Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3872


mr.dipi

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko ma za i przeciw. jako klub/stowarzyszenie czy inne zrzeszenie moznaby liczyÌ na nieco aktywniejszy udzia³ zapisanych...z drugiej strony stawia to wymagania formalne..prezez, v-ce prezes rada itd.. jawne finansowanie...nie wiem czy nawet ksiêgowoœÌ w takim wypadku nie by³aby konieczna...trzeba by siê w centrali mc(czy coœ w tym stylu) rejestrowaÌ....przez bodaj¿e 1-2 lata wymagana jest ci¹g³oœÌ istnienia....naszywki na skórze na ramieniu...pewnie ci z mc maj¹ d³uuug¹ drogê legalizacji(gdzieœ coœ czyta³em)...a bez uzgodnieù z nimi nie ma co siê stowarzyszaÌ - mozna dostaÌ ³omot ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ChÂłopaki zastanĂłwcie siĂŞ (Ci ktĂłrzy chcÂą rejestrowaĂŚ)przecieÂż club powinien z zaÂłoÂżenia byĂŚ stowarzyszeniem przyjacoÂł- za ktĂłrych jest siĂŞ pewnym (za ilu z ponad 1000 forumowiczĂłw jest siĂŞ pewnym?) ,to sÂą obowiÂązki..... i tak jak mr.Dipi napisaÂł to wymaga pozwolenia odpowiednich urzĂŞdĂłw i clubĂłw MC (ale nie wiem na 100% )mi strasznie siĂŞ podobajÂą kluby -sam bym chciaÂł byĂŚ w jednym (jeszcze nie teraz) ale takie kluby w ktĂłrych jest np 30osĂłb,a nie 500 ( nobo przecieÂż na forum jest 1200czÂłonkĂłw)!!!!!!!!!!!uwaÂżam Âże moÂżna zrobiĂŚ nieformalnÂą grupĂŞ motocyklistĂłw ze slÂąska- ale czy juÂż takiej nie ma????????????jak chcecie to siĂŞ zarejestrujciepozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie tylko chopperowcy mog¹ nosiÌ na kurtce MC,natomiast MC uwa¿am ¿e nie jest dla mnie ( ¿ech jest za m³ody)-ale na staroœÌ(wczesn¹) bardzo bym chcia³ byÌ w takim klubie,ale napewno jak ju¿ to Maku myœla³ o normalnym klubie ( takiemu te¿ jestem przeciwny - bo jak ju¿ pisa³em-klub ma byÌ stworzony z inicjatywy przyjació³ a nie og³oszenie w internecie i kto wie mo¿e i takie zapisy, nie wiem,w ka¿dym b¹dz razie planuje byÌ jeszcze d³ugo wolnym jeŸdzcem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko zale¿y w jakim kszta³cie mia³oby funkcjonowaÌ takie stowarzyszenie.? Jeœli podobnym do klubów motocyklowych to wymagana jest zgoda w³asnie wspomnianego MC, a oni maj¹ takie wymagania, ¿e... No i jak masz "swoje" barwy (swoje dlatego, ze to MC przyznaje barwy), to potem zawsze mog¹ byÌ z tego powodu jakieœ k³opoty (jakieœ nieporozumienia miêdzy ró¿nymi klubami, itp).2. Wzglêdy formalne.Kto mia³by byÌ szefem ? Czy jest na Forum osoba, któr¹ wszyscy by zaakceptowali ? Jeœli jest, to pytanie czy zgodzi siê na to (bo to siê z tym ¿e trzeba poœwiêciÌ swój czas) ?Stowarzyszenie musi mieÌ jakiœ statut, w którym zapisane bêd¹: organizacja stowa¿yszenia, cel istnienia, Ÿród³a finasowania, kodeks postepowania, itp. Kto podejmie siê stworzyÌ taki statut, z uwzglêdnieniem ¿e powinien zostaÌ zaakceptowany przez wszystkich cz³onków stowarzyszenia (czyli ponad 1200 forumowiczów) ?3. Na Forum mo¿e wejœÌ ka¿dy, a do stowarzyszenia zostaje siê przyjêtym - jak rozwi¹zaÌ t¹ kwestiê ?Pytaù wiele, a pewnie innni do³o¿¹ swoje...A na koniec pewna historyjka:Swego czasu zosta³em zaproszony przez pewnego motocyklistê na spotkanie Automobilklubu Ziemii Tyskiej, który rzekomo ma sekcjê motocyklow¹. chcia³em do niego wst¹piÌ bo myœla³em ¿e to bêdzie okazja do "rozwiniêcia skrzyde³". W zesz³ym tygodniu odby³o siê spotkanie podsumowuj¹ce dzia³alnoœÌ Automobilklubu w ci¹gu ostatniego roku. By³em na nim. Sprawozdanie sekcji motocyklowej wygl¹da³o tak, ¿e wsta³ goœciu powiedzia³, ¿e byli na kilku wspólnych wycieczkach, ¿e wziêli udzia³ w akcji pomocy dla domu dziecka (domyœlam siê, ze chodzi³o o Sarnów, bo jechaliœmy z Tychów ca³kiem spor¹ ekip¹), ale przedstawi³ to tak jakby to oni zorganizowali - co wywo³a³o mój niesmak. I to tyle.Nastêpnie zasz³a sytuacja, która diametralnie wp³ynê³a na moje zamiary wst¹pienia do tego Automobilklubu - zrezygnowa³em. Otó¿ ten motocyklista, który mnie zaprosi³ poruszy³ sprawê pewnego wypadku.Podczas jednego z wyjazdów motocyklista (cz³onek automobilklubu) zosta³ potr¹cony przez kierowcê samochodu (cz³onka automobilklubu), który nastêpnie UCIEK£ Z MIEJSCA wypadku - sprawa ci¹gnie siê w s¹dzie. No i ten goœÌ chcia³ siê dowiedzieÌ, jakie stanowisko ma zamiar zaj¹Ì zarz¹d Automobilklubu w tej sprawie. Zosta³ ca³kowicie zignorowany, nawet przez tych cz³onków Automobilklubu, którzy s¹ motocyklistami.Mora³ z historyjki jest taki: niewa¿ne czy jesteœmy zrzeszeni w klubie, stowarzyszeniu czy w czymœ podobnym, WA¯NE JAK SIà WZAJEMNIE TRAKTUJEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jest bez sensu...............Ludzie zarejestrowali sie do Forum.......Nie mozna teraz zmuszac ich do przystapienia do Klubu......Mnie to osobiscie nie interesuje bo w motocyklach najbardziej cenie sobie jazde...............Jesli macie jakis pomysl to stworzcie sobie wlasny klub motocyklowy...np motocykli wloskich, lub cokolwiek innego...Chcialbym jednak, zeby forum pozostalo w takiej formie w jakiej jest....Klejna sprawa.....o rejestracji powinien pisac i zadecydowac AdminPozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaleÂży czy zaÂłozone stowarzyszenie ma byc "stowarzyszeniem" czy "stowarzyszeniem zwyklym". W przypadku zaÂłoÂżenia "stowarzyszenia zwyklego" wymagane jest : minimum 3 osoby, takie stowarzyszenie nie posiada osobowosci prawenej, nie moga prowadzic dzialalnosci gospodarczej, zrzeszac osob prawnych, nie moga przyjmowac darowizn, spadkow, otrzymywac dotacji i korzystac z dofinansowania poprzez datki. Mozna pozyskiwac srodki na swoja dzialalnosc wylacznie ze skladek czlonkowskich itd. WedÂług 7.04.89 r.6. art.40. 42. Inaczej ma sie sprawa ze "stowarzyszeniem" jednak tam wymagane sÂą skladki czlonkowskie Szczerze, jest z tym kupa roboty. WiĂŞc teraz pytanie czy to ma byc stowarzyszenie powolane tylko na rzecz zbierania kasy dla dzieciakow? Bo w sumie jak narazie nie wiem czy robimy to legalnie Czy stowarzyszenie jak "klub" ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. chcecie zarejestrowaÌ klub motocyklowy........... ale na forum s¹ te¿ osoby które motcykla nie posiadaj¹ z ró¿nych przyczyn.......Pozatym chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego ile z tym jest papraniny z papierkami.... sama rejestracja w urzedach ( NIP, Regon i takie tam inne paœci) trwa przy dobrych wiatrach oko³o 4-5 miesiecy. Potem, tzreba prowadziÌ pe³na dokumentacje.... sk³adki s¹ obowiazkowe... Trzeba wybrac zarzad, komisje rewizyjna, sad kolezenski........ zarzad musi spotykac sie chyab raz na miesiac (w przypadku stowarzyszenia), tzra uchwalic statut.. Ludzie czy to nie jest porywanie siê z motyk¹ na s³oùce??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroofka to jest napewno porywanie siĂŞ z motykÂą .......ale co do jednego sie nie zgadzam hehe,jest pare klubĂłw gdzie wiĂŞcej jest uÂżytkownikĂłw bez motocykla niÂż z motocyklami moÂżna pomyÂśleĂŚ nad freegroup (ale my juÂż sa takim freegroup) i razem jeÂździĂŚ na wycieczki,zloty,piĂŚ i itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wÂłaÂśnie, wiĂŞc skoro jesteÂśmy freee group, to po co utrudniaĂŚ sobie jeszcze zycie i babrac sie w papierki i inne takie tam paÂści......Wiem, Âże jest pare takich klubĂłw gdzie jest wiecej uzytkownikow bez moto niz z........ potem chlopaki na zlot autobusem przyzejdzaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole niepoptrzebnie zalozyliscie na tÂą okazje temat.. specjalnie zamknalem tamten wÂątek zeby sie nie wypowiadac... nic nie wiecie a sie juz plujecie...W tej sprawie po nowym roku bedzie spotkanie forumowiczĂłw w celu poinformowania was o caÂłej sytuacji... Nie bede pisa o tym na forum poniewaz wszytsko musi zostac obgadane...Dobrze poinformowani o w/w sprawie sÂą Mendel i Chamsin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole niepoptrzebnie zalozyliscie na tÂą okazje temat.. specjalnie zamknalem tamten wÂątek zeby sie nie wypowiadac... nic nie wiecie a sie juz plujecie...W tej sprawie po nowym roku bedzie spotkanie forumowiczĂłw w celu poinformowania was o caÂłej sytuacji... Nie bede pisa o tym na forum poniewaz wszytsko musi zostac obgadane...Dobrze poinformowani o w/w sprawie sÂą Mendel i Chamsin
No wÂłaÂśnie, jak byÂś napisaÂł coÂś wiĂŞcej to moÂże nie byÂłoby caÂłego zamieszania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole niepoptrzebnie zalozyliscie na tÂą okazje temat.. specjalnie zamknalem tamten wÂątek zeby sie nie wypowiadac... nic nie wiecie a sie juz plujecie...
Po 1 To po co zakladasz watek skoro nic nie wiemy a mamy sie wypowiadac na temat czy chcemy to stowarzyszenie czy nie ? Po 2 skoro daÂłes watek to mamy prawo sie wypowiadac odnosnie tego tematu Na drugi raz najpierw przestaw nam cala sprawe od poczatku do konca a potem sie pytaj czy chcemy czy nie, bo teraz to " my sie plujemy " Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygl¹da tak:Rozmawia³em z Kierownictwem Referatu Sportu w Bêdzinie...Za³atwilem cos takiego ze nastepna duza impreza w Kwietniu nie odbêdzie sie w Sarnowie tylko na stadionie Bêdzinskim plus zamykam jedn¹ ulicê która bêdzie przygotowana na pokazy motocyklowe...Prawdopodobnie Pan S³awiomir Witek (Kierownik w/w dzia³u) zorganizuje na tej akcji Mistrzostwa Polski na 1/4 Mili...On sam powiedzia³ mi zebysmy sie zarejestrowali jako stowarzyszenie... wtedy bedziemy mieli pe³ne prawa do organizacji imprez, plus mozemy siê starac o dofinansowanie ze strony miasta... czyli mog¹ nam nadaÌ roczny bud¿et...Jest to rodzaj stowarzyszenie które nie zabierze nam straconego cennego czasu i nie bêdzie dzia³alnoœci¹ gospodarcz¹.... jest okazja zeby siê zerejestrowac poniewaz Taki wniosek wp³ywa do Starostwa i wszystko jest rozpatrywane przez ponad miesi¹c... ja moge za³¹twic to w 2-3 dni...Wtedy miasto moze nawi¹zac z nami wspolprace , mzoe nam pomagac i sami mozemy organizowac z np. Motocyklowe Mistrzostwa Polski w... 1/4 mili lub street fighter festiwal... Nie chodzi tu o jakies zobowi¹zanie wobec forumowiczów poniewaz nie zostan¹ oni tkniêci jakims zobowi¹zaniem... forum bêdzie dzia³a³o w taki sam sposob w jaki dzia³a do tej pory...Wniosek jest taki ze ktos moze o nas us³yszec i mozemy do czegosc dojsc... Mysle ze warto ... a jelsi o ca³¹ robotê papierkow¹ czyli wszytskie formalnosci spotkania ... zalatwiam ja ...Rozmawia³em z Mendlem i Chamsinem... oni wiedz¹ o co tu chodzi... trudno jest mi to opisac na forum ale cos napewno zdzia³amy...POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chodzi o to ze bedÂąc formalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem to mamy pelne prawa do organizowania imprez i propagowania naszych mysli czyli mzoemy podsunÂąc projekt np. budowy toru itd. bo rozmawiajac z SÂławkiem Witkiem on wspominaÂł ze missto chce wybudowac tor ale gdzie i kiedy nie wiadomo...Barwy bedziemy mieli swoje logo teÂż , a jesli chodzi o MC to wcale nie prawdÂą jest ze musimy od nich miec zgodĂŞ...np. w BĂŞdzinie jest jeszcze AUTOMOBIL KLUB i oni sÂą zarejestrowani na tej samej zasadzie co my mam zamiar zrealizowac ...np. Ten w/w klub zorganizowaÂł jakies miesiac temu 1-szy RAjd Zamkowy .. czyli Zawody RajdĂłw Samochodowych ... przez co ta impreza weszÂła w kalendarz imprez ogolnopolskich i w pucharze polski rajdĂłwek bĂŞdzie runda wlasnie w BĂŞdzinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.