Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ruszamy Ponownie Z Akcją


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

też myślę że Artur ma rację. sam dużo jeżdżę samochodem i jak mogę to zjade motocykliście ale czasem nie ma możliwości to oznacza że jestem burakiem? nie raz się spotkałem (a dopiero zacząłem jeździć na moto) że specjalnie zajeżdżają mi drogę i ic się z tym nie zrobi zawsze tacy bedą. "wszyscy się zmieścimy" myślę że jest najlepsze.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

calkowita odwrotnosc projeku "idzie wiosna beda warzywa"projekt, zly... bo obraza wszystkich motocyklistow nazywajac ich warzywami - zleprojekt, ze kierowcy aut to buraki, dobry... bo celuje nie w calosc a w grupe kierowcow puszek ktorzy sie nie umieja zachowac.tak to postrzegacie? przeciez to jedno i to samo... zwykly kierowca samochodu, odbierze to tak jak wiekszosc motocyklistow akcje z warzywami:) czyli uzna, ze zostal nazwami burakiem.Chcecie zrobic dobra akcje? Przekaz musi byc prosty, trafiac do ludzi i nikogo nie obrazac, dajac do myslenia. Jezeli kogos obraza, z gory jest zle przyjety.Te dwa projekty Ar2rM nie przypadly mi do gustu, ale sama ich idea jest o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja specjalnie przedstawia buraka. Czemu ? - ma być odpowiedzią na akcję policji "idzie wiosna będą warzywa", która jest nastawiona przeciwko motocyklistom i nie zwraca uwagi na to że w przeważającej większości przyczyną wypadków z udziałem co najmniej 2 pojazdów jest wymuszenie pierwszeństwa na jadącemu na wprost motocykliście. Z czego większość tłumaczeń przy takich wypadkach opiera się na słowach "nie widziałem go".- ma być kontrowersyjny. Gdyby akcja policji opierała się na haśle "motocyklisto w imię prawa nie przekraczaj dozwolonej prędkości i zdarzaj na bezpieczeństwo swoje" a pod nim narysowany uśmiechnięty policjant, odniosła by jakikolwiek oddźwięk ? - nikogo nie obraża. Sam jeżdżę dużo samochodem, ale nie zajeżdżam drogi motocyklistom, ustępuje pierwszeństwa, robię miejsce w korku i patrze w lusterka...Jeśli ktoś się obraża, to pewnie tego NIE robi i się czuje urażony, że jak to tak oni mogą nie stać w korku, to nie sprawiedliwe...- w dniu dzisiejszym będzie kończony plakat następnie zostanie wydrukowany. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić kolejny.A na koniec: Akcja po prostu ma być skuteczna, a nie grzeczna.To forum na przestrzeni lat się zmieniło i zmieniać się będzie dalej. Ale kiedyś nie było komentarzy, "przekroczyłeś 50km/h jesteś szatanem", "jechałeś na jednym kole, pójdziesz do piekła" ... Teraz czytając ten temat i inne z tego roku, aż strach patrzeć jakimi ludzie są hipokrytami.Nie wiem, tak wam etyka nakazuje, ze macie na forum być przesadnie grzeczni ? Jakoś podczas rozmów na żywo nie spotyka się takich ludzi. Nie spotyka się może dlatego, że siedzą tylko w domu przed forum ?Pozdrawiam,Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo obrażania - patrzcie co napisał jakiś kierowca na świeżo otwartm portalu gazety "motocykl" oczywiście zaraz jego wypowiedź dosałą kilka odpowiednich komentarzy... a jak czyam cos takiego to uważam ze nie ma co sie zastanawiać czy nazwać kogoś burakiem czy nie "Wiosna idzie, wiosna idzie jakie piękne chwilewyleciały bajki w miasto, a na nich debile2009-03-26 22:36:34Zrobiło się ciepło i mundzioły budzą się z zimowego snu. Znowu zaczną się wyścigi na jednym kole spod świateł i drące mordy, tuningowane wiertarką wydechy. Dzisiaj jechałem do pracy i już kilku takich widziałem. Prawo jazdy na motor to można w chipsach znaleźć? Jadę prawym pasem, dojeżdżam do skrzyżowania, kierunek w prawo i qlturalnie skręcam. I co? Gówniarz na jakiejś popierdółce twardo wyprzedza mnie prawą stroną, bo on jedzie prosto i należy mu się szacunek. Niezniszczalny madafakir pieprzony…Nie patrzą na korki, jeżdżą slalomem między autami, jakieś ciągłe linie? Pasy? Bzdura, ich nie obowiązują żadne przepisy. A potem, jak przyjdzie co do czego, to oczywiście jest wina kierowcy samochodu. Bo nie spojrzał w lusterko, bo zbyt gwałtownie wykonał manewr… a co da spojrzenie w lusterko, kiedy bajker popina dwa razy szybciej niż ustawa przewiduje? Zjeżdżasz takiemu na prawo, żeby Cię spokojnie minął, a z prawej strony próbuje Cię wyprzedzić kolejny moron, kumpel tego pierwszego. Brak słów… jedźcie se na tor, albo co…"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJ NIEPOTRZEBNIE CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI
jezeli oni robia zle, wyzywajac nas od warzyw, my zrobimy jeszcze gorzej i wyzwiemy kierowcow puszek od burakow?to nikogo nie obraza? to o co pretensje do akcji "idzie wiosna beda wrzywa", oni tez ja kieruja do ludzi ktorzy jezdza nie odpowiedzialnie, zbyt szybko. Jednak 90% motocyklistow poczula sie "dotknieta" tym haslem.ten plakat z warzywem nie jest jedynym w tej calej akcji "uzyj wyobrazni", inne prace sa duzo lepsze i w ich kierunku powinnismy isc, zamiast wyzywac sie od zieleni...Moim zdaniem akcja, z plakatem np typu: placzaca matka/zona/kochanka/dziewczyna trzymajaca w dloniach lezacego motocykliste w kasku i tekst w stylu: Motocyklisci tez maja rodzine, do ktorej chca wrocic.50% (70, 90 nie znam dokladnych danych) wypadkow z udzialem motocykli powoduja auta skrecajace w lewo. Zachowaj uwage, patrz w lusterka.bylaby duzo bardziej skuteczna, a i nikt nie czulby sie urazony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ma być odpowiedzią na akcję policji "idzie wiosna będą warzywa", która jest nastawiona przeciwko motocyklistom i nie zwraca uwagi na to że w przeważającej większości przyczyną wypadków z udziałem co najmniej 2 pojazdów jest wymuszenie pierwszeństwa na jadącemu na wprost motocykliście. Z czego większość tłumaczeń przy takich wypadkach opiera się na słowach "nie widziałem go".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plakat nie miał opisywać nic z tego co napisałeś i tego nie robi. Chodziło o zachowanie nie sytuacje. Na plakacie nigdzie nie jest napisane, że wszyscy w samochodach to buraki nie ma hasła "Buraki w autach, uważajcie na motocyklistów bo lubią zapier..." to "przeciwko motocyklistom" powinno być właśnie w cudzysłowu... Rozumie, że masz własną wizje i nic tego nie zmieni. Ale możesz konstruktywnie sugerować, a nie najeżdżać.... Jeśli będą zainteresowani prowadzeniem akcji i dołączaniem się do niej, a nie tylko gadaniem, że oni to zrobili by lepiej to zyska tylko i wyłącznie sama akcja.(w razie zainteresowania czekam na PM)Ja prowadzę agencję reklamową i na co dzień mam styczność z reklamą, plakatami, marketingiem czy public relations dla największych polskich firm.Poza tym nie wiem kogo pytasz, zanim został opublikowany ten plakat również zbierałem opinie i były to całkiem odwrotne... Co do akcji to wierz mi, że każdy zna, było o tym w radiu, telewizji, prasie. Sam sie dowiedziałem jako jeden z ostatnich, z braku czasu na te media.Na koniec nie pasuje Ci akcja to ją zignoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z warzywami jest już w Polsce tak nagłośniona, że od razu będzie wiadomo o co chodzi.Od razu wiadomo o co chodzi i że jest to odpowiedź na warzywa.Potrzebne jest hasło, które da do zrozumienia że to "buraki"- osoby złośliwe, albo nieumiejace jeździć, przyczyniają się do tego, że motocykliści giną w wypadkach lub zostają kalekami... wg policjantów "warzywami".Hasło mogłoby brzmieć: "Nie jesteśmy warzywami"a na dole informacja, że 75% wypadków powodują kierowcy samochodówNie bądź burakiem- droga nie jest twojaTrochę tego dużo, ale fachowcy ubiora to ładnie w słowa...A propos fachowców: Ar2rM- chodzilo Ci o agonię czy antagonizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy jezdzimy pow. 200km/h
Tak wolno
Na plakacie nigdzie nie jest napisane, że wszyscy w samochodach to buraki nie ma hasła "Buraki w autach, uważajcie na motocyklistów bo lubią zapier..." to "przeciwko motocyklistom" powinno być właśnie w cudzysłowu...
No właśnie. Jak dla mnie, to jest diametralna różnica między nie bądź burakiem, a buraku. O ile dobrze widzę, to właśnie ta pierwsza forma jest użyta na plakacie, więc gdzie tu obrażanie, ja się pytam? O ile hasło: "Buraku patrz w lusterka..." mogłoby być obraźliwe, bo jednoznacznie kierowców samochodów obraża, o tyle pierwsza forma informuje w jakiej sytuacji będziesz negatywnie postrzegany, czyli jako ten burak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz plagiat z brakiem praw do wykorzystywania zdjec.To co zrobilem jest przykladem jak nalezy "szarpnąć" kierowcami. Dalsze obrazanie ich nie ma sensu. To poglebi ta agonie.Do zdjec nie mam praw autorskich i nie mozna ich uzyc komercyjnie. W razie uzyskania aprobaty wiekszosci mozna zrobic takie fotki samemu.Nie neguje grafiki Pchely ale przekaz jest zly:koles w puszce - burakkoles na moto - czlowiekTo mozna pociagnac dalej jezeli to sie wam podoba jednak trzeba dodac do tego inne samochody gdzie siedza ludzie i w ten sposob dac im wybor... jestes burakiem czy czlowiekiem w samochodzie.Nie mozemy podchodzic do tego z pozycji sily. My mamy motocykl a ty buraku masz na nas wygladac w lusterkach.Druga sprawa jaka rzucila mi sie w oczy (w projekcie Pchely) to rezygnacja z marki "patrz w lusterka motocykle sa wrzedzie". Ta zolta naklejka zaczyna byc rozpoznawalna a w tym projekcie jej nie ma. Wprowadzamy za to nowa marke i to obrazajaca ludzi prowadzacych samochody.ps. to obiecane projekty koszulek ktore zrobilem pare miesiecy temu ale nic to nie dalo.http://img14.imageshack.us/img14/9751/projektkoszulkip.th.jpgdo uzycia loga "wszyscy sie zmiescimy" tez trzeba miec zgode Swiata Motocykli ale ze mialo to isc przez fundacje i czesc srodkow ze sprzedazy miala isc na cele charytatywne to sadze zeby to przeszlo.
Hej a można gdzieś dostać już te koszulki ?? Chetnie bym zakupił ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a można gdzieś dostać już te koszulki ?? Chetnie bym zakupił ...
projekt powstal na zamowienie stowarzyszenia mlodzi aktywni. Pomysl pojawil sie w mojej glowie po tym jak przeczytalem w ktoryms z tematow ze jest zapotrzebowanie na tajle z logo forum.Pewna osoba miala zajac sie przepchnieciem tego projektu przez zarzad stowarzyszenia ale jak do tej pory jest cicho. Pomysl polegal na sprzedazy koszulek z logiem forum obciazajac sie tylko marżą na cele charytatywne stowarzysznia. Wilk syty i owca cala bo dzieciaki cos dostana od nas a my mozemy promowac w ten sposob akcje motocyklowe. Mam kiepsko z czasem ale postaram sie dac do wyceny taka koszulke. Trzeba bedzie zamowic kilkadziesiac sztuk zeby ktos w ogole chcial to wykonac.Normalnie nie wierzę że ktoś posłuchał głosu ludu i wywalił ten projekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty plakat Pomysł z marchewką również, chociaż jak wspomniał kowaleon i bez marchewki wiadomo, że to odpowiedź na akcję policji.Zastanawiam się, czy policji (lub agencji, która stworzyła akcję) również przyszedł do głowy burak. Myślę, że tak, ale umieszczenie buraka zamiast marchewki byłoby przegięciem pały i wypowiedzeniem wojny.A propos wojny: skoro policja wycofała się z tej akcji, to czy wogóle potrzebna jest odpowiedź?Rozumiem honor, te sprawy ;) , ale drogowa wojna (reklamowa/propagandowa akcja o negatywnym zabarwieniu) może się dopiero rozpętać. Pomijam aktualną (czyt. chamstwo na drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.