Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Vstrom 650 - cięzko wchodzą biegi


grejan

Rekomendowane odpowiedzi

Vstrom DL650 2004 - co może być przyczyną że biegi z jałowego na jedynkę wchodzą tak jakby bez sprzęgła jest dosyć mocny przeskok że aż drgnie silnikiem. Nic nie daję wysprzęglanie i operowanie gazem. Gdy wrzucam dwójkę z luzu to dzieje się tak samo. Motor nie rusza ale jest dosyć intensywny stuk jakby się wbił w tryba. To samo jest podczas jazdy tylko że wtedy jest to trochę jakby mniej dokuczliwe. Jeszcze zauważyłem jedną rzecz, że na zimnym silniku wszystko pracuje całkiem sprawnie, biegi wchodzą bez przeszkód. Ale po przejechaniu kilometra już jest zmiana. Wymieniłem olej silnikowy na Motul 10W/40. Objawy te same. Miałem dosyć duży luz klamce sprzęgła to biegi jakby wchodzą ciszej jednak znowu jest bardzo mały skok przy ruszaniu i praktycznie ciężko się rusza z miejsca. Co może być przyczyną tego objawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt raczej nie grzebał. Zakupiłem od pierwszego właściciela, i ostatnie dwa lata stał w garażu w ogóle nie był uruchamiany. Przejechałem nim jakieś 400km, wszystko jest ok, jednak ta zmiana biegów coś mnie troszkę irytuje.

 

Ps: co oznacza gówniany zestaw napędowy? ( mówisz o motocyklu czy jak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grejan napisał:

Nikt raczej nie grzebał. Zakupiłem od pierwszego właściciela, i ostatnie dwa lata stał w garażu w ogóle nie był uruchamiany. Przejechałem nim jakieś 400km, wszystko jest ok, jednak ta zmiana biegów coś mnie troszkę irytuje.

Jak dwa lata stał to sprzęgło mogło się posklejać. To by wyjaśniało problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.05.2016 o 20:37, guciokobuch napisał:

Jak dwa lata stał to sprzęgło mogło się posklejać. To by wyjaśniało problem

Zimny i gęsty olej zawsze będzie "ciągnął", nawet po nocy postoju, bo jest zimny. Wystarczy włączyć bieg i toczyć motocykl do przodu i tyłu i już rozklejone.

Jeśli V-strom ma sprzęgło sterowane linką, to sprawdziłbym czy nie ma zbyt dużego luzu na klamce, czy linka się nie "pruje" i dodatkowo rozciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bojler : jak spradzić czy linka się nie rozciąga? Luz na klamce już kilka razy ustawiałem, zauważyłem jedne ustawienie linki,  jeśli dam bardzo duży luz na klamce to biegi wchodzą jakby mnie stukająco, ale wtedy jest bardzo mały skok do ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była linka, to przy pełnym jej napięciu dolegliwość by ustąpiła. Osobiście obstawiam cos ze sprzęgłem, objaw jak by nie wyprzęgał do końca. Miałem tak po zimie, ale kilka prób ruszenia na hamulcu i wszystko wróciło do normy.

Sprawdź też, jakim olejem masz zalany silnik, a jakim powinien byc w/g instrukcji. Kiedyś KTM-a zalałem "popularnym olejem motocyklowym" i miałem identyczne objawy, pomogła wymiana oleju na zalecany przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Też moim Dl'u miałem kiedyś podobny problem. Wyprzęgnik tutaj jest oczywiście trafioną diagnozą, ale u mnie oprócz problemu samego z wyprzęgnikiem (też miałem "lużny" kolokwialnie mówiąc) to jeszcze warto sprawdzić samą linkę czy chodzi luźno w pancerzu i wszystko jest tam w porządku. Szczególnie jak motocykl stał. U mnie była ona postrzępiona i zacinała się w kołnierzu. Objawy miałem praktycznie identyczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.