę odbiegnę od tematu,ale nawiązuję tu do "naszej" policji ... Gdy mój mąż ostatnio miał " starcie z puszką " miał przy sobie również dowód rejestracyjny z mojej gs-y , ponieważ mieliśmy potem wspólnie polatać. Wyobraźcie sobie, że protokół został sporządzony na podstawie danych z mojego dowodu rej. Co prawda obie Suzuki,ale inny model,rok i nr rej. :) Potem było odkręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam! To bandziorstwo, hołota i pomioty Szatana! \m/ O_o \m/

A przynajmniej ja taki jestem :lol:

przez moje wioske jak jada motocyklisci to chlopy łapia za grabie, kosy i co tak kazdy ma, baby zamykajo dziecioki i same uciekajo. bo wiadomo ze bedom gwalcic nawet babcie i palic wszystko co sie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.