Jump to content

Semy

Użytkownicy
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Semy last won the day on December 18 2019

Semy had the most liked content!

Community Reputation

12 Dobra

1 Follower

About Semy

 • Rank
  Wąchacz spalin
 • Birthday 11/11/1988

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Bytom

Recent Profile Visitors

991 profile views
 1. Swego czasu dużo sie za nimi rozglądałem i pomimo że moto nie doczekało ich instalacji to wiem jedno - bez gmoli ani rusz. Niektórzy montują do lag ale to w mojej opinii bez sensu bo choć będzie więcej światła to będzie ono skupione bardzo do przodu, a nie rozproszone na jakim własnie najbardziej zależy.
 2. Pierwsze moto to czas nauki, a jak sama nauka znaczy - czas pomyłek i błędów. Błędów które mogą kosztować w najlepszym wypadku straty materialne a w najgorszym wiadomo co więc niema co brać pod uwagę tego najgorszego scenariusza. Zatem skupmy się na najlepszym razie - straty materialne. Wolisz w czasie nauki uszkodzić moto którego naprawa będzie kosztować paczkę fajek i pół litra czy więcej? Ja zacząłem od gs500 i zaliczyłem na niej dwie gleby (z czego po drugiej poszła na części) i choć bardzo ja lubiłem to nie odczułem straty materialnej bo to co dostałem za maszynę + ubezpieczenie dało taką kwotę za jaką bym ją sprzedał więc poza zdecydowaniem za mnie kiedy miałem się jej pozbyć nie straciłem nic. Odpowiedz sobie sam na to bo jednak motocyklizm to nie jest tanie hobby. Jeśli nie liczysz się aż tak bardzo z kasa to możesz dalej sie zastanawiać jak odważny jesteś by jeździć mocniejszym sprzętem.
 3. Piękna sprawa taki wyjazd. Podpowiesz jak sie najlepiej do takiego wyjazdu przygotować? Na co zwrócić uwagę?
 4. Tylko ten argument powiększania ust dość oryginalny jako obelga
 5. https://demotywatory.pl/4962304/Takiego-rozwiniecia-akcji-sie-nie-spodziewalem No ja musiałem zbierać szczękę z daleka.
 6. Odkupił Pan z centrum PL - a co dalej z nią zrobi już mnie mało interesi.
 7. Kufa ale ten tytuł "jak-skutecznie-pozbyc-sie-motocyklistow" jawnie dowodzi że to nie jest tylko patolka tylko propaguje się ciche przyzwolenie na takie zachowania. To jawnie podpada pod mowę nienawiści.
 8. Uważam i własnie dla tego skończyło się na jednym siniaku
 9. W tym gronie to ja już jestem od dawna, poprzednim razem tylko to była wina piasku na zakręcie. 2,1k z oc + 1,2k za zbycie pojazdu daje 3,3k. Więc już nie tak źle. Tracę dwie stówy ale i pozbywam sie problemu sprzedania maszyny z którym zanosiłem się w tym roku nawet. Stąd też ten dylemat. Naprawiać i może przejeździć rok, może nie i pchnąć maszynę czy od razu pchnąć i przeżyć rok bez motocykla.
 10. Ja skończyłem z jednym siniakiem na kolanie jak maszyna wybiła się na krawężniku, tak to wszystko 100% nienaroszony. Prędkość niewielka to też przejechałem przez skrzyżowanie, chodnik i wpadłem do mięciutkiego rowu z metrową trawą - łóżko mam mniej wygodne niż tam gdzie wylądowałem Pan z pandy był bardziej przerażony odemnie, zatrzymał się, spisaliśmy oświadczenie, szkoda z OC - w tej kwestii wszystko git. Tlko teraz pytanie czy czy mi się chce naprawiać maszynę wartą 3,5k gdzie naprawa to szacowane 2k. Ubezpieczyciel wyliczył wartość maszyny na 2,1k więc niejako się te kwoty pokrywają. Tylko cały czas się waham czy naprawiać, czy zwinąć kasę, i pchnąć maszynę na części.
 11. Wpadła ze mną, ale winna była w tym wszystkim Panda co wymusiła pierwszeństwo
 12. Hej! Szukam/rozglądam się za kimś kto skupuje maszyny powypadkowe. Niedawno moja rumaczyca zaliczyła rów i nie wiem czy będzie sens jej naprawa, w końcu to 21 letnia GSa i może się okazać że wymiana przedniego zawieszenia, felgi lampy okaże się takim kosztem ja "ja cię kręcę" i ni jak nie pokryje tego zwrot z ubezpieczenia. Zna ktoś coś w okolicach zabrza - gliwic - bytomia - tarnowskich gór?
 13. Moja rada co do kupna kasku: przede wszystkim przymierzaj gdyś nocnik musi dobrze leżeć na łbie. Przymierz kilka modeli różnych modeli i dopiero wtedy szukaj gdzie kupić czy może droższy, czy tańszy. No i pamiętaj że nowy musi być ciaśniejszy bo w miarę używania się troszkę pianka ubije i będzie luźniej lecz nie nastawiaj się że to będzie różnica dwóch rozmiarów. raczej 1/4 rozmiaru.
 14. A ja mam bardzo średnią opinię o tym sklepie. chciałem kupić filtr paliwa (taki uniwersalny) i przez 2 tygodnie nie umieli go ściągnąć. Dobrze że miałem po drodze to wracając z pracy nie przeszkadzało mi wpaść ale i tak tyle czasu na zwykły filtr paliwa? Potem chciałem kupić rękawice i też mojego rozmiaru nie mieli choć tu dali radę sprowadzić skutecznie. Niedawno chciałem kupić olej silnikowy i też nie mieli.
 15. Ja planuję pchnąć swoją suzuki gs500. Wprawdzie rocznik '98 ale trochę dodatków wsadziłem do niej jak np grzane manetki czy stelaż z płytą pod kuferek. Jak by co to mogę trzasnąć kilka fotek.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.