Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spalanie Motocykli: Czyli Ile Palą Wasze Sprzęty


hakalele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 551
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fzr 1000 92r z 8 litrow niezchodzila moglem jezdzic pomalu lub szybko ( jazda po miejscu ).. Pałowanie do odcinki używajać 3 biegow 11litrow w trasie ponad 7 lit...TL-r Jazda nad morze z pasażerem średnia predkosc 120-130 chwilowo wyprzedzając inne pojazdy predkosc chwilowa 160-170km spalanie 6,5L nawet czasami mniej.. Jazda z prędkoścą pomiedzy 180- 220km <płatna autostrada S6> 7Litrów Pałowanie po miejscu, gumowanie itp ponad 8Litrów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moja fazerka (FZS 600 r. 2001) bierze ok 5l przy umiarkowanej jeździe miejskiej plus trochę trasy z prędkościami ok. 110-120. I dla tych co chcą jeździć oszczędnie - mniejsze obroty nie oznaczają wcale mniejszego spalania. Na początku mojej kariery motocyklowej chciałem ograniczyć w miarę spalanie i jeździłem w granicach 3,5 - 4 tys obrotów. Teraz przy umiarkowanej jeździe trzymam ok. 4,5 - 6 tyś, a spalanie takie samo albo nawet mniejsze. A za to dynamika jazdy nieporównywalnie większa. Co by nie było to przy 3,5 tyś obrotów fazerka daje ok. 20 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Wy to naprawdę macie dziury w baku.To teraz uwaga:FZ6 Fazer S2 czyli 98KM przy spokojnej jeździe da się zejść do 3,92l/100km (spokojna, ale bez przesady, po prostu lajtowa jazda do 110km/h po zwykłych drogach pozamiejskich)Maxmalnie spalił mi chyba 5,5 l/100km przy mieszanej jeździe (trtochę dynamicznie po mieście, trochę po trasie itp)Podałem spalanie na dystansie 4500kmPanowie - trochę się dziwię, jak może spalać podobny sprzęt np. 9l/100km albo jak Wy jeździcie (brrr). Ale może kiedyś nauczę się (może lepiej nie...Pozdrawiam i życzę mniejszego spalania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.