Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe Prawo Jazdy Na Motocykle


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na kurs mozesz sie zapisac nawet w przedszkolu ale nauke praktyczna mozna zaczac od 18 lat. w praktyce wyglada to tak ze mlodzi zapisuja sie miesiac przed urodzinami zeby miesiac po urodzinach zapisac sie na egzamin.Mamy na forum instruktorow OSK wiec moga zweryfikowac moja teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylicie drodzy panowie na kurs mozna przystepowac 3 miesiace przed egzaminem , a egzamin panstwowy moze sie odbyc najwczesniej w dniuukonczenia 18stego roku zycia co nie oznacza ze nie mozesz sobie zarezerwwowac miejsca w szkole jazdy dla swoich wnuków , hehe jednak nauke w szkole mozna oficialnie zaczac 3 miesiece wczesniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu dwóch lat na A2, powinno się odebrać "pełne" prawo jazdy bez jakichkolwiek testów czy kursów. Posiadacz A2 zna przepisy i potrafi prowadzić motocykl, więc odstawianie szopki pt: kolejny kurs wydaje mi się głupi. No ale urzędasom może się to nie spodobać, bo przecież mogą od nas wyciągnąć dodatkowe pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylicie drodzy panowie na kurs mozna przystepowac 3 miesiace przed egzaminem , a egzamin panstwowy moze sie odbyc najwczesniej w dniuukonczenia 18stego roku zycia co nie oznacza ze nie mozesz sobie zarezerwwowac miejsca w szkole jazdy dla swoich wnuków , hehe jednak nauke w szkole mozna oficialnie zaczac 3 miesiece wczesniej..
No właśnie to miałem na myśli, dobrze że uzupełniłeś detalami bo ja nie byłem pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam się pytał, A2 najprawdopodobniej będzie umożliwiało jazdę motocyklami o mocy nie przekraczającej 35kW i stosunku mocy nieprzekraczającym 0.2kW/kg. Więc jedynym chyba słusznym motocyklem będzie GS 500 albo jakieś Enduro. Ciekawe jak szybko pojawią się oferty sprzedaży motocykli z zaniżoną mocą do 35kW byle na A2 można było jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stary jestem mam tysiąca (ok 130 KM) i w sumie nie zamienił bym go na nic innego ale nie polecam zaczynania przygody od dużych sprzętów bo fantazja ponosi wiem to po sobie. Jak sobie przypomnę co robiłem pierwszym japońcem to ciary przechodzą. Dlatego jestem jak najbardziej za uregulowaniem prawnym tylko jak znam życie pomysł dobry a jego realizacja będzie kiepska i da tylko możliwości do kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche ale do stopniowania tych kategorii jestem za, ale powiedzmy do 22 roku życia po prostu nie chciałbym aby mnie to objęło, a zacznę prawko na lato robić i np. chciałbym kupić 600 i co z tego?? Ważne ile kto ma oleju w głowie poza tym na mniejszym chopperze z moja wagą nie pojeżdżę. Może testy psychologiczne powinni wprowadzić przed robieniem prawka i za tym byłbym za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to bardzo ciekawy kraj: z jednej stony sa przepisy, egzaminy, restrykcje za brak posiadania dokumentow a z drugiej szara polska rzeczywistosc, beznadziejne kursy na prawko kat. A , niebezpieczne dziurawe drogi, i 17letni mistrzowie dlugiej prostej, ktorzy mkna ponad 200 paki........przez wies czy miasto, moze sie to kiedys zmieni ............???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis dla debili co ma wiek do umiejetności ?? 50 letni dziad może sobie od reki zrobic prawko na pow 500ccm co z tego ze jest po padaczce i 4 zawałąch ma przecież już dawno ukończone 24 lata. Niestety ale debile sa w każdym przediale wiekowym i nie wiem do czego dąży ustawodawca bo ten przepis nic nie da. jeśłi juz to niech stopniuja moc a nie pojemność i to nie ze wzgldeu na wiek a na staż. Najbardziej wkurw... jest to że zaczołem pomykać po dorgach majac 12 lat , a od ponad 2 lat przemieszczam sie motocyklem pow 600ccm i co zabiłem sie ? nie miałem nigdy zadnego wypadku kolizji itd... wystarczy myśłeć nad tym co sie robi... jak dobrze ze ja sie na ta ustawe nie załapie i zdaze na ten pi****y skorumpowany egzamin iść.... / Na forum nie używamy wulgaryzmów! /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytec "ich" nie obchodzi co ludzie na to.. , tym zlodzieja chodzi tylko o jedno. a i chcialem przzeprosic wszystkich ktorych "uraziłem" swoimi postami %-) przemyslalem sprawe i stwierdzilem ze jeszcze nie jest tak tragicznie wiec SORRY cofam to co napisalem wczesniej. POZDRO/ szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze wszystko krytykuje powiem tak moim zdaniem powinien byc taki przepis ze :prawo jazdy kat A moze zrobic osoba ktora ma zrobione prawo jazdy kat B i przynajmniej 2 lata praktyki taka ktora jest obyta juz z naszymi szosami i przepisami to znacznie zminimalizuje wypadkowosc co byscie powiedzieli na taki przepis?
masz racje, to byłoby duzo bardziej logiczne niz nowo zaproponowane przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o logike tu idzie akurat i nie rozumiem sarkazmu chodzilo mi oto ze jest juz wtedy jakies doswiadczenie i obycie ja przesiadlem sie z auta z 7 letnim doswiadczeniem kierowcy i wiem jak potrafia ludzie jezdzic i wiem kiedy moge przycisnac a kiedy zwolnic bo sie daje wyczuc ze ktos jedzie niepewnie i nie wiem czego moge sie spodziewac po takiej osobie, a jak ktos jest zupelnie swiezy to dla niego taka 125 tez moze byc smiertelna. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wez sobie poprawke ze hitlerowcy maja zupelnie inna mentalnosc niz polacy...
Nie da sie ukryc, Chcialbym Ci MEDRCU zwrocic uwage, ze hitlerowcow o ile nie powieszono, roztrzelano czuy nie zgnili smiercia naturakna w pudle, to wlasciwie ich juz nie ma - kumasz ? ? ?
...hitlerowcy mowie bo szwabow nienawidze jak psów
Stwierdzam, ze masz powazne kompleksy a i kultury tez Ci niestety brakuje, zenada
Skutek będzie prosty jeszcze więcej ludzi bez prawka bedzie jeżdzic bo i tak sciga mało który samochód dogoni w tym momencie znam 5 ludzi którzy sie smiejom z polici a co dopiero jak taki przepis wejdzie
Powiedzial KTO ? Ty ? masz moze jakies statystyki, sondaze czy to tylko tak z Twojej bujnej fantazji ? Rzecz tylko wysokosci kar ktore moglyby byc na takiego delikwenta nalozone.pytanie wedluh kogo zna przepisy i potrafi jezdzic ? Kursanci ktorzy podchodza do egzaminu takie przekonanie maja, a mimo tego oblewaj, wiec to jakos nijak do tezy.
a to dobre, widze ze w tym topicu same ciule prawie sa ktorzy maja juz prawko, wielce sa podjarani "ze dobrze.."
Idz dziecko najpierw do szkoly i naucz sie po polskiemu
przepis dla debili co ma wiek do umiejetności ??
Moj " PUPIL " mnie nie zawiodl powiedzial mlokos ktory nie jest pelnoletni i powiedzmy za malo rozsadny aby swoim umyslem ogarnac temat.
50 letni dziad może sobie od reki zrobic prawko na pow 500ccm co z tego ze jest po padaczce i 4 zawałąch ma przecież już dawno ukończone 24 lata.
Widzisz gdybys liznal trche tematu nie pisalbys pierdol, inwalidow juz w Twoim wieku nie brakuje i nie sa oni umyslowi Nie zapomnij ze i Ty bedziesz za 33 lata wlasnie takim dziadem
...nie wiem do czego dąży ustawodawca bo ten przepis nic nie da.
dokladnie jak wyzej, na razie nie kumasz o co chodzi i jeszcze dlugo nie zrozumiesz, bo wlasnie brakuje Ci i wiedzy i rozumu.
jeśłi juz to niech stopniuja moc a nie pojemność
doksztalc sie i zaczerpnij wiedomosci. Nie masz zielonego pojecia o co chodzi w ustawie a klepiesz po klawiaturze. Bedzie wlasnie stopniowanie mocy oraz stosunku mocy do wagi pojazdu.Zakumales ? ? ?
i to nie ze wzgldeu na wiek a na staż. Dasz jeszcze zloty srodek na to jak to zrobic ? Pierwszym stopniem bedzie wlasnie kat. AM
Najbardziej wkurw... jest to że zaczołem pomykać po dorgach majac 12 lat , a od ponad 2 lat przemieszczam sie motocyklem pow 600ccm i co zabiłem sie ? nie miałem nigdy zadnego wypadku kolizji itd... wystarczy myśłeć nad tym co sie robi... jak dobrze ze ja sie na ta ustawe nie załapie i zdaze na ten pieprzony skorumpowany egzamin iść....
I masz sie czym chwalic na publicznym forum, tylko pogratulowac, i Tobie i rodzicom Moze nie miales wypadku, bo inni uwazali za Ciebie ? Nawet nie pytam ile to juz kilometrow wokol trzepaka nakreciles, bo moze okazac sie, ze tysiac piecset sto dziewiecset razy wiecej odemnie, z tym, ze ja w przeciwienstwie do Ciebie wokol trzepaka nie jezdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Stary , ale się nie zgadzam z tobą , uderzasz w takie jakieś tony w jakie uderza Szanownie nam panujący pan Kurdupliński ze swoją świtą , a to nie moja liga . Takie stwierdzenia jak "hitlerowcy" czy wkładanie wszystkich Polaków do wora z chamami mi nie odpowiada . Jak boli głowa trzeba się zastanowić dlaczego , a nie łykać tablety żeby na chwilę przestała. Takie mam zdanie . A te przepisy to jakoś tam regulują , bo taka jest potrzeba na dzień dzisiejszy. Ale każdy sądzi według siebie zawsze . Jednym wystarcza regulacja innych trzeba prać batem ,żeby zrozumieli .
juz po raz kolejny chwalisz co niemieckie.. moze pomyslisz o przeniesieniu sie do szfabow ?to że Ty zaczynaleś na pierdopędach to nie znaczy ze kazdy musi, bo jak widze uważasz sie za stargeo wyjadacza na moto tylko jak narazie wychodzi to w gadce.to co europejskie czy niemieckie nie znaczy ze jest dobre, dla mnie to kolejne chore przepisy, niech wezmą się za pijanych kierowców, jakoś z tym nie walczą.mam 22 lata,przezucam sie na r1 i jakos nie wyobrazam sobie zebym musial czekac dwa lata na to zeby sobie kupic motocykl taki jak chce !a o tych samolotach to daruj sobie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.