Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jak jechaĂŚ z plecaczkim:)


mr.dipi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no ciekawy artykulik:)a z plecaczkiem to tak ze jeden lubi szybko a drugi sie boi szybko i trzeba to wziosc pod uwage zeby ze strachu nie nasiusial na siedzonko;)ja np.nudze sie przy wolnej jezdzie dla mnie musi byc szybka(bardzo szybkÂą) jazda, fajne winkle chcialaym se tak smignoc z 300 jestem ciekawa jak to wtedy jest:) 8) pytanie tytlko czy siadÂłabym z kim obcym :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszytko opisane !!DodaÂłbym ze wlasnie najwazniejsze jest zgranie kierowcy z pasazerem no i zaufanie plecaczka, a najbardziej utydniajace (poza wierceniem) jest opieranie sie plecaczka na naszych plecach, a co za tym idzie usztywnienie rak kierowcy przy hamowaniu. najlepsze jest tu zaparcie sie pasazera reka o bak i jest po klopocie. 8) Aha no i jeszcez jedna istotna sprawa plecaczek po to tez ma raczki zeby machac i pozdrawiac wszystkich mijajacych motonitow !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jezdzic bez plecaczka,zwlaszcza na sportowym moto.Pasazer tylko utrudnia jazde,chocby nie wiem jak sie staral,a jazda ma byc przyjemnoscia  8)  Dlatego tylne siedzenie mojego GSXR od ponad roku lezy pokryte kurzem na szafie.
plecaczek musi byĂŚ leciutki to jest niewiele gorzej niÂż solomĂłj plecaczek ma tylko jednÂą wadĂŞ - po wielogodzinnej (najczĂŞÂściej nocnej) jeÂździe zasypia sobie po prostu - sygnalizujÂąc mi to uderzeniem kaskiem w kask. dobrze, jak siĂŞ obudzi po tym uderzeniu, gorzej, jak trzeba go ÂłapaĂŚ no ale taki juÂż jest ten mĂłj plecaczek - mimo tego wolĂŞ z plecaczkiem, niÂż solo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejJa jezdzi³em jako plecaczek i jako kierowca, powiem tyle:samemu sie jezdzi najlepiej, a zplecaczkiem trzeba ostrozniej i duzo wolniej Jezeli chodzi o technike: to najlepiej jak sie jedn¹ rêk¹ opiera o bak a drug¹ trzyma z ty³u za " r¹czke" wtedy jest dobre trzymanie przy hamowaniu ( nie leci sie na kierowce) i przy wyprzedzaniu zawsze sie mozna ³apn¹Ì kierowcy wrazieczego( nigdy mi sie taka sytuacja nie przytrafi³a) A od czasu do czasu jak sie rece zmecz¹ to mozna zamieniÌ uchwyt ( na odwrót) i sie jedzie ca³kiem spoko. Waga pasazera ma tez znaczenie czym mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nom tka czym mniej tym lepije, jak jestescie juz przy wadze plecaczka...hmm...to moze wypowiem sie na ten temt ze jak plecaczek jest lekuski to tak fjanie dla niego nie jest, jak nim rzuca ..ale coz mozna sie przyzwyczaic, sama wiem z doswiadczenia, ¿e bycie leciutkim az tka fajnie nie jest jadac sobie jako plecaczek. Bardziej rzuca podczas hamowania, ale jesli kierowca umi jezdzic z plecaczkiem i sa zgrani to jazda jest sama przyjemnoœcia ..phi ja sie staram nie narzekac jako plecaczek...ze mna trzeslo po wszyskich boka, kiedys sie wreszcie dojdzie do perfekcji ..ostantio jako plecaczek jecha³am z eRBe..chociaz do by³¹ dorga sekund 5..ale bardzo nice by³o ...ja kce jeszcze raz jeszcze raz :P:D :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole im mniej tym lepiej. Mam niez³y ubaw jak z siostr¹ jade bo siê mieœcimy na jednym siedzeniu i wtedy ró¿nicy nie widze poza tym ¿e mam wra¿enie jakby mnie plecak œciska³ wprost proporcjonalnie do przyspieszenia.Pozdrowienia siostrzyczko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...tka patrzac...to ze mna nie byÂłoby problemu jechac na jednym siedzeniu Hahaha...NICO DRAG, mowisz practik practik :P:PHm...a ogolnie co do jazdy z plecaczkiem, to sma pasaÂżer/ka nie moga jechac z mysla ja sie bede ino trzymaÂł i bedzie wszystko ok ...tutaj musi byc obustronna praca...a korzysci tez beda obustronne :D:Dkudlaty_bytom, aleÂś to podsumowaÂł :>:>:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam zawsze nadgarstki bolÂą od opierania siĂŞ na baku;)
zawsze mo¿esz siê oprzeÌ o uda kierowcy, sprawdzony sposób mnie osobiœcie nie przeszkadza kiedy pasa¿erka oprze siê o mnie na hamowaniu, uwa¿am to za normaln¹ sprawê i jestem na to przsygotowanynajwa¿niejsze, zeby plecak po takim hamowaniu wróci³ na swoje miejsce, czyli cofn¹³ siê i bêdzie fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.