Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szybkie Pytanie, Szybka Odpowiedź *PRZYKLEJONY*


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

z tym ze mi chodzi o tę dużą strzałkę na boku opony pod rozmiarem i dziwi mnie ta różnica... chyba ze conti sport nie jest wogóle przeznaczona do jazdy po deszczu a conti road jednak tak i tam jest istotne odprowadzanie wody, a w sportach prowadzenie i hamowanie? jest to jedyne rozwiązanie które przychodzi mi do głowy po przeczytaniu odpowiedzi z conti-bike którą przeczytałem w tym forum które podałeś...odpowiedź z conti-bike.pl:Opony powinny być zamontowane zgodnie z oznaczeniem na boku opony wpostaci strzałki określającej jej kierunek obrotu na motocyklu. Jest onaumieszczona z reguły pod napisem z podanym rozmiarem opony. Większośćliczących się firm oponiarskich na świecie stosuje tzw. asymetrię wrzeźbach bieżników, co jest skutkiem badań mających na celu poprawękomfortu jazdy i bezpieczeństwa. Szczególnie ma to znaczenie wmotocyklu, ponieważ inną rolę ma opona przednia /przede wszystkimodpowiada za kierowalność i hamowanie/ , a opona tylna ma przenieśćgłównie ciężar motoru wraz z pasażerem, oraz zapewnić dobrą przyczepnośćna zakrętach oraz oczywiście posiadać odpowiednie parametry podczashamowania. Jeżeli więc opona jest zamontowana zgodnie z oznaczeniami, tomożemy jeździć absolutnie bezpiecznie.W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji, temat jest bardzo rozległy,ale wydaje mi się, że przedstawiłem sedno sprawy.PozdrawiamEugeniusz Majewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i wszyscy się z tym zgadzją ? nie będzie za miekki?
Zaleca się taki i taki bym wlała . Nie ma co kombinować i się zastanawiać.
Jeśli masz większy przebieg, tzn. kilkadziesiąt kkm daj 15W, wtedy będziesz miał tłumienie jak w nowym motocyklu. Jeśli lagi sa nowe - 10W.
w 1000rr raczej nie zdązyły sie chyba zuzyc do tego stopnia by trzeba tam 15 wlać.Pozdrawiam,Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z przednią oponą mam ten sam. Pojadę to zamienić. A teraz moje pytanie :Co się robi z sprzęgłem rozrusznika w motocyklu Suzuki SV650 ? W brata sprzęcie gdy się odpala, to w momencie jak już silnik łapie, to słychać jeszcze 1-2 sekundy jak korbowód "ciągnię" rozrusznik... Efekt jest taki że prąd wytwarzany w rozruszniku idzie spowrotem do Aku, ale nie jest on tam w jakikolwiek sposób po drodze regulowany, czyli niszczy aku. Czy to się smaruje, czy wymienia się to łożysko ?! Tutaj jest link do serwisówki http://www.sv650.info/download/serwisowki_.../3%20Engine.pdf Nie bardzo widzę co z tym trzeba robić ( Starter Clutch ), aby zaraz przy załapaniu silnikiem rozrusznik przestał lecieć ( rozrusznik jest dobry, bo go rozbierałem ).Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się dowiedziec z jakiego innego modelu pasują części do YLSMCO WEKTOR 150 ?Musze wymienic kilka rzeczy (pierscienie itp.) a nie wiem gdzie szukac.Wiem że nie łatwo bedzie znalezc czesci do tego motoru ale słyszałem ze pasują z innych modeli.Jednak zapomniałem z których - ktoś pomorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co do wahacza to nie macałem tego moto, ale wydawuje mi sie ze bez łożyska wahacz to nie bardzo. a jak sprawdziłeś że ma luzy?a ja z kolei mam takie szybkie pytanie, no może dwa ;]jako ze jestem niezdolny do jazdy na moto ;( to zdemontowałem półkę górną w celu jej renowacji. Denerwuje mnie to obdrapanie i scharowanie jakie poprzednicy się dopuścili stosując ciężkie breloczki. No wszystko pięknie, ale takiego sposobu montażu stacyjki nie widziałem. Jak niby domowym sposobem odseparować stacyjkę od półki? Że to nity? co to u licha jest? Potem co kupić aby to zamontować żeby było jak należy?Nie chciałbym zapaprać podczas czyszczenia półki stacyjki, bo po co sobie robić problemy z blokującym sie później mechanizmem.post-10363-1245416774.jpgpost-10363-1245416865.jpgpost-10363-1245416759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nigdy nie zmagał z problemem demontażu stacyjki? nie wieże... tylu tu fachmanów i nikomu sie nie chce odpisać? (pomijam fakt ze dopiero 24h czekam na odp) ej no chopacy.... w końcu to jest "szybkie pytanie, szybka odpowiedź"kruca fuks... dalej echo...;] no chopy pisajcie kto wie, no bez jaj! humor to ja mam, ale pojeździłbym za jakiś czas, póki rana sie nie zagoi...edit:widzę że sie nie doczekam, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.