Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szybkie Pytanie, Szybka Odpowiedź *PRZYKLEJONY*


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy na felgę motocyklową przystosowaną do opon bezdętkowych można wsadzić oponę dętkową i dętkę? Wiem, że najlepiej jak producent nakazuje, ale mogę mieć taka oponę za "piwko" w super stanie. Nasłuchałem się, że felga do opon bezdętkowych cechuje się wyższą szczelnością niż dętkowa i w zasadzie w moim przypadku mogę bez obaw zastosować taki patent. Mnie się wydaje, że taka felga ma swój wentyl więc o dętce chyba nie ma mowy. Mało wiem w tym temacie więc pytam bardziej doświadczonych żeby mnie ktoś w ci*la nie zrobił.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszasz dosc agresywnie to nie zda egzaminu.Dosc czesto bywa ze opona po prostu sie przekreca na feldze i jest to zjawisko dosc powszechne i czeste. O ile z bezdetkowa opona nie ma problemu bo niczym to nie grozi, no moze czasem troszke spadnie cisnienie o tyle jak zalozysz detke to taka akcja skonczy sie na wyrwaniu wentyla z detki i natychmiastowej utracie cisnienia jak i przyczepnosci. Do tego zakladajac ze palujesz ze swiatel a zaraz potem jest szybki zakret to gleba niemal pewna.Generalnie odradzam zastosowanie detkowej opony w mocniejszych sprzetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wszystko pięknie, ale takiego sposobu montażu stacyjki nie widziałem. Jak niby domowym sposobem odseparować stacyjkę od półki? Że to nity? co to u licha jest? Potem co kupić aby to zamontować żeby było jak należy?
To sa sruby, tyle ze z zeszlifowanymi lebkami. Tak do konca nie wiem dlaczego tak montuja stacyjki, ale we wszystkich japoncach jakie mialem okazje robic, stacyjki sa przykrecone tak, zaby nie dalo sie, albo bardzo trudno dalo sie je odkrecic. Nie dosc, ze sruby ze scietymi lebkami to jeszcze skrecone na kleju. Jesli dasz rade zrobic polke bez demontazu stacyjki to jej nie ruszaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolejne szybkie, głupie pytanie:Jaki smar na tylną oś? Łożyskowy?Jutro odkręcam koło i jadę do wulkanizatora, warto by trochę nasmarować oś, racja?
Jesli chodzi o sama oske a nie lozyska to generalnie obojetne, moze byc lozyskowy, moze byc wazelina techniczna, badz jakiekolwiek inne "miekkie"smarowidlo, bo chodzi generalnie tylko o to aby oska nie rdzewiala tudziez sie nie zapiekala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ostatnio bylem na czyszczeniu i regulacji gaznikow z suzuki gsxr em.po czyszczeniu bylo ok ale znowu motocykl stal nieruszany dwa miechy i znowu kulawo chodzi.jak puszczam z ssania to od razu gasnie i nie wchodzi plynnie na obroty.i teraz pytanie... czy jest jakis dodatek do paliwa ktory by przeczyscil gazniki czy znowu mechanik?pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ostatnio bylem na czyszczeniu i regulacji gaznikow z suzuki gsxr em.po czyszczeniu bylo ok ale znowu motocykl stal nieruszany dwa miechy i znowu kulawo chodzi.jak puszczam z ssania to od razu gasnie i nie wchodzi plynnie na obroty.i teraz pytanie... czy jest jakis dodatek do paliwa ktory by przeczyscil gazniki czy znowu mechanik?pozdro!
żaden dodatek nie pomoże. Tylko czyszczenie i regulacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki znów dałem dupy kapłem się za późno że przywieziono mi za długi łańcuch, did o ringowy z zapinką... Nie wiem jak to się stało, no ale oddać już nie mogę. Można w przypadku za długiego, nowego łańcucha z zapinką usunąć kilka ogniw? W serwisie mi to zrobią?eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile potrzebujesz skrócić zaznacz, na którym ogniwie, weś szlifierke i spiłuj z jednej strony ogniwo aż będziesz mógł je swobodnie śrubokrętem rozbić i git, jak łańcuch nowy to nic z nim sie nie stanie, potem zepnij i Będzie Banglać ogólnie jakies 5-10 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i panie (może też są tutaj?) mam pytanie które można zadac bardzo szybko ale o odpowiedź ciężej ;/PYTANIE:Czy można w Hondzie NSR 125 (95r) zamiast akumulatora zmostkowac + i - ?czy nie przeciążę cewki czy co tam jest ^^ ??OPIS PROBLEMUchciałem odpalic moto, lecz okazalo się że aku to padlina ;/i prawdopodobnie robi mi zwarcie (na wolnych obrotach przednia lapma świeci, gdy przykręcam gaz powyżej 4 tys przygasa (nsr'ki mają ladowanie od 4tys w gorę) a chciałem dziś nawinąc pare km puki pogoda pozwala.Dzięks ByQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko. Mógłby mi ktoś trochę przybliżyć sprawę z założeniem łańcuszka rozrządu w yamaha r6 99"?? Nigdy jeszcze nie musiałem w żadnym moto zakładać tego łańcuszka na wałki w głowicy i nie bardzo wiem jak to zrobić ( wizyta u mechanika jest zaje... droga). Może jest na to zakładanie jakiś trik czy wystarczy wał korbowy i wałki w głowicy ustawić tak jak jest to narysowane w serwisówce czy na tym łańcuszku też są jakieś symbole/cechy na które trzeba zwrócić uwagę?? A i czy przy zakładaniu tego łańcuszka na wałki muszą już być założone te " narty" z napinacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jeszcze nie zakładałem, ale logiczne jest ze łańcuszek jest to element przenoszący pozycję wału na wałki (czy jak co sie tam zwie) a co za tym idzie jego pozycja względem tych wałków jest obojętna. wystarczy jak ustawisz wałki na znaczki w odpowiedniej pozycji wała. A to jest napisane w serwisówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.