Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe Prawo Jazdy Na Motocykle


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak najbardziej jestem za takim podziałem i stopniowym przechodzeniu na mocniejsze sprzęty, a to troche glupi pomysł :

zeby nie bylo ze wszystko krytykuje powiem tak moim zdaniem powinien byc taki przepis ze :prawo jazdy kat A moze zrobic osoba ktora ma zrobione prawo jazdy kat B i przynajmniej 2 lata praktyki taka ktora jest obyta juz z naszymi szosami i przepisami to znacznie zminimalizuje wypadkowosc co byscie powiedzieli na taki przepis?
na ten przepis bym powiedział "nie" a to dlatego ze osoby które latają samochodem powiedzmy te 2 lata i kupują motocykl z tego względu, ze one "fajnie zapierd***ją" i ma dość jezdzenia 130 oplem kadetem i chce sobie najzwyklej podziczyć... nie powiesz ze to nie poprawi ilości wypadków, skoro taka osoba nie ma doświadczenia na jednośladzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za stopniowaniem kategorii uprawnień do kierowania moto : za dużo mamy wypadków a przez leszczy pędzących na złamanie karku mamy opinie dawców. Kolejna sprawa: poziom szkolenia..dramatyczny. Znam w Mikołowie "szkołę jazdy", która motocykla nie ma na wstępie pada pytanie: jeździłeś na moto? Tak..to zapłać, podbijemy papiery i masz spoko.. na egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko jest efektem zachowania maloletnich (i nie tylko małoletnich) debili (nie mowie o wszystkich młodych ludziach tylko o debilach) Skąd sie tacy biora?? a no na przyklad z debilizmu rodziców ktorzy na 18tke kupuja litra bo syn tak chcial, z debilnych filmików na internecie i braku edukacji motoryzacyjnej naszej mlodzieży. Ile mamy klubów ktore lansuja sport motorowy wsrod mlodzieży szkół gimnazjalnych i srednich?? zero, no moze jakies pojedyncze przypadki. Mamy co sobie wyhodowaliśmy. Jestem jak najbardziej za obostrzeniem mozliwości zdobywania uprawnień na motocykle a do kompletu dolożył bym jeszcze psychotesty. za jazde bez uprawnień ciezkie grzywny finansowe a za recydywe zawiasy. Kazdy normalny czlowiek, czy to mlody czy starszy bedzie zdobywal uprawnienia zgodnie z prawem a kretyn ktoremu "wszystko wolno" bedzie jezdzil bez. chcemy wsrod siebie ludzi ze zrytym beretem?? chyba nie, tak wiec kary, jak najbardziej, bo beda tyczyły sie debili a debili trzeba eliminować bo są zagrożeniem dla calej reszty zdrowego społeczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem jesli to bylo by tansze i pokolei (np 50cm > 125> 250 > 500/600 > wyzej.. ) po takich 5ciu egzaminach , łaczna suma powiedzmy te okolo 2,5 tysiaca zlotych , mysle ze wtedy kazdy by przemyslal czy oplaca sie jezdzic bez prawka..no i jesli chodi o wiek.. moim zdaniem nie powinno sie patrzec na wiek lecz na doswiadczenie na drogach.. na mniejszych pojemnosciach [zapene tym postem uraze wielu seniorow motocyklowych za co serdecznie nie przepraszam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek. To jest twoje zdanie. Zyjemy w takim kraju a nie innym i masz do niego prawo. Ale ten sam kraj zakazuje ci prowadzic motocykl bez odpowiednich uprawnien po drogach publicznych.Znamy sie i wiem ze jestes fajny koles ale nie toleruje tego ze jezdzisz bez prawa jazdy.ps. zawsze jak sie z kims umawiam na "latanie" to pytam sie czy ma prawko, nie dla tego ze musi miec (choc tez ) ale dla tego ze chce miec penosc ze jak mi sie cos stanie to nie zostawi mnie na sfalcie z obawy przed policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ciebie bardzo ale jakie doswiadczenie na drogach moze miec 18to latek?? Jestes mlodym czlowiekiem i to glownie ciebie dotyka nowy przepis ale wierz mi ze na wszystko przychodzi czas. Ewolucyjne siadanie na motocykle daje o wiele wiecej przyjemnosci. co rok, dwa nowa, szybsza maszyna. to jest fajne, wierz mi, a jak koledzy sie smieja to zmien kolegów bo to debile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o osobie, która zna bardzo dobrze kodeks drogowy, która z palcem w dupie mogłaby zdać teorie, jeżdzi na moto znając podstawy jego użytkowania ale jest bez "A" ponieważ np. życie nie daje już na to czasu ale posiada inne kategorie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku... fajnie... jezdzij sobie na crosach po polach i haldach ale nie po drogach publicznych.a co powiecie o osobie, która zna bardzo dobrze kodeks drogowy, która z palcem w dupie mogłaby zdać teorie, jeżdzi na moto znając podstawy jego użytkowania ale jest bez "A" ponieważ np. życie nie daje już na to czasu ale posiada inne kategorie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o osobie, która zna bardzo dobrze kodeks drogowy, która z palcem w dupie mogłaby zdać teorie, jeżdzi na moto znając podstawy jego użytkowania ale jest bez "A" ponieważ np. życie nie daje już na to czasu ale posiada inne kategorie ?
Znaczy sie co, tłumaczysz sie ;)a tak na powaznie, po to jest egzamin zeby go zdawać. nie ma zadnych ALE. masz dokument jezdzisz, nie masz, liczysz się z konsekwencjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a i tak dalej nie potrafisz jeżdzić ?
tak naprawde jest baaardzo malo osob ktore umia dobrze jezdzic..odkrecic potrafi wielu , manewrowac juz mniej ale prowadzic z glowa tylko wybrani [zdecydowanie jeszcze mi daaaaleko.. ]EDIT: jezdzij sobie na crosach po polach i haldach ale nie po drogach publicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to co sie dzieje na drodze i to jak wspominał Artur czy ktoś ucieknie z miejsca, nie zależy od papierka tylko od człowieka. Błędnym myśleniem jest to, że jak zapytasz sie kolesia czy ma prawko to od razu wszystko jest ok... z takim kimś wyskoczysz z nim na droge, a on wpieprzy w Ciebie na najbliższych światłach i bedzie ździwko.Sprawdz najpierw czy koleś zna podstawy i potrafi siedzieć na moto, wtedy możesz czuć sie bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traktor to nie matka z dzieckiem na przejscu dla pieszych. Na polu stwarzasz mniejsza zagrozenie niz wsrod setek samochodow mijanych dziennie podczas jazdy. Tomek...wiemy jak jest i nie proboj nam wmowic ze jest dobrze. Uwazasz ze jezdzisz dobrze? OK widocznie tak jest . Jednak to nie bedzie nikogo obchodzilo gdy spowodujesz jakis wypadek a w prasie napisza ze motocyklista bez prawka jazdy cos zrobil.Sprawdz najpierw czy koleś zna podstawy i potrafi siedzieć na moto, wtedy możesz czuć sie bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to co sie dzieje na drodze i to jak wspominał Artur czy ktoś ucieknie z miejsca, nie zależy od papierka tylko od człowieka. Błędnym myśleniem jest to, że jak zapytasz sie kolesia czy ma prawko to od razu wszystko jest ok... z takim kimś wyskoczysz z nim na droge, a on wpieprzy w Ciebie na najbliższych światłach i bedzie ździwko.Sprawdz najpierw czy koleś zna podstawy i potrafi siedzieć na moto, wtedy możesz czuć sie bezpieczny
Sam widzisz ze stopniowanie zdobywania uprawnien jest niezbedne bo obecnie system jest kulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mozna powiedziec ze jezdze dobrze ,EDIT:' nie wiem nawet czy w 100% poprawnie jezdze , jak kazdy popelniam bledy 'zawsze moze cos sie stac chocby nie z mojej winy a bedzie na mnie.. dlatego koniec jazdy bez prawka , naszczescie poki jest taka pogoda przychodzi mi to stiwerdzenie bardzo łatwo.. nie zależy od papierka tylko od człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie , trzeba sobie powiedziec prosto z mostu. Albo tolerujemy tych bez prawka albo nie.Jezeli ktos potrafi supoer przepisy i super jezdzic to niech zda egzamin i bedzie najlepszy z nas.Jak nie to niech nie jezdzi. Tu nie moze byc usprawiedliwiania sie. Masz kat A jezdzisz , nie masz nie jedzisz.Czemu jak ktos jedzie autem bez prawka to w kazdym budzi to odraze a jak kolo wsiada na przecinak to "moze umie jezdzic"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.