Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spalanie Motocykli: Czyli Ile Palą Wasze Sprzęty


hakalele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 551
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Inazuma 1200 bierze mi ok 6.5, 7l na 100 km. Jazda 95% w mieście, na lżejszych odcinkach do 110km/h. Szczerze mówiąc nie wiem, czy jeżdżę ekonomicznie. Prędkości utrzymuję raczej samochodowe, czyli 70, 90km/h. Zdarzają się mocne przyspieszenia (<3), ale na pewno nie pałuję. piątkę wrzucam od 50, 60km/h. ps. ponoć można zejść do 5.5l/100km. Nie wiem, czy to jest wykonalne. Zaznaczam, że motocykl zasilany jest gaźnikami, więc może po regulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biorąc pod uwagę,że nie lubię jeździć wolno(w końcu moplami jeździ się dla frajdy a nie oszczędności) VF750C'82 6,5-9l VS1400'94 6-10l średnio ok 7-7,5l BMW K1200RS'03 wszyscy twierdzą,że ok 6,5 przy ostrzejszej jeździe na trasie z 3kuframi i hamulcem wydobycia(czytaj żona) 5,5-6,5l (równomierna,spokojna jazda 120-140km/h), w miarę spokojne hasanie po okolicy 7,5-8,5l ale możecie mi wierzyć,że 13-16l to naprawdę nie jest wielki wyczyn(i to bez kufrów i pasażera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę ile motocykle spalają, to mi "cenka opada". Aż się boję momentu, kiedy motorower przestanie mi wystarczać. (póki co, wystarcza z luzem). Przecież taką ilością benzyny to puszkę można napędzać i to przyzwoicie.Ale jak już, to się pochwalę, a w zasadzie "pierdzikółka" pochwalę. Spalanie 2, max 3l to też rodzaj osiągu . Z pustym plecakiem niegdy nie jeżdżę, więc w sumie obciążam grata nawet setką żywych kilogramów. A jakby ktoś chciał też zacząć dwukółkowanie od pięćdziesiątki, to może włąśnie zacząć od czegoś "ekonomicznego". Komarek sobie spala nawet poniżej dwóch litrów, Ogar do 3, choć zimą to więcej łyka.-skuterek "Wilga" pożyczony od Kolegi, kastrowany automat (WIlga, nie kolega) 1.6, w mieście 1.8. Bóg oszczędności po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty tu robisz Synek ?????? To jest forum motocyklowe ! Jak tak myślisz jak napisałeś to kup sobie jakąś "puszkę i napędzaj ją przyzwoicie" !!!! Maluchy po tunning'u są już po 200 zł !! Motocykl to jest poważna sprawa i wiąże się z poważnymi wydatkami . A jak chcesz tanio brylować to kup sobie goldketa na targu , motor sobie podaruj !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty tu robisz Synek ?????? To jest forum motocyklowe ! Jak tak myślisz jak napisałeś to kup sobie jakąś "puszkę i napędzaj ją przyzwoicie" !!!! Maluchy po tunning'u są już po 200 zł !! Motocykl to jest poważna sprawa i wiąże się z poważnymi wydatkami . A jak chcesz tanio brylować to kup sobie goldketa na targu , motor sobie podaruj !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poprostu słów. Komuś jest nie na rączkę, że ma już prawie 4 dychy i nie może zaczynać od początku. Cóż lata lecą kolega Giemul, a "synka" zostaw w spokoju już wkrótce pewnie będzie śmigał na większym sprzęcie, nie obraził Ciebie, ani nikogo w żaden sposób, więc o co kaman? Sory za offa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poprostu słów. Komuś jest nie na rączkę, że ma już prawie 4 dychy i nie może zaczynać od początku. Cóż lata lecą kolega Giemul, a "synka" zostaw w spokoju już wkrótce pewnie będzie śmigał na większym sprzęcie, nie obraził Ciebie, ani nikogo w żaden sposób, więc o co kaman? Sory za offa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kol. Giemul poczuł się urażony zwrotem, który zrozumiał jako "tyle to puszka ma prawo spalać, a nie motor", to przykro mi, nie miałem nawet zamiaru odsądzać od czci i wiary żadnego z dwukołowców, za to że tyle spala.Po prostu mnie szokło, że nowoczesny motocykl tyle spali. Te, z którymi dotychczas miałem do czynienia, kurzyły w granicach 4l (jakieś WSK itp), ale to weterany i dzisiaj takiego w drogę bym nie kupił, co najwyżej dla klimatu. Zaś siedzę tutaj właśnie a nie na forum skuterowym, bo jest mi to (motocykl - w sensie klimatu) bliższe niż skutero-lans. A że jestem taki dziwak, któremu póki co starcza 50, mimo ćwierćwiecza na karku? Nie poradzę na toMoto na "po zdaniu prawka"? Już mam upatrzony kierunek. Słynny już Mnich ma 125'kę, którą natłukł 33 tysiaki (Romet K125) i zrelacjonował mi jego wady, zalety i spalanie. I póki co kupiłem jego 50-centymetrową wersję, a potem przełożę większy silnik, bo szkoda mi sezon czekać.A wracając już do tematu. Rometem K125 można się zmieścić w średniej 2,5l/100 i podróżować, a w dodatku motor ładny. Jego min/avg/max to odpowiednio 2,1/2,5/2,8 - potwierdzone przez gościa, który nim naprawdę JEŹDZI, i którego jak najbardziej można uważać za motocyklistę, chociaż "idzie w taniochę".Z mojej strony offtopu koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.