Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ten fragment jest wart uwagi,- To, że motocykliści płacą tyle samo, co kierowcy aut osobowych, wynika z rozporządzenia ministerstwa infrastruktury - mówi w rozmowie z Onet.pl Alicja Rajtar, rzecznik Stalexportu. - Otrzymaliśmy petycję od motocyklistów, spotkanie trwało pół godziny. Przeanalizujemy ją i damy odpowiedź w najbliższym czasie. Wpływ na wysokość opłat owszem mamy, ale nie mamy wpływu na kategorie - wyjaśnia.Rzeczywiście, rozporządenie z 2004 roku wprowadza podział pojazdów na 5 grup, do pierwszej z nich "wrzucając" motocykle i samochody osobowe o dwóch osiach. Zmianę wysokości opłat rozporządzenie pozostawia w gestii koncesjonariusza autostrady (w tym wypadku Stalexportu), w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.- Koncesjonariusz autostrady ma możliwość wprowadzenia bonifikaty, która podlegałaby uzgodnieniu z GDDKiA. Można w tym celu wprowadzić subkategorię - uważa Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury. Jednak rozporządzenie nie wspomina o takiej opcji. Nie słyszeli o niej także przedstawiciele Stalexportu i GDDKiA. - Sam jestem motocyklistą i mogę się tymi postulatami zgodzić lub nie, ale GDDKiA nie ma mocy obniżenia opłat. To wiąże się ze zmianą prawa, a to jest w gestii ministerstwa - mówi Artur Mrugasiewicz z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiem szczerze ja napewno bede sie ociąga łw koncu mam 13 zeta w miedzi co ja potem z tym zrobie ??? na weselach bede rzucał ??? jak rzuce tak garść to młodych pozabijamjezeli moga zmiejszyc opłate niech usatlą 1 grosz ilu nas przejedzie w ciagu roku 10 tysiecy to bedzie ogrom a mysle ze Stalexport moze sobie pozwolic na wyłożenie z własnej kieszeni 100zł no i jeszcze jedno w jakims celu wybieraliśmy naszy szanownych panów ( i panie) posłów pomysł juz jest niech tylko go dopracuja i klepna i tyle a nie ze beda siedziec i w stołki pierdziec pasożyty niech wykazą odrobine dobrej woli i cos zrobia dla społeczestwa (motocyklowego) w tym kraju czesi nie płacą wegrzy chyba jest mniejsza opłata jest kilka państw co też nie pobiera to dla czego w naszej pieknej polszy ma byc inaczej w koncu ciągnijmy do tych co maja lepiej a nie obywatelom szpile ciągle wbijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno w jakims celu wybieraliśmy naszy szanownych panów ( i panie) posłów pomysł juz jest niech tylko go dopracuja i klepna i tyle a nie ze beda siedziec i w stołki pierdziec pasożyty niech wykazą odrobine dobrej woli i cos zrobia dla społeczestwa (motocyklowego) w tym kraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie moi drodzy, moje gratulacje, o akcji mówili w RMFie, w głównym wydaniu Wiadomości w TVN! Mówili że Stalexpo planował planował rozładować korek na bramkach w godzine, po 1,5 nie odprawili nawet połowy GRATULUJE! Ogólne nastawienie reportażu jak najbardziej pozytywnePozdrawiam i żałuje że nie mogę dołączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.