Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Silesia Motor Bike Expo 2009


Rekomendowane odpowiedzi

No to najlepiej sie nie wystawiac, ewentualnie kazdy sprzet przykryc szklanym kloszem Dziwne ze na targach np. w Mediolanie czy Berlinie taki cos sie nie zdaza. Placac za bilet mozesz wejsc na targi i pomacac sprzety. Albo co gorsze, posadzic wlasne d... na wystawianym sprzecie. Kolejna dziedzina w ktorej jestesmy 100 lat za Gabonem.
Byłeś na targach w Mediolanie tylko zapomniałeś dodać,że we Włoszech sprzedaje się kilka tysięcy motocykli HD a Honda ma tam montownię motocykli.Natomiast w Polsce sprzedaje się kilkanaście nowych motocykli HD w ciągu całego roku.Jedną firmą motocyklową w naszym kraju mającą oficjalne przedstawicielstwo jest Honda ale przyklejona do samochodów. Druga to Suzuki gdzie naczelny prezes jest co prawda Japończykiem ale sprawy promocji i wystawiania nowych motocykli scedował na poszczególne salony. O innych nie będę się rozpisywał bo to obraz nędzy i rozpaczy. Przypadkowi nowobogaccy handlarze buraków chcący na siłę dorobić się na sprzedaży nowych motocykli.Sporo ludzi ma szalone pretensje do właścicieli Hali wystawowej w Sosnowcu a żaden nie pytał dlaczego lokalne salony nie wystawiały swoich motocykli. Szpila i Sikora stanęli na wysokości zadania a co z innymi ?Dobrze jest krytykować lub nawet opluwać organizatorów zza klawiatury i narzekać o drogich biletach wstępu to w takim razie który z Was chciał kupić Harleya?Na tym forum jest podobno ponad 12000 motocyklistów ?Dzisiaj przez cały dzień widziałem aż 10 motocykli na parkingu i spotkałem kilku forumowiczów ale ani jednego lokalnego pyskacza forumowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym przypomnieć drogim forumowiczom żalącym się, że nie mogą sobie zrobić fotki do NK że Harley jako jedyny organizował niedawno jazdy testowe na wszystkich dostępnych modelach motocykli. Można było zrobić sobie tyle fotek, że skończyłby się limit na NK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście powinno kosztować z 5 zyli za to co można było tam zobaczyć ... ale przynajmniej dosiadłem GS-a 1200 i zrobił na mnie piorunujące wrażenie . Uśmiałęm sie jak koleś wygrał przejażdżkę Astonem M. jako pasażer i przewieźli go po hali 2 km/h wśród tłumu buehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście powinno kosztować z 5 zyli za to co można było tam zobaczyć ... ale przynajmniej dosiadłem GS-a 1200 i zrobił na mnie piorunujące wrażenie . Uśmiałęm sie jak koleś wygrał przejażdżkę Astonem M. jako pasażer i przewieźli go po hali 2 km/h wśród tłumu buehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem,wiec trudno mi sie do końca wypowiadac...ale tak sobie mysle,ze jesli ktos JEŹDZI motocyklem,to co za frajda USIĄŚĆ na takim czy innym sprzecie...To chyba jak przysłowiowe lizanie ckuerka przez papierek (o innym porownaniu przez wrodzoną delikatność nie spomne )...Co do dni otwartych HD - byłem wtedy (w niedzile) ok.13-14 w K-cach -wszytsko było juz pozamykane na 4ry spusty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem, chociaż tylko w piątek w okolicach południa, więc w sumie ruch żaden. Nowy jestem w branży, więc może nie wiem za wiele :D ale rok temu Motor Bike Show a ta impreza to jak niebo i zmienia.Raz, że motongów jak na lekarstwo, stoi HD, kilka BMW, jakaś R1 z 2004 chyba roku widziałem no i gościa, który zapieprzał jakimś małym samochodzikiem zabawką sterowanym radiem Dwa, że w ogóle wystawców mało. W lutym w Warszawie bodajże Honda czy ktośtam nie chciał się pokazać, bo kryzys, ale tutaj to naprawdę bieda Autami się specjalnie nie kręcę, był Mustang, ale cabrio i nie Shelby Były dwa Lambo i jakieś inne pierdoły.No i parking... Czemu nie dało rady zaparkować przed głównym wejściem, tylko zapierniczać po jakichś wertepach na tyły hali? Przecież tam kupa miejsca była... Mam nadzieję że się w sobotę i niedzielę rozkręciło chociaż troszkę.W sumie najlepiej z tej imprezy wypadły laski...BTW. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b2ae35d5745a9ec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze taka "prezentacja" to tez z powodu poszanowania wlasnosci ? Polski przedstawiciel nie mial i wypozyczyli od klienta czy moze wystawili umorusany egzemplarz bo na nim musieli dojechac na te targi ?A co do uszkodzen wystawowych sprzetow - to moze wystarczy je ubezpieczyc ? Ale i tu jestesmy znow za Gabonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie uczepiliscie tej NK, to byl tylko przyklad jak mozna wykorzystac elementy marketingu szeptanego i wirusowego niewielkimi nakladami kosztow, co wiele firm m.in. na zachodzie nagminie stosuje, o czym naturalnie malo kto wie... Nie pisalem, ze chce sobie wrzucic zdjecia z HD na nasza klase, to juz jest dorobiona teoria i wsadzenie w moje usta (palce?) slow, ktorych nie powiedzialem. Swojego sprzeta nie wrzucalem wiec czemu mialbym sie chwalic nie swoim motocyklem...? Tyle ze wiekszosc osob inaczej do tego podchodzi, ale jak juz mowilem - nie moj w tym interes. Mnie sie nie podobalo, pytanie bylo do tych co byli wiec odpowiedzialem, nigdzie slowa nie wspomnialem, ze jestem obiektywny, w koncu nie jestem dziennikarzem wiec i nie musze byc, a kwestie walkowanego siadania mozna bylo rozwiazac w prosty sposob - zamiast kartki "prosze nie siadac" dac kartke "przed siadaniem prosimy zawołać pracownika stoiska" Proste?Pisalem tez na poczatku, ze nie uczepilem sie wylacznie HD tylko wystawcow, bo jak sam napisalem wsiadac wolno bylo tylko i wylacznie do samochodow na stoisku Mazdy i Skody. Nie wiem czy elementy tapicerki nowej Mazdy 6 sa duzo tansze od siedzenia czy baku w tym nieszczesnym HD, czy jakimkolwiek innym samochodzie, do ktorego nie wolno bylo wsiadac (pomijam db9, porshe itp). Ponawiam wiec pytanie - czemu ma sluzyc taka wystawa, jaki jest jej cel patrzac przez pryzmat dzialan wystawcow? Jaki byl cel przy tak niskiej - jak ktos tu juz wspomnial - atrakcyjnosci polskiego rynku? Podejzewam, ze 99% osob, ktore odwiedzily ta wystawe nie stac teraz, za dziesiec, ani nawet za dwadziesla lat ani na HD, ani na nowe BMW. Osoby, ktore stac tak czy owak pojda do salonu... Natomiast co do tego

Sporo ludzi ma szalone pretensje do właścicieli Hali wystawowej w Sosnowcu a żaden nie pytał dlaczego lokalne salony nie wystawiały swoich motocykli. Szpila i Sikora stanęli na wysokości zadania a co z innymi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ładnie napisane - właścicielką zgrabnej pupy jest Anita, a nie Aneta - wiem wiem, przejęzyczenie- mnie osobiście jako wystawcy też nie podobały się targi - spodziewałem się bardziej targów MOTO niż AUTO- zwróć też proszę uwagę na to, ze w zeszłym roku podczas targów w tejże hali, byli tylko wystawcy motocykli i można było siadać na moto zawsze i wszędzie, bo też zwiedzającymi byli w większości kulturalni motocykliści (bez urazy dla reszty)edit:te karteczki z napisem "nie siadać na motocyklu" w piątek rano jeszcze nie istniały, to "klientela" sprawiła, że musieliśmy je tam umieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ładnie napisane - właścicielką zgrabnej pupy jest Anita, a nie Aneta - wiem wiem, przejęzyczenie- mnie osobiście jako wystawcy też nie podobały się targi - spodziewałem się bardziej targów MOTO niż AUTO- zwróć też proszę uwagę na to, ze w zeszłym roku podczas targów w tejże hali, byli tylko wystawcy motocykli i można było siadać na moto zawsze i wszędzie, bo też zwiedzającymi byli w większości kulturalni motocykliści (bez urazy dla reszty)edit:te karteczki z napisem "nie siadać na motocyklu" w piątek rano jeszcze nie istniały, to "klientela" sprawiła, że musieliśmy je tam umieścić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej apacze,po pierwsze, jak ktos podszedl i sie zapytal czy moze usiasc, zykle to robil i ma wiele zdjec na NK.po drugie, myślicie ze jak w zeszłym roku wszystkim pozwalalismy siadac na moto, a na tych zrobili nam dwie wgniotki na baniaku i jedną glebe to ktos ta kase zwrócił ?a na targach przy kilkuset ludziach na godzine musi to wygladac inaczej.tak apropo1, ciekaw jestem jak wy reagowali byscie, prowadzac salon HD, a kazdy by skakal wam po motcyklu podjarany jak malpatak apropo2, wiecie ze baniak oryginalny HD z malowaniem to wydatek okolo 4000 zł?i jeszcze edit do dogberta: a nie sadzisz ze ludzie w mediolanie czy berlinie sa o te sto lat do przodu nie tylko z wystawianiem sie, ale rowniez z poszanowaniem czyjejs wlasnosci ?każdy kij ma dwa końce.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.