Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerstwo mi sie potargało przy wiekszych predkosciach i juz tasmy niet !! znaczy juz naprawione ale duzo nie brakowalo jakbym poprostu to zgubil podczas jazdy, tasma odblaskowa fajna rzecz ale chyba do spokojnej jazdy tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz coś dodać?nie potrzebuje żadnej szmatyto nie da Ci umiejętności, rozwagi i rozumu.głosny auspuff i po problemie
U nas zamiast auspuff mówi się wyfuk :D To ze względu na bliskość czech Widzę na zdjęciu Twoja ręka waży tyle, co ja cały (no... może ważąc mnie bez ptoka :D ) - tak że wcale się nie dziwię, że puszkarze ustępują Ci miejsca na drodze... Jadąc na moto bym Ci ustąpił, bo boję się, że mógłbym nie zapamiętać pierwszego strzału, którego byś mi sprzedał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyznaję zasadę że lepiej być niewidocznym, już niech puszki jadą sobie po swojemu a ja sobie lukę znajdę. Jeździmy jak ostatnie patałachy, nie ma żadnych zasad dlatego wolę być niewidoczny i nie rzucać się w oczy. Jak się zoorganizujemy, puszkarze sie przyzwyczają to wtedy może coś z tego będzie - najważniejsza sprawa wymagające uregulowania to którędy się przeciskamy w korku. Obecnie każdy leci po swojemu i auto ustępujac jednemu zajeżdza drogę drugiemu i co najgorsze wychodzimy na idiotów i wariatów przed puszkarzami. Trochę sobie zaprzeczam ale w obecnej sytuacji to ja chcę mieć inicjatywę na drodze niż mam liczyć na to czy ktoś mnie widzi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy - ok. Pasy, kamizelki i inne gowna jak najbardziej.W dzien nie polecam, czesto widuje kolarzy w jakichs oczojebnych szmatach, jadac samochodem mozna z daleka uznac motocykliste za rowerzyste, to raz. Dwa, faktycznie jak ktos wspomnial -5 do lansu. Raz w zyciu widzialem goscia w kamizelce na duzym motorze, pierwsze co mi przyszlo na mysl no jakis świeżak wystraszony jedzie, w zyciu by mi na mysl nie przyszlo, ze to doswiadczony motocyklista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W nocy - ok. Pasy, kamizelki i inne gowna jak najbardziej.W dzien nie polecam, czesto widuje kolarzy w jakichs oczojebnych szmatach, jadac samochodem mozna z daleka uznac motocykliste za rowerzyste, to raz. Dwa, faktycznie jak ktos wspomnial -5 do lansu. Raz w zyciu widzialem goscia w kamizelce na duzym motorze, pierwsze co mi przyszlo na mysl no jakis świeżak wystraszony jedzie, w zyciu by mi na mysl nie przyszlo, ze to doswiadczony motocyklista.
ehh szkoda ze Cie skorpuch kolego nie ma z nami na forum, bo mialbym ochote skomentowac Twoje uwagi na temat doswiadczonego motocyklisty w kamizelce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w zyciu widzialem goscia w kamizelce na duzym motorze, pierwsze co mi przyszlo na mysl no jakis świeżak wystraszony jedzie, w zyciu by mi na mysl nie przyszlo, ze to doswiadczony motocyklista.
to widac ze tylkopo wsiach jezdzisz masz gosciana duzym motorze ktory zawsze jezdzi w kamizelce,i dzieki temu chyba jeszcze zyje, umiejetnosci to nie wszystkohttp://photos.nasza-klasa.pl/7214898/32/other/std/a2496fc803.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą patrze na tą kamizelkę Whiplash i chyba moja zwykła czerwono-czarna kurtka jest równie oczojebna... do tego jeszcze czerwony kask.a tam bart od razu od precelów - kto jak woli, ja tam nikomu do motóra (podobnie jak do łóżka) nie zaglądamza to zdecydowanie jestem za głośnymi wydechami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może niektórych zaskoczę ale mój kumpel,który jeździ motocyklem do roboty przez okrągły rok robiąc ok.200 km dziennie robił kilka eksperymentów.Między innymi sprawdzał czy jest i jak jest widoczny na drodze jeżdżąc z kamizelka,z pasami,oraz bez niczego czyli cały na czarno.Miał podczepione kamerki do motocykla więc wszystko jest pięknie nagrane.Wyniki były bardzo ciekawe bo okazało się,że:Kierowcy doskonale widza czarnego motocyklistę bez odblasków jeśli tylko chcą go zauważyć.Jeśli nie chcą to choćby się światełkami z choinki obwiesić to i tak nie zauważą!Jeżdżąc w kamizelce lub paskach odblaskowych często zdarzało mu się być ofiarą wymuszenia lub innego zajechania drogi i kierowcy nie zwracali na niego większej uwagi.Jak tylko założył malutką kamerkę na przednią owiewkę to okazało się,że większość ludzi widziała to "cuś" na motocyklu i wyraźnie zwalniała przepuszczając go.Wniosek jest taki,że widzieli coś nawet malutkiego ale nie wiedzieli co to za gość jedzie za nimi...czy policja czy tajniak czy jeszcze coś innego i zachowywali się przepisowo.Tak swoją drogą to nie jeżdżę w kamizelce bo to nie jest dobre rozwiazanie jeśli ktoś jeździ źle.Trzeba tak jeździć by być widocznym dla innych użytkowników drogi,trzeba śmigać przewidywalnie i spokojnie bez głupich zmian pasów i jazdy raz z lewej a raz w prawej strony auta bo choćby się jechało w różowym kombiaku to i tak może się to źle skończyć.Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a Ja się z Tobą nie zgodzę. Sam wiem jak w tłumie kamizelka wyróżnia motocyklistę. Na codzień jeżdżę tylko z kamizelką a bez niej czuje się nieswojo, szczególnie jak jadę drogą z pierwszeństwem bo wiem, że puszkarze tylko zerkają w lewo i prawo a nie patrzą...to czy ktoś jeździ zle czy dobrze to nie ma znaczenia na widoczność na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to czy ktoś jeździ zle czy dobrze to nie ma znaczenia na widoczność na drodze.
Co Ty mówisz?!?!Jadąc zaraz za autem i trzymając się środka pasa to według Ciebie tak samo jak jechać bliżej środka lub bliżej pobocza i być dobrze widocznym w lusterku??!!Jeśli się chowasz za autem i jeździsz nieprzewidywalnie oraz jeśli uważasz, że nie ma znaczenia jak zachowujesz się na swoim pasie to nie wróżę Ci sukcesów ani długiej kariery motocyklowej chopie.Szerokości i widoczności 4 ALL !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym ze to gówno targa na wietrze to nic nie daje. aha jeszcze wygladasz jak precel.;)moze to i cos tam da ale liczyl bym to w promilach no na pewno nie w procentach
To zdecyduj się że coś daje czy nie. Ja zauważyłem że kamizelka mi pomaga jak jade za autem, szybciej reagują na moto, częściej mi zjeżdżali niż jak jeździłem bez.Kamizelke zakładam czasami jak jade gdzieś dalej i nie musze się przez kilka godzin zatrzymywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.