Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazerowcy


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi odnośnie wentylatora.W serwisie powiedzieli że wentylator na 100 % włączy się przy temperaturze 120 stopni postanowiłem to sprawdzić, wczoraj odpaliłem moto w garażu i czekałem.Dokładnie przy 100 stopniach wentylator zaczął się kręcić dodam że to jest Fazik z silnikiem z R6 czy model S2.Natomiast na pytanie co znaczy komunikat A 12 mechanik odpowiedział że jest to wskazanie temperatury powietrza jeszcze nie wiem jak samemu przełączyć z temperatury silnika na temperaturę powietrza bo stało się to samoczynnie po rozładowaniu akumulatora ale już jestemspokojny bo myślałem że to wyskoczył jakiś wredny błąd. Pozdrawiam Seba
Przelacza sie guzikiem reset wskaznik pokazuje temperature powietrza wlatujacego do silnika czy cos takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... żona myśli, że zgupiałem na tym punkcie, ale wiecie jak to jest, kiedy wreszcie realizuje się marzenia...
To prawie jak ze mną ...moja nie wierzyła,ze kupie moto...no to się troszke zdziwiła Ja na początku myslałem o Hondzie, potem Kawa chodziła mi po głowie...Wracajac z Bielska zatrzymałem sie w Czechowicach...i już wiedziałem co chce naprawde ...I nie załuje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kiedyś trzeba było podjąć taką decyzję, bo odkładałem ją przez kilka lat i nigdy nie było właściwego momentu - bo dziecko, bo inne potrzeby, bo trzeba inwestowac - aż w końcu doszedłem do wniosku, że nigdy nie będzie dobrego momentu - i w sumie trochę zaskakując samego siebie zdecywowałem się. Jestem na etapie kompletowania ubioru, kasków etc. No ale ja jeszcze nie odebrałem, a już się tu wypowiadam...Hej Shoei - kupiłeś nowego? Czy ktoś mi powie, jak jest z docieraniem nowego sprzęta - tzn. macie jakiś dobry patent w tym temacie czy po prostu spokojna jazda przez 1000km i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kiedyś trzeba było podjąć taką decyzję, bo odkładałem ją przez kilka lat i nigdy nie było właściwego momentu - bo dziecko, bo inne potrzeby, bo trzeba inwestowac - aż w końcu doszedłem do wniosku, że nigdy nie będzie dobrego momentu - i w sumie trochę zaskakując samego siebie zdecywowałem się. Jestem na etapie kompletowania ubioru, kasków etc. No ale ja jeszcze nie odebrałem, a już się tu wypowiadam...Hej Shoei - kupiłeś nowego? Czy ktoś mi powie, jak jest z docieraniem nowego sprzęta - tzn. macie jakiś dobry patent w tym temacie czy po prostu spokojna jazda przez 1000km i tyle ?
Docieranie mojej 600 wygladalotak ze caly czas jezdzilem ze scigami wiec krecilem go non stopa i nie oszczedzalem zreszta sa fabrycznie dociearne wiadomo ze to nie to samo ale kwestia podejscia do sprzęta ja poprostu nim zapier... najlepiej by bylo dac mu spokoj przez pierwszy 1000 ale od czasu do czasu przeskoczyc 7tys. obrotów grunt to nie utrzymywac go dlugo powyzej tych magicznych obrotow, chocia tak jak wspomnialem jak kto woli mi tam sie nic z nim nie stalo:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie mojej 600 wygladalotak ze caly czas jezdzilem ze scigami wiec krecilem go non stopa i nie oszczedzalem zreszta sa fabrycznie dociearne wiadomo ze to nie to samo ale kwestia podejscia do sprzęta ja poprostu nim zapier... najlepiej by bylo dac mu spokoj przez pierwszy 1000 ale od czasu do czasu przeskoczyc 7tys. obrotów grunt to nie utrzymywac go dlugo powyzej tych magicznych obrotow, chocia tak jak wspomnialem jak kto woli mi tam sie nic z nim nie stalo:]
Ponoc pierwszy tysiac km czy tam dwa sa najwazniejszym okresem w "zyciu" kazdego motocykla, wiec nie jestem pewien czy to dobrze... Mnie by bylo troche szkoda ryzykowac, tym bardziej ze jesli jest pogoda to zdarza sie ze 1000km w tydzien zrobie Ja bym tego nie lekcewazyl no chyba ze i tak masz zamiar krotko jezdzic tym sprzetem i sprzedac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Shoei - kupiłeś nowego? Czy ktoś mi powie, jak jest z docieraniem nowego sprzęta - tzn. macie jakiś dobry patent w tym temacie czy po prostu spokojna jazda przez 1000km i tyle ?
Nie, nie kupiłem nowego,ale stary też nie jest ...To motocykl po jazdach testowych, jakies 4 tys. km miał nawiniete...No i na gwarancji jest! Niestety, nie mogłem go docierac:),ale gdybym miał mozliwosc decydowania, to na pewno bym go oszczedzał przez 1-2 tys.km...To docieranie na hamowni jednak nie to samo - w autach sytuacja jest taka sama...Tak na marginesie, wczesniej szukałem motocykla 2-4 letniego...ale tyle się naczytałem o sprzetach przywożonych z zagranicy,ze wolałem wyłożyc troszke wiecej...Akurat była zima, po drugie cena skalkulowana wg starego kursu euro, dodatkowo obniżka,ze po testach...wiec nie było tragedii...W tej chwili Yamaha ma taka kacje,ze mozna kupic z rozłożoną płatnoscią na 3 raty...i to chyba 2 rate płaci sie po roku...Wybór ciuchów i kasku to też nie lada wyzwanie...Wybór jest niełatwy...i to w każdej przedziałce cenowej...Kupujesz skóre czy teksy?...Jesli chodzi o ksak, to w wielu salonach polecali mi XR1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie kupuję nowiutkiego Fazera FZ6 S2 z 2008 roku po fajnej cenie - 29 tysiaków. Yamaha gdzieś czysiła magazyny i przyszło ponoć kilka sztuk w maju i teraz jeszcze w czerwcu do Polski. Minus to taki, że nie ma ABSu i tylko kolor czarny. Dokładnie jutro ma przyjść moja sztuka. Co do reszty - wiesz jak to jest, jak na raz wszystko trzeba kupić (przecież nie założę kasku z czasów Simsona "BELLA" może ktoś pamięta je jeszcze?) tak czy owak to kupa kasy na 2 osoby. Więc zdecydowałem się na kaski HJC - model IS-16 integral dla mnie i szczękowiec IS-MAX dla plecaczka. Oba z blędą. A co do ciuchów - generalnie ubrałem się w teksty Modeki - nie dla tego, że to Modeka, tylko jakoś wiele przymierzałem kurtek i spodni i z Modeki najbardziej mi siadły. Jeszcze dobre buty muszę kupić, a i fajny tankbak Helda z miejscem na Navi też by sie chciało, no i topcase obowiązkowo, ale już teraz się wstrzymam, może po sezonie...A z docieraniem to też myślę, że przynajminej pierwszy tysiąc trzeba o sprzęt zadbać, zresztą docieranie nowego sprzęta to też przyjemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty - wiesz jak to jest, jak na raz wszystko trzeba kupić (przecież nie założę kasku z czasów Simsona "BELLA" może ktoś pamięta je jeszcze?) tak czy owak to kupa kasy na 2 osoby. Więc zdecydowałem się na kaski HJC - model IS-16 integral dla mnie i szczękowiec IS-MAX dla plecaczka. Oba z blędą. A co do ciuchów - generalnie ubrałem się w teksty Modeki - nie dla tego, że to Modeka, tylko jakoś wiele przymierzałem kurtek i spodni i z Modeki najbardziej mi siadły. Jeszcze dobre buty muszę kupić, a i fajny tankbak Helda z miejscem na Navi też by sie chciało, no i topcase obowiązkowo, ale już teraz się wstrzymam, może po sezonie...
To niezla cena chyba...choc ja kupiłem z ABSem za kilka tysiecy mniej...Ale wtedycena nowego była ok.26900 (czy jakos tak)...Ja niestety jeżdze sam...ale juz powoli pojawiaja sie rysy na tej lodowatej bryle ...Ale też rozumie Ją,ze nie za bardzo chce wsiaść - Jej kolega mial kiedys niezlego szlifa a inny sie zabił...Znam ten ból wydatków - najpierw kupiłem kask, potem reszte...Bardzo dobre buty (podobno) to Sidi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ceny w ceszłym roku przy starym kursie Euro były jeszcze lepsze, ale 29000 a 37500 przy cenie tegorocznej to i tak niezła okazja, nawet, jak nie ma ABSu. Zresztą na pierwsze moto to może i dobrze, że nie ma ABS... No i myślę, że szybko ceny w dół nie pójdą, więc dlatego zdecydowałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeszcze nie, ale mój sprzęt stoi już w salonie i czeka na wyjazd. Zarąbiste uczucie. Jeszcze formalności, rejestracja, ubezpieczenie itp. A nadchodzący tydzień mam dość przerąbany w pracy, więc myślę, że tak będę po niedzieli to załatwiał, żeby odebrać go w sobotę rano. To chyba najlepszy moment, żeby na spokojnie nacieszyc się nim.Ty Shoei - a skąd Ty jesteś - daleko od Dąbrowy Górniczej?Pozdrawiam Wszystkich i jak odbiorę to napiszę obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Shoei - a skąd Ty jesteś - daleko od Dąbrowy Górniczej?
Przeciez jest napisane...Bytom lezy koło Radzionkowa ...Do Dąbrowy z 20 kilosów (no,może z 25 km)...Bedziesz chcial sie sptkac - nie ma problemu...Ja na swojego wsiadlem po 15 latach przerwy - a dodam,ze 15 lat temu robilem prawko A... Cykora miaem niesamoiwtego...ale odpaliłem, ruszyłem i ... pojechałem... Ten motocykl sam jeździ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam hamuje ;> - mój nie chce
nie - zeby zahamowac trzeba nasinąc taką wajche prawą nogą, a jeszcze lepiej pociągną prawą wajchą prz ykierownicy A powaznie mowiac, to naprawde latwo sie go prowadzi... ...Dla Ciebie lonerr to moze nie ma znaczenia - dla mnie miało...Tym bardziej,ze wczesniej nawet motorynki nie mialem ...Zastanawailem sie,czy nie pojchac poćwiczyc koło Kopca,ale migała mi rezerwa wiec byłe mzmuszony pojechac na stacje...a jak juz dojechal na stacje,to pomysalem ze i Kopiec poczeka...... Nota bene w trakcie drugiej jazdy zlapałem gwoździa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No administrator trochę nam to forum nadgorliwie potraktował i popsuł zabawę.Temat szorstkiej skrzyni w nowej FZ6 upadł tak samo jak wyższa szyba.Ale mam nadzieję, że za chwilę wrócicie, bo ja też jestem ciekaw, co z tą wyższą szybą - czy warto, bo mnie też wydaje się, że ochrona przed wiatrem jest średnia.na marginesie - nawinąłem dopiero 91km! przez te deszcze!! BRRRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko do wlascicieli FZ6 S2, ktorzy mieli okazje posmigac troszku na seryjnych gumach tzn. dunlop sportmax D252Jakie sa Wasze odczucia...bo wedlug mnie to kiepska oponka do takiego sprzetu....i nie ukrywam ze juz nie moge sie doczekac jak ja zmienie ...czy macie podobne odczucia ??? wczesniej mialem horneta w ktorym (juz nie pamietam jaki model) mialem zalozone nowe sportowo turytyczne oponki i frjada z jazdy byla bez porownania...teraz na tych moich na rondach mam wrazenie ze zaraz sie przewroce....juz nie mowic a jakims dotknieciu podnozkami podczas brania zakretu....po prostu mam wrazenie ze mi puszcza....czy slusznie ? jakie oponki polecacie jako kolejny zakup ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat szorstkiej skrzyni w nowej FZ6 upadł tak samo jak wyższa szyba.
Skrzynia cicha nie jest ale za to precyzyjna. Zapinania kolejnych biegów nie słychać w zasadzie jak się dobrze nauczysz zmieniać bez sprzęgła. Co do szyby to Pechu mógłby co nieco powiedzieć bo miał wyższą w wersji GT i z tego co pamiętał to chwalił się, że i przy 200 może jechać w miarę wyprostowany. Z tego co wiem turystyczna szyba do fz6 z MRA kosztuje w granicach 300 zł. Tutaj można zobaczyć jakie są dostępne i jak już się prezentują na sprzęcie -----> KLIK
jakie oponki polecacie jako kolejny zakup ?
Wszystko znajdziesz tutaj KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brigistone BT020 - w gazetach pisali, że to też nie najlepsza opona (gorzej jeszcze wypadła niż Dunlop). Mnie na razie jeździ się dobrze, ale prawda jest taka, że nie mam żadnego doświaczenia w tym temacie. Polecane gumy to Michały Pilot Road. A wy jak oceniacie standardową szybę? Mnie wydaje się, że ochrona przed wiatrem jest słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.