Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamek Chudów-czwartkowe Spotkania


Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast cytować setki ustaw i przepisów lepiej odwołać się do zasad zdrowego rozsądku i ogólnie przyjętych norm społecznych. Rozpętała się burza w szklance wody, a wsumie o nic.

Abstrahując od całego tematu i wypowiedzi wszystkich uczestników chciałbym napisać parę słów. Do mnie również napisal Danildev z prośbą o usunięcie któregoś tam zdjęcia. Nie cwaniakował tylko grzecznie napisał, czy nie mógłbym usunąć konkretnego zdjęcia. Oczywiście usunąłem, bo skoro grzecznie poprosił to czego miałbym tego nie robić ? Zdjęcia robię bo lubię i mam altruistyczną naturę  dając zadowolenie osobom, które chcą być uwiecznione na tych zdjeciach. Ale skoro ktoś nie chce jakiegoś zdjęcia, to jaki problerm ? Zdjęcia upubliczniamy ogólnodostępnie i skoro ktoś danego zdjęcia sobie nie życzy to nie widzę problemu, aby dane zdjęcie usunąć. Sam miałem podobną sytuację w której nie życzyłem sobie zdjęcia, które mi wykonano, a upubliczniono w szerokim gronie i na moją prośbę usunięto.

 

Co innego gdyby Danildev cwaniakował pisząc o usunięcie zdjęcia.. Wtedy miałbym gdzieś jego prośby i nie usuwał żadnego zdjęcia. Ludzie mają mieć FUN z tych zdjęć, a nie siódme utropienie. Tak więc zamiast zasłaniać się ustawami zachowajmy zdrowy rozsądek i będzie dobrze. 

 

Temat powinien wrócić do głownego nurtu bez dywagacji na temat wykonywanych zdjęć. 

Osoba o podanym nicku nie istnieje.

Odnies sie do konkretnej osoby i sytuacji, 

Celowo przeinaczasz czy chcesz sie spoufalić?

 

Co innego gdyby Danildev cwaniakował pisząc o usunięcie zdjęcia.. Wtedy miałbym gdzieś jego prośby i nie usuwał żadnego zdjęcia.

Zdziwisz sie ale tu nie chodzi o moja prosbe.

Jezeli zlekcewazysz kogokolwiek z brakiem jego zgody na upublicznienie zdjęcia

ma prawo wystapic z pozwem o zadośćuczynienie/odszkodowanie.

"Tak więc zamiast zasłaniać się ustawami zachowajmy zdrowy rozsądek i będzie dobrze. "

 

Wierz mi że gdyby nie ustawy i przepisy, miałbys srających w parkach, jadacych po kielichu

bo znalazłyby się osoby które uwazałyby to za normalne.

P.s. Ta burza w szklance wody rozpetała sie bo ktos ma w d..

czyjes dobro osobiste i prawo do decyzji i swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam całej tej afery nie rozumiem bo zdjęcia miały być zabawą a przy okazji realizowałam swoje hobby gdyż po prostu lubię je robić :)

a żeby sporów nie było, albumy które były usunęłam i z mojej strony więcej zdjęć nie będzie, teraz będę je robić tylko i wyłącznie dla siebie.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam całej tej afery nie rozumiem bo zdjęcia miały być zabawą a przy okazji realizowałam swoje hobby gdyż po prostu lubię je robić :)

a żeby sporów nie było, albumy które były usunęłam i z mojej strony więcej zdjęć nie będzie, teraz będę je robić tylko i wyłącznie dla siebie.

Pzdr :)

Zapraszamy jak co do Tawerny:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie zabrania Ci robic zdjęc.

Żyjemy w cywilizowanym kraju a ja znam swoje prawa

i z nich kozystam.

Poprosiłem grzecznie o usunięcie kilku zdjęć,

co nie znaczy że inni nie maja na nie ochoty;

więc w tym momencie wypowiadam sie tylko

i wyłacznie za siebie a nie innych którzy wyrazili zgode.

Kontynuuj swoja pasję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam całej tej afery nie rozumiem bo zdjęcia miały być zabawą a przy okazji realizowałam swoje hobby gdyż po prostu lubię je robić :)

a żeby sporów nie było, albumy które były usunęłam i z mojej strony więcej zdjęć nie będzie, teraz będę je robić tylko i wyłącznie dla siebie.

Pzdr :)

Kobieto co Ty zrobiłaś !!!! Masakra . Takeśmy się zawiedli. W takim razie ja się pisze na zdjęcia tylko i wyłącznie dla siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje male sprostowanie dla pewnej osoby:

"

Abstrahując od całego tematu i wypowiedzi wszystkich uczestników chciałbym napisać parę słów. Do mnie również napisal Danildev z prośbą o usunięcie któregoś tam zdjęcia. Nie cwaniakował tylko grzecznie napisał, czy nie mógłbym usunąć konkretnego zdjęcia. Oczywiście usunąłem, bo skoro grzecznie poprosił to czego miałbym tego nie robić ? Zdjęcia robię bo lubię i mam altruistyczną naturę  dając zadowolenie osobom, które chcą być uwiecznione na tych zdjeciach. Ale skoro ktoś nie chce jakiegoś zdjęcia, to jaki problerm ? Zdjęcia upubliczniamy ogólnodostępnie i skoro ktoś danego zdjęcia sobie nie życzy to nie widzę problemu, aby dane zdjęcie usunąć. Sam miałem podobną sytuację w której nie życzyłem sobie zdjęcia, które mi wykonano, a upubliczniono w szerokim gronie i na moją prośbę usunięto."

 

Piszac :"sama prawda" mialam na mysli to, ze zgadzam sie ze Skorpionem, ze skoro niektóre osoby nie chca byc uwieczniane na foto to powinniśmy uszanować ich decyzje i jesli proszą o usuniecie siebie z galerii to tak powinno byc. Nie kazdy am ochotę sie upubliczniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu miał watpliwości, to starałem się wyjaśnić. 

Nie wiem, czy ta burza, to tak "o nic".

Jak czyta się ten watek, to można odnieść wrażenie, że to główny topic tego forum. Inne, to tylko nic nie znaczące dodatki, a ludzie żyją tylko "Cudowem" :)

Niestety  -_-

Może skończą się zdjęcia i coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

Od dziś na parkingu obowiązuje zakaz fotografowania.

 

Panie i Panowie chroniący swoją prywatność przed: złodziejami, policją, mężami, żonami etc od dzisiaj parkują tylko i wyłącznie na parkingu w innym przypadku na motongu powinna być umieszczona dużymi drukowanymi literami informacja o zakazie fotografowania.

Za sfotografowanie motocykla poza parkingiem Panie i Panowie fotografujący nie ponoszą odpowiedzialności : cywilnej, prawnej etc.

 

 

Hm, ja zawsze parkuję na parkingu bo się kurzy, bo moto może się wywrócić np. razem ze mną bo ciężkie jak cholera no i bo parking jest do parkowania a nie wszystkie alejki czy miejsca między stolikami albo trawniki jednak nie chowam się przed nikim ani niczym. Trochę śmieszny to sposób chowania się będąc jak na patelni choć podobno najciemniej pod latarnią. Róbcie zdjęcia, bawcie się dobrze pogadując a jeśli ktos poprosi usuńcie fotkę i już. Robienie stref i podziałów mi sie nie podoba bo zaraz dojdzie do tego, że będą strefy i podziały gdzie kto ma siedzieć i z kim rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

Od dziś na parkingu obowiązuje zakaz fotografowania.

 

Panie i Panowie chroniący swoją prywatność przed: złodziejami, policją, mężami, żonami etc od dzisiaj parkują tylko i wyłącznie na parkingu w innym przypadku na motongu powinna być umieszczona dużymi drukowanymi literami informacja o zakazie fotografowania.

Za sfotografowanie motocykla poza parkingiem Panie i Panowie fotografujący nie ponoszą odpowiedzialności : cywilnej, prawnej etc.

tylko,że parking to jak najbardziej miejsce publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam całej tej afery nie rozumiem bo zdjęcia miały być zabawą a przy okazji realizowałam swoje hobby gdyż po prostu lubię je robić :)

a żeby sporów nie było, albumy które były usunęłam i z mojej strony więcej zdjęć nie będzie, teraz będę je robić tylko i wyłącznie dla siebie.

Pzdr :)

http://www.nooooooooooooooo.com/

 

 

Ejjj. A gdzie dla mnie sweet focie?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danildev nie mam zamiaru wczytywać się w twój nick. Pisze go tak jak chce i mam to gdzieś czy jest taki użytkownik czy nie. 

I vice versa, bede pamiętał że to celowe z Twojej strony.

 

no i kilku dziwolągów ma satysfakcje.....

 

Przepraszam ale należe w tym wypadku do mniejszości która kozysta z z prawa do swobody osobistej.

Z tego powodu nie mam satysfakcji bo musze sie użerac ze zrozumieniem i egzekfowaniemn przysługującego mi prawa.

Nie moja wina że ktos ma problem z zachowaniem kultury.

Podejżewam że temat wróci do poprzedniego działu jeżeli tylko skonczycie

z chamskimi tekstami i zaczniecie sie zachowywac jak na motocyklistów przystało i zniknie ta zółć.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kwestie rozpowszechniania wizerunku reguluje ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych i w art. 81 ustanawia zasadę, iż rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgodny przedstawionej na nim osoby(...)

Powyższe dotyczy jedynie rozpowszechniania wizerunku. Pamiętać jednak należy, że wizerunek, w świetle przepisów Kodeksu cywilnego (art. 22) stanowi dobro osobiste każdego człowieka i jako takie podlega ochronie.(...)

 

 

To się jak najbardziej zgadza, bez zgody fotografowanego lub przy jego wyraźnym sprzeciwie nie wolno upubliczniać jego wizerunku. Tylko, że my tu rozmawiamy o motocyklach a tego ani KC ani ustawa o prawie autorskim nie reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się jak najbardziej zgadza, bez zgody fotografowanego lub przy jego wyraźnym sprzeciwie nie wolno upubliczniać jego wizerunku. Tylko, że my tu rozmawiamy o motocyklach a tego ani KC ani ustawa o prawie autorskim nie reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu nie było mnie chwilę a tu takie zamieszanie... Przykro sie to wszystko czyta, obie strony mają swoje racje...

Miło bedzie ugadać się jakoś, zrobić strefę o ktorej mowa w wczesniejszych postach, gdzie hobbysci-foto nie będą pstrykać i nie bedzie potem spin,

bo szkoda nerwów wszystkich ludziófff ;)

może jakaś fajka pokoju na sztamę?? Peace, love, i spalono guma

Do czwartku kochani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany w podtrzymywaniu sporu o robienie bądź nie robienie zdjęć, bo to jest sprawa oczywista. Jeżeli ktoś sobie tego nie życzy to wyraża swoje prawo. Jeżeli ktoś ma z tego zabawę (należę do tych którym to nie przeszkadza i nawet to lubię) to też nie należy robić komuś z tego tytułu zarzutów.

Nie mniej poddaję pod rozwagę, aby w przyszłości pod innym pretekstem, dyskusja nie schodziła na stoliki i podstoliki, nie próbowała opisywać czyichś intencji, motywacji, zachowań, czy wręcz tego kto jest motocyklistą „bardziej”, a kto „mniej”.

Nigdy w Chudowie nie spotkałem się z przejawami niechęci czy wręcz chamstwa i to sobie zawsze ceniłem. Bywam tam od 6 lat (być może niewiele). Zawsze przyjeżdżam tam pozytywnie nastawiony i wiem że spotkam tam podobnie nastawionych motocyklistów.

Jeżeli będziemy szanować się w dyskusji (a tu w swojej reakcji również nie jestem bez grzechu) to łatwiej nam będzie ze sobą sympatycznie spędzać czas, o co chyba nam wszystkim chodzi.

Liczę na to że wszyscy uczestniczy piątkowej wymiany zdań wyciągną z tego jakieś wnioski. Ja próbuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.