Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

NASZE GLEBY


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A kumpel dzis skasowal VTR1000.Przy przebijaniu z dwojki na trojke podczas jazdy na kole zaliczyl plecy (przy ok.150km/h).Motocykl powaznie uszkodzony.Kumplowi nic (pewnie jutro go bedzie wszystko bolalo) ale nowy kombinezon DAINESE zmasakrowany.Ale dobrze ze go mial bo inaczej by sie to zle skonczylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmmm w sumie to pare dzwonow juz mialem.... jak dostalem swoj pierwszy motor ( a nie umialem jeszcze jezdzic za dobrze) w 3 dniu ruszam ze skzyzowania, za szybko sprzeglo,za duzo gazu i leze w krzakach... na tym samym moto w 1y dzien szkoly wracajac z bumeranga przejezdzam obok stacji i baba wymusza mi pierwszenstwo - 1,5 salta, kaskiem o beton a motor dostal w bok. Skutek - rozcieta noga, skruszona kosc, skrecona i polamana stopa . na nowym sprzecie zaliczylem juz highside'a - skrzywiona kiera, gleba z pasazerem w deszczu ( teraz juz omijam pasy jak chamuje ) a ostatnio koles zatrzymuje sie na pomaranczowym, bylo sie za blisko i ciach mu w zderzak(najgorsze ze jechalem z dziewczyna:/) a najlepsze ze testujac czy motor prosty jadac przez lasek przod ujechal na glinie i znowu gleba a to wszystko w ciagu godziny . Mam nadzieje ze limit dzwonow wyczerpany :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr. offroad "tacji i baba wymusza mi pierwszenstwo - 1,5 salta, kaskiem o beton a motor dostal w bok. Skutek - rozcieta noga, skruszona kosc, skrecona i polamana stopa"czy byÂło to na wygodzie, przy Orlenie? a jeszcze powiedz Âże byÂł tam stary passat kombi, w kolorze zÂłotawym :?: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr. offroad "tacji i baba wymusza mi pierwszenstwo - 1,5 salta, kaskiem o beton a motor dostal w bok. Skutek - rozcieta noga, skruszona kosc, skrecona i polamana stopa"czy byÂło to na wygodzie, przy Orlenie? a jeszcze powiedz Âże byÂł tam stary passat kombi, w kolorze zÂłotawym :?:  pozdro
hehehe nie moge poprostu!! wlasnie gadamy z aDICKIEM i sie okazuje ze mowimy o tej samej glabie... to jest dopiero zbieg okolicznosci!! Przepros wujka ze mu caly bok skasowalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no có¿ ja zaliczy³am pierwsz¹ glebê w ci¹gu pierwszych 5 min nauki jazdy na motorze, a by³a to Suzuki DR 650. Nauki pobierane w uliczce miêdzy gara¿ami, niby szeroko ale manerw zawracania mnie przerós³ bo doda³am gazu no i rzecz jasna mnie wyprostowa³o. ¯eby biedna Suzi nie oberwa³a centralnie od œciany, na któr¹ jecha³am walnê³am rêk¹ ¿eby j¹ odepchn¹Ì. Osta³o siê na malutkiej rysce na owiewce i naruszon¹ moj¹ ³apk¹ a mog³o skoùczyÌ skrzywionymi lagami, a tego by minie darowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl sobie koniec zeszlego sezonu... tzn ja juz planowalem zakonczyc zezon i postanowilem pouczyc moja kobiete jezdzic na motorze... w drodze do niej wyjechal mi koles golfem z podporzadkowanej :mÂłotek2: Efekt byl taki ze przydzwonilem w niego z calym impetem ( na cale szczescie jechalem okolo 70-80 km/h ) Skutki: moto (xj600n) cale poobijane (ale wszystyko to powierzchowne obtluczenia) jedynie urwalo tylny amortyzator i wydech... Mi sie nie stalo zupelnie nic! Ale oczywiscie maxymalne umundurowanie mialem na sobie:) Golf nadawal sie jedynie na lawete! :Oops!: Najciekawsze jest to ze pozniej pojechalem z Xjta do katowic na geometrie ramy i po laserowych pomiarach okazalo sie ze rama ani troche nie ucierpiala w wypadku !!! Wachacz rowniez byl prosty :hooah!: Kolesie byli tak zszokowani ze zrobili drugi pomiar co oczywiscie potwierdzilo pomiar nr1 Ale XJ sprzedalem w takim stanie jak byla i kupilem B6:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym motorze miaÂłem na szczĂŞÂście tylko maÂły incydencik. Po sprawdzaniu na autostradzie prĂŞdkoÂści maksymalnych, czyli nad dzwiĂŞkowych, zjechaÂłem na boczek i z wraÂżenia postawiÂłem noge za daleko od motocykla i go nie utrzymaÂłem . Efekty - Âślady na dekielku i rÂączce, reszta nie ucierpiaÂła.Na poprzednim motorze, jak ruszaÂłem uÂślizÂło mi koÂło, nie trafiÂłem sobie w hamulec i siĂŞ glebÂłem. Do dziÂś nie jestem w stanie wytÂłumaczyĂŚ jak to siĂŞ staÂło, Âże wywaliÂłem siĂŞ na prawy bok, a bÂłotnik miaÂłem podrapany z lewej strony. WiĂŞcej grzechĂłw nie miaÂłem i obym nie miaÂł i wy teÂż :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gleba jak¹ na razie zaliczy³am mia³a miejsce na placyku, na kursie, chyba na drugiej godzinie jazdy. Ale to by³ w sumie moment prze³omowy bo póŸniej wszystko zaczê³o mi lepiej iœÌ A tak w ogóle, jak ju¿ bêdê mia³a swój motocykl to pierwsze co do niego do³o¿e, bêd¹ gmole bo z pewnoœci¹ mi siê przydadz¹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Ja wyglebiÂłem na prawku :? rozpedziÂłem sie a ze sie droga skonczyÂła to zhamowaÂłem tak ze przednie koÂło sie chwyciÂło i... "chlas" o ziemie Oczywiscie zero ubraĂą motocyklowych, a predkosĂŚ tez nie duza w czasie wywrotki max 30...ale bolaÂło moto troszke poobijane( ale oczywiscie nie moja cbr )A drugi raz to w deszczu bym uslizgnoÂł na skrzyzowaniu, ledwo co wyszedÂłem z tego ... podparÂłem sie nogÂą w czasie jazdy hehehe ( w slizgu) i moto odbiÂło troche kontara kierownicÂą i sie wyszÂło.... ... ale ja jezdze ostroznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl sobie koniec zeszlego sezonu... tzn ja juz planowalem zakonczyc zezon i postanowilem pouczyc moja kobiete jezdzic na motorze... w drodze do niej wyjechal mi koles  golfem z podporzadkowanej   :mÂłotek2:  Efekt byl taki ze przydzwonilem w niego z calym impetem ( na cale szczescie jechalem okolo 70-80 km/h ) Skutki: moto (xj600n) cale poobijane (ale wszystyko to powierzchowne obtluczenia) jedynie urwalo tylny amortyzator i wydech... Mi sie nie stalo zupelnie nic! Ale oczywiscie maxymalne umundurowanie mialem na sobie:) Golf nadawal sie jedynie na lawete!  :Oops!:  Najciekawsze jest to ze pozniej pojechalem z Xjta do katowic na geometrie ramy i po laserowych pomiarach okazalo sie ze rama ani troche nie ucierpiala w wypadku !!! Wachacz rowniez byl prosty   :hooah!:   Kolesie byli tak zszokowani ze zrobili drugi pomiar co oczywiscie potwierdzilo pomiar nr1 Ale XJ sprzedalem w takim stanie jak byla i kupilem B6:))
widzialem gdzies swego czasu na necie zdjecia tej rozwalonej xj nieciekawie to wygladalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden na R6 na torze w Brnie (4umowy Slawo_czdz),dostal shimme na wyjsciu z zakretu no i wypadl z niego...obojczyk zlamany....Drugi na GS500 tez wylecial z zakretu i to nie daleko mojego domu...obojczyk zlamany i to z przemieszczeniem...Trzeci na R1 za pozno zaczal hamowac przed skrzyzowniem no i podczas mocnego hamowania uslizgnelo sie przednie kolo i szlifowal przez cale skrzyzownie i wpadl do rowu...kciuk wybity.... Bylo to w Bestwince jak odjezdzal ze zlotu. A w moto najbardziej zal nowego Akrapovicia za ponad 2000zl:nadaje sie na zlom a zrobil na nim moze z 500km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden na R6 na torze w Brnie (4umowy Slawo_czdz),dostal shimme na wyjsciu z zakretu no i wypadl z niego...obojczyk zlamany....Drugi na GS500 tez wylecial z zakretu i to nie daleko mojego domu...obojczyk zlamany i to z przemieszczeniem...Trzeci na R1 za pozno zaczal hamowac przed skrzyzowniem no i podczas mocnego hamowania uslizgnelo sie przednie kolo i szlifowal przez cale skrzyzownie i wpadl do rowu...kciuk wybity.... Bylo to w Bestwince jak odjezdzal ze zlotu. A w moto najbardziej zal nowego Akrapovicia za ponad 2000zl:nadaje sie na zlom a zrobil na nim moze z 500km....
No to czarny weekend. A kto na R1?Znam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.