Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro w telewizji wiadomo im o lisotpadowym wypadzie na bramki, to czemu na forum nie ma podanej żadnej informacji na ten temat?A nich wiedzą na zapas, i tak nic nie wskorają przeciwko kawalkadzie samochodów z drobnym bilonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a Ja dalej nie rozumiem co w tym 70-cio km odcinku jest takiego że trzeba walczyć z "se" (celowo z małej) i na "chama" pchać się do uczęszczania A4.Czy na tej trasie są aż tak zapierające dech w piersiach widoki, tak wspaniała nawierzchnia itd że warto protestować??Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź co do argumentów pozaekonomicznych dlaczego akurat A4??Darujcie sobie proszę komenty typu "jak ci się nie podoba nie protestuj".Naprawdę nie rozumiem czy ta droga warta jest podejmowanego zachodu. Może jak mi ktoś to wytłumaczy przestanę się czepiać.Tak więc bardzo proszę o wyjaśnienie mi celu tej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze wytlumacze ci to jako osobie nie kumajacej tego co sie dzieje w realym swiecie.. zyjesz sobie tak spokojnie w czerwionce, czy okolicach, czasem wyjdziesz do pobliskiego GSu na zakupy, czasem przejedziesz sie po okolicznych lasach (i tak straznik cie nie bedzie gonic, bo to twoj kumpel z podstawowki), czasem wyskoczysz gdzies poza dom, ale nie za czesto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale Ja Ciebie nie obrażałem. W żadnym poście nie pisałem nic o Tobie. Tak więc daruj sobie uwagi. Człowieku z "miasta".A to co ma być za 10 lat to już mnie nie interesuje bo ja żyję tu i teraz i nie wiem co będzie za 10 lat. Może będziemy na tyle bogaci że będzie nas stać na autostrady jakie drogie by nie były. A może kolejna opcja polityczna zrobi darmowe przejazdy wzorem Niemiec??Prywatnie mam firmę transportową więc wiem co gdzie i ile kosztuje w Europie. Dla twojej wiadomości to właśnie wybudowali!!Co do samego faktu podróżowania to wg Mnie chyba ciekawiej jest przemieszczać się landówkami a nie autostradą.Szkoda tylko że przesłanie protestu idzie w świat nawiązując tylko do odcinka A4 KATOWICE-KRAKÓW. I opinia publiczna utożsamia protesty tylko z se
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia "Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie??"To jest temat. Tak więc moje posty podpinam pod "Co Wy Sadzicie??"O mój biznes się nie martw. Jak do tej pory jakoś sobie radzę. Z doświadczenia powiem Ci tylko tyle, że w przypadku transportu naprawdę nie ma co wybiegać w przyszłość. Temat jest tak śliski że trzeba "żyć chwilą". Nie będę się więcej nad tym rozwodził.ENDEA wracając do sedna. Skoro to jest forum to chyba każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. To że Ja mam takie a nie inne zdanie nie zmienia faktu, że jako członek społeczności motocyklowej popieram całą akcję. A to czy się z nią zgadzam i czy Mi się podoba to jest inna sprawa. Chyba w temacie chodzi o to żeby każdy się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a Ja dalej nie rozumiem co w tym 70-cio km odcinku jest takiego że trzeba walczyć z "se" (celowo z małej) i na "chama" pchać się do uczęszczania A4.Czy na tej trasie są aż tak zapierające dech w piersiach widoki, tak wspaniała nawierzchnia itd że warto protestować??Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź co do argumentów pozaekonomicznych dlaczego akurat A4??Darujcie sobie proszę komenty typu "jak ci się nie podoba nie protestuj".Naprawdę nie rozumiem czy ta droga warta jest podejmowanego zachodu. Może jak mi ktoś to wytłumaczy przestanę się czepiać.Tak więc bardzo proszę o wyjaśnienie mi celu tej akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a Ja dalej nie rozumiem co w tym 70-cio km odcinku jest takiego że trzeba walczyć z "se" (celowo z małej) i na "chama" pchać się do uczęszczania A4.Czy na tej trasie są aż tak zapierające dech w piersiach widoki, tak wspaniała nawierzchnia itd że warto protestować??Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź co do argumentów pozaekonomicznych dlaczego akurat A4??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z naszego podwórka - zaczęło się od zamykania kopalń. Były protesty, lamenty i ludzkie tragedie. I co?? I nic - pozamykali jak chcieli. Nie liczyli się z nikim.2. stocznie - to samo jak powyżej3. ZNTK w Łapach (gdzieś w PL) - jw.4. - takich przykładów można mnożyć godzinami ale nie pora na to.Dlatego że żyjemy w Polsce nie mamy najmniejszych szans powodzenia protestu. Bo tutaj nikt nie liczy się ze społeczeństwem.Myślicie, że wynegocjujecie obniżkę?? NIGDYPaństwo ma więcej kasy z działalności SE niż pożytku z zadowolonego obywatela. Myślicie, że podetnie sobie gałąź na której siedzi?? Że zabije kurę znoszącą złote jajka?? NIGDYA co do autostrad ogólnie. Tyle lat jeździło się bez nich i jakoś wszyscy przeżyli. To co naraz teraz autostrady mają być jedynym słusznym wyborem. WG mnie nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy: Panowie i Panie.Czas poczynić przygotowania i rezerwować czas.Piątek 20.11, zbiórka godz. 17:00, wyjazd godz. 17:15. Spotykamy się na parkingu przed Go sportem w CH 3 stawyProszę nie pisać w temacie kto będzie, a komu nie pasuje. Zbierzcie się i tyle.Oczywiście kto da radę to samochodem, reszta na moto.O dosc ciekawym rozwiazaniu problemu placenia 1groszówkami dowiecie sie na miejscu i kilka uwag:Stalexport straszy sądem grodzkim, ale zapomnieli że sami przed każdą bramką ustawili znak B-32 zgodnie z którego dyspozycją należy się zatrzymać i oczekiwać na zgodę uprawnionej osoby , w tym przypadku (Pani inkasentki w kabinie) a dokładniej na zielone światło które się zaświeci na sygnalizatorze po podniesieniu rogatki. Do tego czasu choćbyśmy płacili godzinę drobnymi , to już jest ich problem.Problem mieć będą także w przypadku obcokrajowca (choć nie tylko) który posiada co prawda środki pieniężne , lecz nie naszej waluty, a to przecież na mędzynarodowej drodze może się zdarzyć! Tu mam informację ,że w każdym takim przypadku Stalexport sam sobie ruch utrudnia, gdyż jakieś ich wewnętrzne przepisy nie pozwalają na przyjmowanie od kierowców obcej waluty w bilonie i kierowca taki stoi na bramce długi czas próbując w tym czasie rozmienić, zamienić, odsprzedać walutę jaką posiada, często biegając pomiędzy inymi samochodami z ochroniarzem z bramek i namawiając kierowców! Czy to nie jest chore? .....Dla przypomnienia przepis:§ 26.1. Znak B-32 "stój - kontrola celna" oznacza obowiązek zatrzymania się. Zamiast napisu "Cło - Zoll" na znaku mogą być umieszczone napisy: "Kontrola graniczna", "Rogatka uszkodzona", "Sygnalizacja uszkodzona", "Wjazd na prom", "Kontrola drogowa" lub "Pobór opłat" - odpowiednio do przyczyny zatrzymania.2. Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu wyznaczonym w tym celu, a jeżeli nie jest ono wyznaczone - przed znakiem. Dalszy ruch może nastąpić za zgodą uprawnionej osoby lub po nadaniu sygnału zezwalającego na ruch.Nie jest tu określony czas zatrzymania, a za podanie sygnału przez inkasenta rozumiałbym podniesienie rogatki (bo ten sygnalizator dwukolorowy - to tak raczej na ozdobę jest tam umocowany , a nie przez przepisy). Tu jest zła wiadomość dla nas , bo zbyt długie ociąganie się z ruszeniem w momencie już po podniesieniu rogatki może być uznane za utrudnienie! To tak jakby ktoś na zielonym świetle na skrzyżowaniu stał i grzebał sobie w schowku zamiast jechać! Dlatego płać powoli, ale po zapłaceniu już w gumy nie grajmy bo mogą się tu doktoryzować , a tym bardziej mając nagrania z kamer.wojna tra:http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/16112009-1700małopolska nie chce być uzależniona od stalexportu i zaczynają budować drogi:http://moto.onet.pl/1585034,1,20-letni-pla...ul.html?node=15Tak z ciekawosci.... wkrótce wrzucimy tutaj kilka informacji dotyczących co i jak poszło do przodu z tematem.. a wydaje sie, ze poszlo sporo...newsy wkrotcieprzygotowujcie samochody i motocykle na piatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.