Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Słowenia Włochy 2020


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

W Tym roku zamierzam odwiedzić kraje jak w tytule. W planie trasy mam Balaton, Triglawski Park Narodowy wraz z Mangartską drogą, przełęcze na styku tych dwóch krajów, następnie Wenecje, jezioro Garda oraz okolice. Czy ktoś może zasugerować mi jakieś mniej znane miejsca do odwiedzenia? Rejon Triglawskiego parku mam już dość mocno prześwietlony natomiast w północno wschodnich Włoszech przełęczy jest wiele i niekoniecznie wszystkie są znane i oczywiste do zobaczenia. Nie zamierzam jednak zapuszczać się na zachód od Bolzano ponieważ tamte tereny mam już częściowo zjechanie a dalsze wojaże w tamtym kierunku zaplanuję na przyszłe wycieczki. Termin wyjazdu planuję na połowę czerwca tak żeby przełęcze były już otwarte. Jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć do takiej wycieczki to mogę przygarnąć jedną osobę, jednak najpierw musielibyśmy się spotkać i wymienić nasze światopoglądy i wizję jazdy aby uniknąć ewentualnych późniejszych niedomówień. Liczę jak zwykle na Waszą pomoc przy planowaniu trasy, a za wszystkie sugestie z góry dziękuję ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem w Słowenii w 2015 r. a we Włoszech w tamtych okolicach przejazdem. W Słowenii każdy kierunek jest dobry na zwiedzanie, ale ja z powodu ograniczeń czasowych skupiłem się na części od Lublany na zachód. Jak chcesz zaplanować trasę i atrakcje do obejrzenia to przeczytaj np. na necie relacje z wyjazdów. Mogą być pomocne. Polecam relację na stronie motovoyager "Słowenia. Tam, gdzie surowe Alpy zapraszają nad ciepły Adriatyk" albo moto turysta "urocza Słowenia". Ja mogę napisać co sam widziałem i co polecam. Kwaterę mieliśmy w Bohinjskiej Bistricy, w najbliższej okolicy dużo atrakcji: jez. Bled, jez. Bohnijskie, wodospad Slavica, szczyt Vogel ( wyjazd na szczyt kolejką linową wspaniałe widoki ),wąwóz Vintgar. Poza tym Skocznia Planica i droga nr 206 na Bovec przez przełęcz Vrsić i dalej na południe droga nr 203, koniecznie trzeba w tej okolicy odbić na przełęcz Predil w kierunku Tarvisio we Włoszech ( niesamowite zakręty i widoki na obu przełęczach). Stolica jest bardzo ładna i warto ją zwiedzić, stamtąd warto pojechać drogą 409 ( świetna droga przez lasy pełna długich szybkich zakrętów) na południe tam można zwiedzić jaskinie Postojną albo Skocjańską ( ja zwiedzałem tą drugą- polecam), wykąpać się w morzu. W tej okolicy jeszcze Predjamski Grad. Słowenia ma małe wybrzeże ale bardzo ładne. 

Ja w tym samym czasie planuję zwiedzanie Sardynii i co nieco po drodze. Może zmienisz plany skoro już byłeś na Słowenii ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Faza za sugestie, część miejsc o których napisałeś mam już w planie a pozostałym się przyjrzę. Może trochę źle napisałem w poprzednim poście bo przegrzebałem Słowenię w internecie a nie osobiście i tego kawałka europy właśnie mi brakuje. Zawsze korzystam z relacji z wyjazdów opisanych w internecie i muszę przyznać że dość mocno sugeruję się proponowanymi miejscówkami. Uważam też że warto zapytać ludzi którzy osobiście byli w danym regionie bo można wtedy wyłuskać mniej popularne miejsca a warte zobaczenia. Dziękuję Ci też za propozycję zmiany planów, jednak z powodu ograniczeń czasowych nie dam rady wypuścić się gdzieś dalej. (W maju najprawdopodobniej będę robił Chorwację i Bośnię) Jednak niewykluczone że być może gdzieś po drodze się spotkamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek. napisał:

Może trochę źle napisałem w poprzednim poście bo przegrzebałem Słowenię w internecie a nie osobiście i tego kawałka europy właśnie mi brakuje

He he he, ok rozumiem, więc zwracam honor koledze "faza" ;)

My będziemy w Słowenii z początkiem lipca na jakieś 7-9 dni.

Udanych wojaży no i liczę na jakąś skromną relację okraszoną ciekawymi fotkami :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Temat dotyczy Słowenii i Włoch więc nabazgram tutaj. Do Słowenii jak narazie wjechaliśmy bez problemu jakąś podrzędną drogą tak jak Google prowadziło. Było to przejście na granicy węgierskiej. Żadnych punktów kontrolnych, na granicy nikogo, drogi otwarte. Wirusa poznać tylko po tym że ludzie do sklepów i na stacje benzynowe wchodzą w maskach. Turystów dużo, nie spotkaliśmy jednak żadnego pojazdu na polskiej rejestracji. Cena noclegu w Bled prawie nad samym jeziorem to 50 euro za 2 osoby na dobę (pokój). Pogoda natomiast w kratkę ale przełęcz Vrsic i mantgardzka droga zaliczone ?

A36A00E6-C826-4088-B6A0-E825EFA1A87F.jpeg

0E40945D-AC81-4708-B44E-16DBF36318C8.jpeg

6E5B4684-828A-4432-AF32-1D4A75ACC25D.jpeg

805329B8-843E-49D8-8B36-6EFBD90EA044.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanię odpuściliśmy. 

Jedziemy na zaległą Słowenię, później trochę przełęczy alpejskich w Austrii i Włoszech. Pokręcimy się nieco po północnej części Włoch i zobaczymy co dalej. 

Mamy 23 dni wolnego, więc chyba na spokojnie ogarniemy wyznaczone punkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrek. napisał:

Jest bardzo czysto w porównaniu do innych bałkańskich krajów. Drogi dobre, paliwo po 1 euro

Nie bez powodu Słowenia jest najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem byłej Jugosławii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wicher napisał:

Nie bez powodu Słowenia jest najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem byłej Jugosławii ;)

Osobiście uważam że są bardzo do przodu. Jakby mnie ktoś wysadził na jakimś zadupiu  to bardziej bym powiedział że to Austria a nie była Jugosławia. Ogólnie kraj mnie pozytywnie zaskoczył. Wioski są bardzo zadbane, żadnej biedy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,Słowenia jest również moim pozytywnym odkryciem . Wychodzi na to ,że nie tyle historia ,co pracowitość obywateli buduje kraje . Obiady 7-11 E z kawą i bardzo pyszne .Na drogach praktycznie nikt ,nikogo nie wyprzedza ,wszyscy jadą grzecznie jak po sznurku . Natomiast euro przyjęli sami z siebie ,bez żadnych poczekalni ,po prostu zrezygnowali z własnej waluty , zamieniając ją na euro wg .określonego przez państwo przelicznika i kurna może dla tego ceny nie wystrzeliły w kosmos .Pstrykajcie fotki ,będzie co oglądać w nadchodzącym ciemnym czasie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia ogłosiła dla nas kwarantannę po wjeździe do ich kraju.
Kurcze, coś ta Słowenia nie jest mi pisana w tym roku.
Kolejna modyfikacja planów, jestem już nieco wzburzony tą sytuacją i nie wiem czy nie pokręcę się po Polsce......
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu. Kolejne 4000 km nakręcone. Faktycznie miałem szczęście ze Słowenią, bo zaraz po wyjeździe do Włoch przesunęli nas na żółtą listę. Swoją drogą to ciekawe jak oni do tego dojdą kto skąd jest bo wszystkie granice są całkowicie otwarte i nigdzie nie ma kontroli. Jedynie to może po meldunku w hotelu albo na kwaterze.
Po Gardzie objechałem jeszcze wszystkie główne przełęcze w Dolomitach. Tłok tam straszliwy, ale pogoda dopisała. 

4CF571E1-7F83-45C2-A4E9-BA2B68142324.jpeg

03F27F0A-7433-41E4-AA29-0D2DBB2094F2.jpeg

3446A016-E67E-4503-91DD-B9ED4060BD61.jpeg

39BA658A-26B4-4367-8D07-3C819EE94165.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.