Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

Się tam nie wstydzę. Ubieram mój "strój wieczorowy" jak tylko się robi mniej jasno.Gdzie rozsądek nakazuje mi założyć żółte kimono? Na takiej drodze jak np. z Katowic do Mikołowa (9 km bez choćby jednj lampy) czy na jakichs mniejszych, gdzie pasy wąskie a na pobocze strach wjechać w razie draki. TIRy omijają łukiem, samochodziarzom się zdarza zatrąbić. .Jeszcze powinien być pasek odblaskowy na lewą łapę do pozdrawiania w nocy z przeciwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Informacja TYLKO dla osób które uważają, że odblaski poprawią jego bezpieczeństwo na drodze.Ostatnio zakupiłem siateczkową kamizelkę z odblaskowymi pasami 3M.Do nabycia na allegro po wpisaniu: "kamizelka zestaw na moto" (nie chodzi mi o to żeby reklamować konkretnego sprzedawcę, po prostu nigdzie indziej nie znalazłem takiego ciucha. chociaż na metce jest JAGATEX). Gość ma też na innej aukcji same naramienniki.Kamizelka uszyta jest naprawdę profesjonalnie i estetycznie, dzięki siatce nie nadyma się, a na czarnej kurtce wygląda profesjonalnie. (eliminuje i tak niezrozumiałą dla mnie obawę "prawdziwych twardzieli" przed tym, żeby wyglądać jak służba drogowa).Mała tylko uwaga do rozmiarów: w kurtce mam 110cm w klacie i 100cm w pasie, zamówiłem rozmiar L i okazał się za duży. Teraz wziąłbym M lub S.Btw. Przeglądałem zdjęcia z Częstochowy. Na setkach zdjęć, tysiące motocyklistów i może 2-3 w jakichkolwiek odblaskach. Statystyka dla mnie po prostu smutna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, najbardziej bezpieczeństwo na drodze poprawia to, żeby nie wyjeżdżać w ogóle z garażu - to jest moje zdanie.

I proszę, zwolennicy kamizelek i wszelkiej maści odblaskowych gadżetów, nie przekonujcie mnie ani nikogo innego, że to jest świetne i że ratuje życie, bo każdy uważa swoje w tym temacie. Ja nie założę kamizelki, bo mnie się to nie podoba, bo uważam, że wygląda się w tym kretyńsko i piernikowato, bo chcę wyglądać jak czarrrny killerrr a nie służba oczyszczania miasta czy porządkowy w Realu. Na motocyklach jeżdżę ponad 20 lat, w życiu nie miałem żadnej kamizelki, dzwona miałem jednego a właściwie to był szlif z małym dzwonkiem - kamizelka by mnie nie uratowała - i tyle mojego zdania.

Kto chce niech nosi, kto się lepiej czuje albo bezpieczniej niech nosi, komu ładniej w zielonym/żółtym/srebrnym niech nosi.

Ja nie założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem nowy na forum, ale jak dla mnie to powinien byc nakaz jazdy z kamizelka wieczorem lub gdy jest juz szaro lub cos podobnego. Osobiscie tez czasami mi sie nie podoba zakladanie kamizelki ale wiem ze to moje bezpieczenstwo i wiem ze jestem widoczny dla innych uzytkownikow. Mieszkam juz troche w Holandii i tutaj jest nakaz jazdy w kamizelce kiedys ominol mnie mandat w wysokosci 50e za to ze nie mialem kamizelki zalozonej po godzinie 19, na moje szczescie stacja benzynowa byla blisko i od razu kupilem i mialem spokoj, pozniej kupilem kamizelke odblaskowa elastyczna z REVIT i do dzisiaj jej uzywam przydaje sie szczegolnie jak jezdze na motorze do polski i wyjezdzam o 3 rano, tak ze ja wyrazilem swoja opinie ze jak dla mnie powinno byc to nakazem i tez jestem za tym zeby zrobic akcje jezdze w kamizelce. jeden z forumowiczow pisal ze jest obciachowa nie powiem nie ale lepiej byc widocznym niz zeby ktos ci wjechal bo cie nie widzial. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum, ale jak dla mnie to powinien byc nakaz jazdy z kamizelka wieczorem lub gdy jest juz szaro lub cos podobnego. Osobiscie tez czasami mi sie nie podoba zakladanie kamizelki ale wiem ze to moje bezpieczenstwo i wiem ze jestem widoczny dla innych uzytkownikow. Mieszkam juz troche w Holandii i tutaj jest nakaz jazdy w kamizelce kiedys ominol mnie mandat w wysokosci 50e za to ze nie mialem kamizelki zalozonej po godzinie 19, na moje szczescie stacja benzynowa byla blisko i od razu kupilem i mialem spokoj, pozniej kupilem kamizelke odblaskowa elastyczna z REVIT i do dzisiaj jej uzywam przydaje sie szczegolnie jak jezdze na motorze do polski i wyjezdzam o 3 rano, tak ze ja wyrazilem swoja opinie ze jak dla mnie powinno byc to nakazem i tez jestem za tym zeby zrobic akcje jezdze w kamizelce. jeden z forumowiczow pisal ze jest obciachowa nie powiem nie ale lepiej byc widocznym niz zeby ktos ci wjechal bo cie nie widzial. pozdrawiam

Ja uważam że nakazów i zakazów u nas już trochę zbyt wiele , dajmy wolny wybór .. JA nie ubiore ale też nie neguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat z kamizelką odblaskową jest tak jak z jazdą na światłach przez 24h/dobe . Lewa w Górę

No niezupełnie, bo jazda w kamizelce nie jest obowiązkowa. :)

Kamizelka na pewno poprawia widoczność motocyklisty na drodze, podobnie jak odblaski, biały kask czy inne stroboskopy.

Jednak moim zdaniem tego typu kwestie powinny pozostać jako wolny wybór motocyklisty - czujesz się z odblaskiem lepiej - to go noś.

Na pewno założenie kamizelki w czasie naprawy motąga na poboczu (nie tylko nocą) nie jest głupim pomysłem więc warto ją mieć gdzieś upchniętą.

Ale podkreślam - to powinien być wolny wybór.

I naprawdę trzeba uważać z propagowaniem pewnych idei publicznie, bo politycy mają długie uszy i przed wyborami są gotowi na wycięcie dla poklasku każdego numeru.

Ani się nie obejrzymy jak będziemy musieli montować do sprzętów kilowe gaśnice, zestaw medyczny łowcy skór, nosić kask z różowym kogutem, przyszywać do kurtek 7 odblasków o powierzchni czynnej 0,064m2 i wkładać w dupę atestowaną, żółto czarną miotłę z krowim dzwoneczkiem emitującym dźwięk w tonacji mol.

Byłoby zajebiście bezpiecznie z naciskiem na zajebiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się nie obejrzymy jak będziemy musieli montować do sprzętów kilowe gaśnice, zestaw medyczny łowcy skór, nosić kask z różowym kogutem, przyszywać do kurtek 7 odblasków o powierzchni czynnej 0,064m2 i wkładać w dupę atestowaną, żółto czarną miotłę z krowim dzwoneczkiem emitującym dźwięk w tonacji mol.

Byłoby zajebiście bezpiecznie z naciskiem na zajebiście :)

Napewno znajdzie sie gość mający

firme produkująca te artykuły którego wujem jest jakis poseł.. jak to zwykle bywa a ustawa sama sie nie bierze z nikąd:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie, bo jazda w kamizelce nie jest obowiązkowa. :)

Zgadzam się Kolego choć gdyby się ktoś uparł to jazda w pasa ogranicza Naszą wolność istnieją przypadki w Polsce gdzie były wygrywane procesy przed kierowców choć kodeks mówi coś innego. P.S. Nie każ mi wklejać odpisu z protokołu sędziowskiego :) tak słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jak ktoś ma z tyłu zamontowane ledy, gorzej jak jest tylko jedna żarówka. Kiedyś wracałem nocą do domu i akurat pech chciał że się spaliła, droga nieoświetlona i nie miałem ze sobą kamizelki. Dlatego uważam że na wieczorne przejażdżki warto ją ze sobą zabrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Aż strach pisać w tym temacie. U nas w kraju nad wisłą kierowcy puszek poprostu mają wszystkich gdzieś. Wystarczy popatrzeć jaki problem mają karetki i straż pożarna. Wyją , migają do okoła oklejone odblaskami a i tak spora częć kierowców ich nie zaóważa. Wszelkie odblaski jakie założymy na siebie napewno zwiększą naszą widoczność i bezpieczeństwo i ci patrzący dalej niż na koniec własnej maski nas szybciej zaówarzą ale cała reszta........ no cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tematu nie śledziłem.. może i to już było ale moje spostrzeżenie mogę wysłowić :P

Po zmierzchu jadąc za moto czy ja wiem czy aż tak ta kamizelka czy tam pasy szelki czy jak tam je zwał pomagają... z tego co zauważyłem to i tak moje światła w autku jakoś słabo obejmują wysoko siedzącego motocyklisty... to już bardziej za dnia rzuca się jaskrawy kolorek w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.