Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3872


mr.dipi

Rekomendowane odpowiedzi

zadaÂłem sobie trud przeczytania wszystkich postĂłw bo nie mialem ostatnio czasu na aktywnosc w zwiazku ze swietami.po 1. chcailem zauwazyc ze inicjatywa powolania stowarzyszenia w celu pomocy dzieciakom, oragnizowania imprez na ktorych mozna zbierac kase itd. jest bardzo szlachetna i z calego sercja ja popieram !!!!! po 2. sadze ze Maku w ostatnim poscie napisal bardzo wazna rzecz a mianowicie :"I to stowarzyszenie nie ma nic wspolnego z naszym forum... nie jest z nim w zaden sposob postrzegane... "oraz "Forum zostanie tylko patronatem czyli... przyjacielem towarzystwa..."zrozumialem to tak, Âże poprostu maku zakÂłada stowarzyszenie i bedzie organizowal imprezy, no i np zapoda temat na forum ze jest jakas akcja robiona przez stowarzyszenie i zaprosi motocyklistĂłw z FÂŚM zeby przyjechali i pomoglii to jest dobry pomysÂł !!!! pod jednym warunkiem ze to stowarzyszenie nie bedzie utorzsamiane z naszym forum bo wiekszosc ludzi jest chyba przeciwko temu.po 3. chetnie przyjade na impreze , wrzuce troche kasy, przewioze dzieciaki, itd. kazdy ma swoje zdanie i kazdy sie udzieli w tej inicjatywie w taki sposob w jaki bedzie chcial. ja jestem za pomoca dzieciakom, natomiast wstepowac w to stowarzyszenie nie bede !!!!wystarczy ze zarzucisz maku info na forum o imprezie a gadged postara sie jak zawsze zorganizowac wieksza lub mniejsza ekipe z rybnika i wspomoc szczytny cel.pozdrawiam
Brawo dla tego Pana!!!!!!!!!!!!! Jak nieliczni zrozumiaÂł o co w tym wszystkim ma chodziĂŚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"Chodzi g³ównie o to ze w naszym Polskim prawie jest luka gdzie nie jest zaznaczone ze stowarzyszenie ktore nie prowadzi dzia³anlosci gosp. nie moze starac siê o wp³ywy pieniêzne od UM b¹dŸ budzetu ktory nadaje miasto."Bzdura.........zbierasz pieniadze i je wydajesz... to jest dzialalnosc gospodarcza............Jesli chcesz uzyskac wplywy z UM w takiej formie jak mowisz (na poszczegolne imprezy) to nie trzeba nic rejestrowac....mozesz isc tam jako osoba fizyczna efekt bedzie taki sam.Z kolei jezeli chcesz zbierac kase np. od sponsorow, od organizacji, chcesz miec jakis budzet to musisz zalozyc zwykle stowarzyszenie......musisz wystawiac dokumenty na przyjete wplaty, itp...Po drugie stowarzyszenie sportowe ma jak sam napisales zajmowac sie WYLACZNIE statutowa dzialalnosci z dziedziny kultury fizycznej i tyrustyki. czyli organizacja biegow, meczy, rajdow, itp......Moje pytanie jak chcesz pod to podpiac zbieranie pieniedzy na dzieci???? Co z wylacznie statutowa dzialalnoscia ma niewiele wspolnego...Moze dojsc do absurdu, ze po zalozeniu stowarzyszenia nie bedziesz mogl zbierac kasy na dom dziecka........Jesli zatem chcesz cos zrobic to zrob porzadnie, a nie po najniejszej linii oporu, bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR mnie nie obchodzÂą ..... chodzi o stowarzyszenie...
juz ktos pisal .... to uwazaj na siebie lub poczytaj prase motocyklowa bo w ryja Âłatwo zarobic
Dlatego moja rada zostancie tym kim jestescie ,a komu snia sie barwy po nocach niech szuka szczescia w klubach MC zobaczymy jak daleko zajdzie Pozdrawiam DAKOTA
podpisuje sie wszystkim czym mam !!!!
PomysÂł jest czĂŞÂściowo idiotyczny.maku, ... zakÂładaj, ale nie mieszaj do tego caÂłego forum.  Troche mi to wszystko Âśmierdzi. ...  a ty bedziesz mĂłgÂł zmienic nick na "Prezes" 
Marianku przynajamniej my bedziemy sie trzymac razem do konca
... nie podoba sie komus to niech nie wypisuje dziwnych rzeczy... Odczuwam ze dla niektorych ludzi nasze Forum to zabawa...
Jak Anka pisala to jest zabawa , zbieramy sie razem aby pogadac , Âłaczy nas nasze hobby i to ma byc podstawa
Maku ale co robisz nie rozumiem ,ok zbierasz kase na dzieciaki spox ale ty chcesz widze na chama sie pokazac a nie robic cos dla forum !!!!Mnie osobiscie promowanie twojego miasta nie interesuje !!! Milej zabawy
Odczucie wielu osob z ktorymi rozmawialm
To, Âże ktoÂś chce coÂś zorganizowaĂŚ tylko dlatego, ze chce dzieciom pomĂłc wcale nie musi miec w tym, ukrytego celu............
Wiesz,zdziwiÂłabys sie do czego sie ludzie posuna... ( naprawde wierze ze maku robi to bezinteresownie !!! , jak jest inaczej niech sumienie go zje)Gadzio napisales to co chcialem wlasnie naskrobacZaluz to co chesz ale tylko i wylacznie ze swoimi znajomymi z Bedzina , i jak bedziesz mial chote poporsic forum o pomoc , o uczestnictwo to dostaniesz wsparcie personalna sprzetowa!Forum to forum a nie niedzielna szkolka pani basi z parti strazakow koscielnychPozatym pojawil sie tez porblem motocyklisty... i taka prawda ze bardzo malo jest motocyklistow , a wiele osob posiada motorJa sam nie uwazam sie za 100% motocykliste ! Jest to moje zamilowanie i hobby odkad ma 8-9 lat Ale ze jestem prawdziwym motocyklista bede mogl powiedziec w wieku 50-60latoczywscie ciagle czynnie uczestniczac w tym zyciu i zgodnie z pewnymi zasadami!Poporstu smieszy mnie jak gosc 15,18 czy 20 letni jezdzi rok dwa i okresla sie wielkim motocyklista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co...zaczynam watpiÌ w wasz¹ umiejetnoœÌ czytania ze zrozumieniem masakra pisze siê po 100 razy ¿e forum zostaje jak jest a tamto jest po to ¿eby mo¿na by³o wiecej kasy uciu³aÌ.. ³o Bo¿e powiedzia³bym coœ o niektórych ale nie chcwe sobie wrogów robiÌ to ¿e siê pieni¹dze przyjmuje i wydaje to nie jest dzia³alnoœÌ gospodarcza...no chyba ¿e notuje siê przy tym zysk ale to nas nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Dipi, to wedlug Ciebie 50 % przedsiebiorstw nie prowadzi dzialalnosci gospodarczej...bo nie notuja zysku Hahahhaha dobre.....Dzialalnosc gospodarcza polega na gospodarowaniu ograniczonymi zasobami........to czy jest to dzialalnosc majaca na celu zysk, czy nie to juz nie ma znaczenia.................Skoro juz ustalilismy, ze to nie ma miec nic wspolnego z forum to mozna temat zakonczyc...........Ale denerwuje mnie to jak ktos mydli oczy innym jakimis plonnymi obietnicami, obiecuje gwiazdke z nieba, a nawet nie wie jak dokladnie sie do tego zabrac...Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczÂątek chciaÂłbym sprostowaĂŚ ca³¹ sytuacjĂŞ otoÂż sÂą 2 typy stowarzyszeĂą   ZWYKÂŁE i SPORTOWEZwykÂłe to takie gdzie trzeba zak³¹dac dziaÂłanosc gosp. i prowadzic peÂłno biurokracji...
Tak jak juz pisalam wczesniej jest Stowarzyszenie (Rejestrowe) i Stowarzyszenie Zwykle, jesli chcesz zakladac jedno z nich musialoby to byc Stworzyszenie rejestrowe poniewaz Stowarzyszenie Zwyk³e nie moze przyjmowac darowizn, dotacji itd. ( jest tego wiecej ale po co pisac ) i nie moze prowadzic dzialanosci gospodarczej. A propo czym jest ta dzialalnosc gospod. Mysle, ze te stowarzyszenie by tego nie robilo. "Dzia³alnoœci¹ gospodarcz¹ jest zarobkowa dzia³alnoœÌ wytwórcza, budowlana, handlowa, czy te¿ us³ugowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i eksploatacja zasobów naturalnych, wykonywana w sposób zawodowy i ci¹g³y. Warunkiem uznania danej dzia³alnoœci za dzia³alnoœÌ zawodow¹ jest wiêc jest zarobkowy charakter oraz fakt, ¿e jest ona wykonywana w sposób zorganizowany i ci¹g³y" Hmm.... mo¿e to ja sie myle i to czego sie ucze jest niewazne wed³ug Bêdzinskich urzêdnikow... chyba czuje sie zagubiona Poniewaz jak ma cos byc zrobione to zgodnie z prawem, nie? A propo, zag³osowa³am na TAk powodzenia Maku hehehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy mnie znajÂą doskonale wiedzÂą ze mam wiĂŞksze doswiadczenie z motocyklami niz ty... wielce kozaczysz bo miales GS500 i DR teraz....Jak ty kupiles GS-a to ja juz jezdzilem na jajku 600 Sorka za OFF TOPIC Aha i nikt nie powiedzial ze mam byc jakims prezesem !!Uwazam temat za zakonczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ¿eby temat który jest zakoùczony przed³u¿yÌ,proponujê zmieniÌ tytu³ temtu o sondzie,czmu???bo myœlicie ¿e bedzie siê chcia³o czytaÌ komuœ wszytskie komentarze w tym temacie jak tamten tytu³ brzmi: REJESTRACJA FORUM JAKO STOWARZYSZENIE/KLUB???? przecie¿ to jest jednoznaczne i baaaardzo myl¹ce !!!!!a potem trzeba do 7mej strony tutaj dojœÌ ¿eby przeczytaÌ ¿e jednak forum nie bedzie jednoznaczne z stowarzyszeniem,a o klubie wogóle nie ma mowy?????szczerze mówi¹c jak w tym temacie jest tyle spamu a ludziom nie chce siê czytaÌ pierdó³ i siê wypowiadaj¹ o sondzie gdzie wyraŸnie pisze: REJESTRACJA FORUM JAKO STOWARZYSZENIE/KLUB ,a Wy ich potem hmmm zje¿dzacie ¿e nie czytaj¹ do koùca.wiêc prosze zmieniÌ tytu³ bo bardzo wprowadza w b³¹d pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...no i z powaÂżnego bÂądÂź co bÂądÂź tematu zrobiÂły siĂŞ sÂłowne przepychanki,ostatnio z rzadka tu zaglÂądam bo mimo zimy czasu jakby mniej,poza tym czuje siĂŞ jednak bardziej POSIADACZEM niÂż MOTOCYKLISTÂĄ jak tojeden z kolegĂłw sklasyfikowaÂł i wogĂłle przez to nie mam wyrzutĂłw sumieniapopieram ideĂŞ stowarzyszenia (bÂądÂź klubu) nie identyfikujÂąc sie z tym wszystkim jako FORUMOWICZ, jeÂśli coÂś takiego powstanie moÂżecie liczyĂŚ nie tylko na moje poparcie (kilku nas w okolicach powozi dwa kó³ka nie dla IDEI tylko dla FUN`u)a MAKOWI naleÂży sie choĂŚ odrobina szacunku nie za dziaÂłalnoœÌ na FORUMale za to ile serca wÂłoÂżyÂł w organizacjĂŞ spotkaĂą w Sarnowie...chÂłopak chce to rozwijaĂŚ i chwaÂła mu za to, a jedynym jego b³êdem byÂła proÂśba o opinie w Âśrodowisku FORUM, mĂłgÂł sie zapytaĂŚ kolesi pod blokiem... bo wÂśrĂłd PolakĂłw tak juz jest, Âże zanim ktoÂś sie zastanowi o co tu wogle chodzi, to najpierw pare psĂłw na tobie powieszÂą: "chce sie wybiĂŚ", "na prezesa sie pcha...", "kasy sie chce nachapaĂŚ..."sorry za czĂŞÂściowy OFF TOPICwszystkiego (nie musi byĂŚ najlepsze) w Nowym Yorkudrogie KoleÂżanki i Koledzy z Forum MOTOCYKLISTĂW ÂŚlÂąskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nie zabiera³em g³osu ale zosta³em wywo³any, wiêc napisze kilka moich przemyœleù.Obecne FORUM to nie to Forum, które powstawa³o. Du¿o nowych osób,nowych pomys³ów.Musia³em wypiÌ 3 piwa,¿eby dobrn¹Ì do koùc¹ z tym tematem. Powsta³a nowa dyskusja. Wszystko praktycznie zosta³o powiedziane.Kilka osób "ubija" piane albo nabija sobie licznik postów. Kolega Maku chce coœ za³ozyÌ, nie widze problemu, dajmy mu siê wykazaÌ.Podpisuje siê pod wypowiedzi¹ GADGETA, lepiej bym tego nie napisa³.I na koniec, [ czegoœ tu nie rozumiem ] wiêkszoœÌ forumowiczów w¹tpi w TALENT kolegi Maka a tu taka niespodzianka. http://forum.motocykle.slask.pl/O_Nas_Sie_Mowi-t3915.htmlKolego Maku Powodzenia ¯ycze i Du¿o Wytrwa³oœci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo ciep³o w Nowym Roku.!Skoro dla kogoœ wa¿na jest opinia innych (po to chyba to wywo³anie), to zostawie kilka przemyœleù. Jedna uwaga na wstepie: Do wszystkich "chc¹cych" byÌ doros³ymi i do "doros³ych" inaczej ----> Jeœli brakuje wam miejsca przed knajp¹, to jest jeszcze troche innych portali gdzie mo¿ecie siê b³otem obrzucaÌ, ----> to czytaj¹ LUDZIE !To prawda. Zajê³o mi trochê czasu zanim dotar³em do koùca..... i myœle, ¿e warto by³o. Ka¿dy pomys³ jest dobry. Zaistnia³ tu po to ( jak mniemam), aby poprzez opinie wielu (szanownych) forumowiczów wybraÌ jak najlepsz¹ droge do jego realizacji. Sama forma zale¿y od tego, co "chcemy" dziêki temu osi¹gn¹Ì. Klub ma swoja charakterystyke, a i stowarzyszenie rz¹dzi siê swoimi prawami. I na pewno ! lata doœwiadczeù utwierdzi³y mnie w jednym, ¿e inaczej bêdziemy postrzegani id¹c za³atwiÌ coœ w pojedynke (czy "jak¹œ" tam grup¹), a zupe³nie inaczej jako stowarzyszenie. I moge zagwarantowaÌ, ¿e przez "decydentów" (tych w urzêdach) bedziecie w³aœnie w taki sposób postrzegani...... "jesteœ Kowalski ---> jestes mniej wa¿ny" (wyj¹tkami s¹ ludzie z ide¹). By³o to ju¿ ³adnych parê lat temu, jak pozna³ mnie w œrodkowej polsce pewien pan z Warszawy. Po jakimœ czasie zauwa¿y³ u mnie "konika" w temacie: pomocy drugiemu cz³owiekowi i zaprosi³ na spotkanie zarz¹du do Poznania, gdzie zaproponowano mi kierownika organizacji charytatywnej na woj. opolskie. By³em zaskoczony, ale chyba bardziej z powodu mojego m³odego (wtedy) wieku, co jak siê okaza³o nie by³o wcale przeszkod¹!!! By³ to jeden z piêkniejszych okresów w moim (nie tak d³ugim w koùcu jeszcze) ¿yciu, który nauczy³ mnie bardzo wiele w temacie organizacji imprez, pomys³ów, ale i zrozumienia ludzi. Ostatnim wiêkszym zrealizowanym projektem (za nim zaj¹³em sie na powa¿nie moimi sprawami) by³a budowa Œwietlicy Œrodowiskowej dla dzieci i m³odzie¿yz rodzin patologicznych i uzale¿nionych (pow. 300m2). Musze przyznaÌ, ¿e od miasta nie dostalismy na pocz¹tku na ten cel z³otówki - wybudowalismy to charytatywnie z pomoc¹ sponsorów i z patronatem lokalnych mediów. Dzisiaj ju¿ ta instytucja nie ma problemów z przyjêciem przez miasto swoich projektów. I myœle, ¿e organizacja czegokolwiek powinna zmierzaÌ w³aœnie do zdobycia zaufania i poparcia osób od których zale¿¹ te decyzje. Bo Rada Miasta, to nie jest tylko Pani urzêdnik podpisuj¹ca zgode, b¹dŸ nie. A ja to lubie - pasje ³¹czyÌ z jak¹œ ide¹ i organizacj¹ (przy okazji) pewnych imprez. Mam paru przyjació³ w Krakowie, którym uda³o siê po³¹czyÌ swoj¹ pasje z ide¹ ratowania ¿ycia drugiemu cz³owiekowi i utworzyli przy Pogotowiu Ratunkowym - dwie ekipy Ratownictwa Motocyklowego.!!! Sprawa - uwa¿am kapitalna, ³¹cz¹ca rozwijanie swoich umiejêtnoœci, chêÌ pomocy drugiemu cz³owiekowi z walk¹ o czas i ¿ycie. Bo œmiganko po³¹czone z jak¹œ ide¹ to piêkna rzecz, ale same - pozostaje tylko............œmigankiem.No ale doœÌ tej lektury. JeŸdzi³em tydzieù temu przy -6oC (nie mog³em dopuœciÌ aby ma³y "byczek" zamarz³. By³o klawo....... A mo¿e ktoœ jedzie za tydzieù na Zimowy Zlot do Gi¿ycka......???Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.