Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ruszamy Ponownie Z Akcją


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe ile z tych 75 % zajechania drogi przez puszkarzy jest skutkiem zapierdzielania duuuzo ponad ograniczenie ... Tak czy siak plakat jest fajny i ogolnie akcje popieram, tyle ze mozna by usunac :"motocyklisci wrocili na droge " wystarczy patrz w lusterka . Bedzie krotsze. Poza tym mozna by wymyslic cos w stylu szanujmy sie i np. przedstawic jak jedzie puszkarz i moto np. w korku i sie usmiechaja do siebie czy cos takiego. Albo ze motocyklista jezdzi tez puszka i na odwrot . Albo takie cos http://marucha.files.wordpress.com/2009/03...a_czlowieka.jpg tylko ze najpierw pieszo, potem rower pucha i moto z jakims dopiskiem ze w zaleznosci od tego czym sie poruszamy szanujemy i uwazamy na innych np. idac uwazamy na rowerzystow, jadac rowerem na pieszych autem na motocyklistow . Albo takie porownanie ze z jednej strony burak w puszce a z drugiej marchewka na motorze i napis- wybierz dobrze, badz czlowiekiem.nie mam czasu na robienie grafiki, ale moze jakis pomysl sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to nie jest dobry pomysl. Znowu przekaz : w samochodzie to burak a na motocyklu to czlowiek.Dwa samochody - w jednym czlowiek w drugim burak... to juz daje do myslenia. Jestes burakiem czy kierowca?
ja nie wiem gdzie Ty widzisz analogie na linii marchewka - człowiek ale pozostawiam to ocenie psychologa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

znalezione w internecie. . .http://i39.tinypic.com/18fayw.jpg
hehe to mi sie podoba Natomiast z projektów do wykorzystania w kampanii osobiście proponowałabym któryś z poniższych:
Większość z nas oburzały "warzywa", choć ja osobiście mam to głęboko, ale po co "burakami"dawać komuś pretekst do kolejnej nagonki na motocyklistów...Może czas pokazać, że jest się trochę "ponad" wyobrażenia zawężonych horyzontów myślowych niektórych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychologia mówi, że umysł podświadomy nie rozpoznaje zaprzeczeń: np. jak powiem- nie myśl o kolorze niebieskim, to co widzisz w wyobraźni? Kolor niebieski. Na zdanie- nie myśl o kolorze niebieskim podświadomość wyrzuca nam kolor niebieski, a dopiero świadomość mówi- o tym mam nie myśleć. Dlatego psycholodzy, terapeuci, itd. programują na pozytyw! Czyli nie mówią: "nie pij", czy "nie pal", tylko "przestań pić", "skończ palić" (czyli: "tak, zrób to!")."Nie bądź burakiem" automatycznie programuje ludzi na bycie burakiem. To już lepiej było by napisać "skończ być burakiem", "przestań być burakiem". Pytanie tylko, czy nazywając kogoś burakiem zyskamy jego sympatię lub przynajmniej tolerancję?A może lepiej zastosować peasing? Ludzie są podatni na sugestie, jeżeli powiesz na głos to, co myśli, lub zgodzisz się z tym, co mówi (niezależnie od tego, czy ma rację). Jak jedziesz pociągiem i nie ma ogrzewania w zimie, marzniesz i jesteś o to wkurzony, chcesz się wyładować na konduktorze, to jak przyjdzie, zaczniesz na niego napierdzielać, że Ci zimno i że są popieprzeni, to zobacz: jak Ci się postawi i powie, że trzeba sobie jeździć samochodem (czyli się z Tobą nie zgodzi)- tym bardziej Cię wkurzy i da Ci pole do popisu łaciny. Ale jakby powiedział: wiesz co- masz rację, sam jestem wkurzony, że tak piździ- to pewnie nerwy z Ciebie zejdą.Tak że może lepiej hasło w stylu: MASZ RACJĘ- NIEKTÓRZY MOTOCYKLIŚCI JEŻDŻĄ ZA SZYBKO. ALE PROSZĘ! DAJ NAM ŻYĆ!I tutaj ta bardzo sugestywna informacja o tym, że wypadki są wynikiem zajeżdżania.To taka moja sugestia z punktu patrzenia socjotechnicznego i psychologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze takie akcje dają mały procent poprawy w zachowaniu kierowców a to wszystko ze jak ktoś nie ma do czynienia z czymś i nie widzi tego z perspektywy danego zagadnienia to nie zdaje sobie sprawy jakby posadzić każdego kierowce na byle jaki moto i puścić go na trasę tak na godzinę jako L to od razu by myślał inaczej o motocyklistach i takie naklejki niebyły by nawet potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat ładny, ale efektu nie przyniesie. W akcjach jest ta sama zasada działania, co przy reklamie, trzeba produkt albo problem zareklamować. Skuteczna reklama bardzo często opiera się na emocjach, ale nikt nie reklamuje produktu emocjami negatywnymi, to chyba oczywiste. Moim zdaniem ten plakat wywoła tylko rozgoryczenie wśród kierowców samochodów, a im bardziej ktoś jest burakiem, tym bardziej poczuje się urażony i na pewno swojego postępowania nie zmieni. Wolny kraj, wolna droga do naśladowania naszej Policji, tylko czy to doby wzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajny pomysł generalnie,osobiście myśle nad zrobieniem kampani w angielskim stylu,i zainteresowaniu tym telewizji. Jako że pracuję w studio filmowym i mam kontakt stały kontakt z TVP3zastanawiam się czy nie zacząc tego projektu tak żeby na przyszły sezon już był gotowy.Jeśli ktoś z was chciałby wźiąść udział zapraszam do współpracy.Narazie myśle nad scenariuszami.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego "buraka" umiescilbym w samochodzie cylinder gentelmena.Nikt nie chce byc nazwany burakiem natomiast gentelmenem chcialby byc kazdy,moze nawet jest w jego mniemaniu.Cos na wzor naklejek na autobusach.Z naszej strony tez przydalby sie jakis gest zrozumienia,cos w typie "kciuka w gore".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem chętny co do projektu filmowego - tym bardziej ze 2 tyg temu miałem wypadek motorem (szkoda całkowita) i jeszcze gościu który wymusił zamiast zaptytać co się stało czy żyje wyskoczył i !!!!!! SPOTKAMY SIĘ W SĄDZIE BO ZROBIŁEŚ TO SPECJALNIE BY SOBIE KUPIĆ NOWY MOTOCYKL !!!!! byłem w totalnym szoku po czym przyjechała policja wymierzyli karę .... a gościu po spisaniu oświadczenia się wycofał bo uznał że on był w szoku --- to w czym ja byłem przepraszam bardzo ?? jak widziałem wpychające sie auto ?? jestem za kampanią i z miłą chęcią się dołączę całym sercem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

wszystko sie zgadza,ale koledzy jedno jest nie tak w tym wszystkim po co sie ponizac i nazywac kogos burakiem,to jest dziki odzew na wrzywka? z podniesioną głową wymyślcie cos co zwróci uwage bez nazywania kogos burakiem, marchewką, cebulą czy jak tam chcecie ja mam troche szacunku do siebie i nie chcę aby jakis kolega po fachu w naszym imieniu nazywał kierowców samochodów burakami,fajną masz inicjatywe ale zrób to jak się nalezy,liczę na nowy pomysł powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.