Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowa Xsr700 vs używane R1200r


Aro_73

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule mam dylemat : kupić nowy xsr700 lub mt-07 czy używana BMW r1200r.

Wybór ograniczony bo na tych zaliczyłem jazdy próbne  i o ile moge ocenić po godzinnej jaździe nie widzę dużych różnic np w komforcie i prowadzeniu. Mt 07 wydaje mi się trochę mały dlatego chyba kupilbym Xsr700 jest chyba jest bardziej masywny, yamahami fajnie się jeździło. BMW trochę cięższe ale w jeździe tego nie czuje, jest mocniejsze ale na tym mi aż tak nie zależy. 

To będzie moje drugie moto poprzednio 5 lat na gs500. Jazda głownie po mieście, czasami trasy max 400- 500 km, większość to bez pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule mam dylemat : kupić nowy xsr700 lub mt-07 czy używana BMW r1200r.

Wybór ograniczony bo na tych zaliczyłem jazdy próbne  i o ile moge ocenić po godzinnej jaździe nie widzę dużych różnic np w komforcie i prowadzeniu. Mt 07 wydaje mi się trochę mały dlatego chyba kupilbym Xsr700 jest chyba jest bardziej masywny, yamahami fajnie się jeździło. BMW trochę cięższe ale w jeździe tego nie czuje, jest mocniejsze ale na tym mi aż tak nie zależy. 

To będzie moje drugie moto poprzednio 5 lat na gs500. Jazda głownie po mieście, czasami trasy max 400- 500 km, większość to bez pasażera.

Oki. Masz porównanie bo siedziałeś już na nich.

Teraz kwestia eksploatacyjna.

Dostęp do świec i zaworów? 1:0 dla boxera.

Spalanie? 2:0 dla boxera.

Sprzęgło? 3:0 dla boxera.

Trwałość pieca? 4:0 dla boxera.

Wymieniać dalej?

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym dorzucił na plus BMW brak babrania się z łańcuchem. Minusem to, że jednak byłby lekko przechodzony; mam na myśli niepewną przeszłość a nie ogólną trwałość BMW. Minusem XSR byłaby konieczność robienia przeglądów w ASO czyli nieco drożej niż w zwykłym (ogólnym) serwisie motocyklowym. Plus jest oczywisty - nówka to nówka.

Jeżeli różnica wieku i mocy nie stanowi dla Ciebie problemu to wybór masz faktycznie trudny. Ja brałbym nówkę BMW, motocykl jest dla mnie idealny :) Szkoda tylko że 2 razy droższa od XSRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.