Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Semy

Użytkownicy
 • Posts

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Semy

 1. Wiem właśnie że mechanicy nie pomogą, potrzebny profesjonalnego zakładu. Pomysł dobry w sytuacji gdy do zrobienia jest niewielki obszar. Ja mam do ogarnięcia z 3/4 podwozia.
 2. Przyjaciele, potrzebuje pomocy. Puszka moja jest zjadana przez rudą od spodu i w związku z tym poszukuję czarodziejów mechaniki który znają się na solidnym zabezpieczani podwozi. Pytałem u kilku blacharzy i każdy mówił że tego nie robi bo te substancje wchodzą w reakcje z lakierem i mogą popsuć takowy nanoszony. Gugiel znalazł mi jednych w Chorzowie ale może ktos już ma sprawdzonego.
 3. Ja montowałem tylko na przodek i mam wrażenie że klei sie do asfaltu nawet przy niskich +5°C. Zdecydowanie dobry zakup.
 4. To jedziemy na tym samym wozie, bo tez kupiłem na przodek GT II do małego sztormiaka. Zobaczymy jak sie sprawdzi w warunkach trudnych czyli na początku sezonu.
 5. Supermoto przy tym to jakieś niedzielne popierdółki
 6. Może brakuje ci dystansu? Z dzielnicy Stolarzowice dużo lżej sie ogląda resztę dzielnic.
 7. Z Bytomia jesteś i ci tutaj coś brzydko pachnie? byłem przekonany że wszyscy Bytomianie są odporni na odór rozkładającego się truchła miasta.
 8. Ten system nowy, e-toll czy jak to pisać, jest tak dopracowany wspaniale że. 1. moi kierowcy niektórzy musieli używać prywatnych telefonów do opłacenia myta bo urządzenia pokładowe jakie otrzymała firma nie zawsze działają. Dzisiaj jest ok, a w piątek nie działało. 2. kolega co zajmuje się kwestiami technicznymi zaczyna dzień od wybrania połączenia do operatora i słyszy przez cały dzień jak automat mu odlicza "jesteś 99 w kolejce" 3. władcy tego kaczolandu stwierdzili że połaczą e-toll i SENT w jedno dzięki czemu na teraz rejestrowanie po nowemu to jak gra w rosyjską ruletkę gdzie zamiast naboju jest niestety 20k pln kary... Chyba ten pocisk był by lepszy. 4. Aplikacja na smartfony o której mówię powyżej wymaga połączenie z kontem m-obywatel. Fajnie tylko jak się ma kierowców nie polaków to nagle się okazuje że by tkai człowiek opłacił myto jest sztuką na poziomie zdobycia Śnieżki zimą w papuciach. 5*. system jeszcze nie działa jak powinien ale kary za nie uiszczenie opłat już podnieśli, podobno 4-krotnie (tu daję gwiazdkę bo nie ręczę za te info - piąte przez dziesiąte słyszałem jeno) reasumując - jak wszystko w tym kraju - zrobione ujowo, bez pomyslunku, bez sensu, bez rozsądku. Generalnie bez wielu rzeczy jakie powinny być uwzględnione.
 9. Pełna zgoda - pierwszy raz zrobiłem sobie wyjazd tour de pologne gdzie zrobiłem 2200km.
 10. Cześć sezon powolutku chyli sie ku końcowi więc pewnie coś upolujesz.
 11. Czas na HARD BAS! i mój ulubiuony komentarz z YT
 12. Możesz nadal kupić zwykły bilet papierowy jednorazowy i jest git więc od czasu do czasu spokojnie można jeździć ale jak miałbym kupować taki na kartę ŚKUP który jest na mnie zarejestrowany to bym wolał chyba nawet rowerem śmigać.
 13. Problem nie jest sam fakt śledzenia ale jego otoczka. Mi np nie przeszkadza że system sterowania światłami w mieście śledzi mnie na moto/aucie w celu optymalnego sterowania takowymi by jak najszybciej rozładować ruch drogowy. Nie przeszkadza mi że google przez swoją nawigację informuje innych że na tej drodze auta stoją bo zdarzyło się coś i zaleca objazd. Przeszkadza mi np to co zrobiło KZKGOP czyli zlikwidowało bilet papierowy okresowy na rzecz elektronicznego dzięki czemu wiedzą dokładnie na którym przystanku wsiadam, na którym wysiadam. Oni takiej wiedzy nie potrzebują a jednak zbierają.
 14. Najwyższy kierwa czas! Ty muldy mniejszy niż na Atlantyku podczas sztormu.
 15. Ja ze swojej strony, jako posiadacz DLa dodam że maszyna jest wspaniała do codziennej jazdy jak i weekendowych wypadów ale to są nadal 2 cylindry w ukłdzie V więc jak nie masz tolerancji na wibracje to będziesz się męczył z tym.
 16. Na moje to zgadzam się z poprzednikiem - smar z łańcucha to po prostu. Jak masz tam jakaś pokrywę zakrywającą zębatkę zdawczą to odkręć ją i najpewniej zobaczysz jeszcze więcej tego syfu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.