Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również odpowiada wynik wyborów, niemniej wolałbym aby nie nastąpiła klerykalizacja kraju. Czas pokaże co ,,nowe władze'' zdziałają bo jak wiadomo ,,z pustego ni Salamon nie naleje'', Mam jednak nadzieję że powstrzymają falę uchodźców i chociaż trochę ograniczą wpier...lanie się UE do każdej dziedziny życia Polaków. Ponadto warto by było rozliczyć złodziei z PO, ale w tej kwestii mam mieszane odczucia bo jak wiadomo ,,kruk krukowi oka nie wykole'' a Kaczory mając świadomość że i ich rządy nie będą trwać wiecznie nie będą sami chcieli stanąć przed sądami i Trybunałem Stanu po kolejnych wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni już kiedyś żądzili, nie pamiętacie już?

Ja mam tylko nadzieję, że nie spierdolą do reszty stosunków ze wschodem i zachodem bo wtedy będziemy kwiczeć jak się nam rynki zbytu skończą.

Zobaczycie, za niedługo powstaną nowe komisje śledcze i kolesiostwo za nasze pieniądze będzie się nieźle bawiło.

A jak jeszcze uda im się zmienić konstytucję według ich zamierzeń to będziemy mieli dyktat kaczogrodu.

ja tylko mam nadzieje, że Kaczafi powstrzyma w klatkach Macierewicza i Kurskiego, chetnie tez wreszcie sie dowiem czemu samolot dalej w ruskich rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1 twierdzisz że pamiętasz czasy rządów Kaczorów, pamiętasz więc pewnie że poprzez lustrację bezustannie uprzykrzali życie byłym komuchom którzy zabetonowali się na wysokich stanowiskach, tępili korupcję i niegospodarność na najwyższych szczeblach władzy i nie włazili do d...py ani zachodowi ani wschodowi. Czy to źle? Co do sprowadzania wraku Tupolewa to masz rację- nic tam już niema, czas i ruscy zatarli wszelkie ślady. Ale nie wydaje mi się stosowne by odmawiać bratu prawa do rzetelnego śledztwa nawet po latach by odkryć kto stoi za sprzątnięciem wraz z całą świtą Lecha Kaczyńskiego. Wybacz ale nie podzielam Twojej opinii o winie pilota, on już nic nie powie.Zważywszy jednak na bezceremonialną walkę przedwyborczą i malejące szanse Tuska na wygraną dopuszczam możliwość zamachu. A gdzie najlepiej takiego zamachu dokonać jeśli nie na terenie ruskiego lotniska wojskowego, tym bardziej jeśli się pozostaje w tak dobrej komitywie jak Tusk z Putinem ? Wiadomo- Rosja nikogo obcego w pobliże takiego lotniska na swoim terenie nie wpuści...Zwróciłeś uwagę na szczątki maszyny rozrzucone na znacznym obszarze? Czy tak wyglądały by szczątki samolotu który rozbił się na wysokości kilkunastu metrów? Czy było by ich tak dużo? Dlaczego nasi powierzyli śledztwo ruskim a sami je totalnie olali mimo licznie zbieranych komisji i nawet nie byli w stanie sprowadzić w porę czarnych skrzynek i wraku aby zapobiec manipulacji przy dowodach przez Rosjan? A niech tam Jarek sobie wyjaśnia, ma do tego morale prawo i obowiązek wobec brata. Byle to robił po cichu i bez rozgłosu bo opinia publiczna jest już tym tematem zmęczona. ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te szopki zwane komisjami śledczymi robione za nasze pieniądze. Tylko co z tego wynikło?

Marian, tu nie chodzi o wchodzenie w d......... .komukolwiek, nie jestem tego zwolennikiem. Mi chodzi o normalne relacje handlowe, tutaj trzeba być elastycznym i kierować się dobrem narodu a nie swoimi uprzedzeniami do wschodu czy zachodu. Z jednej strony jesteśmy uzależnieni od rosyjskiego gazu, z drugiej od unijnego kapitału. Polski przemysł praktycznie nie istnieje a odbudować go dzisiaj to raczej nierealne. Zostały nam kopalnie, w które pompowane są i będą ogromne pieniądze z naszych portfeli i problem będzie tylko narastał bo nikt z ówczesnego betonu nie ma jaj żeby raz na zawsze zrobić z tym pożądek.

Jesli o ten nieszczęsny smoleńsk chodzi, dlaczego Jarek za nasze pieniądze może załatwiać swoje sprawy a ja czy Ty nie możemy? Czy Ty Marianie będziesz mógł spocząć na Wawelu, albo choćby obok?

Czym różni się jego prywata od prywaty innych? Tym, że poparta jest krzyżem?

Kaczyński to taki sam beton jak ci, którzy niezmiennie od lat zasiadają na wiejskiej i są po prostu oderwani od rzeczywistości.

Nie jestem zwolennikiem ani tych co wygrali ani tych co przegrali.

Tutaj trzaba świeżego podejścia do życia i myśleć o przyszłości a nie wałkować wiecznie historię.

Nic to, pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz,,dobro narodu'',Kaczor i jego prywata...O.K., masz rację. Ale jak można mówić o dobrze narodu w sytuacji gdy rządzą mafie zwane partiami gdzie każdy poseł jest zobowiązany do przestrzegania dyscypliny partyjnej pod groźbą kary i do głosowania tak jak mu karze partyjny guru. Poseł winien reprezentować swoich wyborców a nie interes partii który nie zawsze jest spójny z interesem narodu. Kolejna sprawa (może źle to widzę)- ale to komuniści zasiadający przy ,,okrągłym stole'' zabetonowali się na stanowiskach a następnie uwłaszczyli się na Polskim przemyśle, a to czego nie zdołali ,,łyknąć'' sprzedali zachodowi lub doprowadzili do upadku aby nie stanowiło konkurencji dla zachodnich koncernów. Tych właśnie ludzi usiłowały eliminować Kaczory w czasie minionych rządów. Jadąc dalej- polityka zagraniczna- kto mądry szuka sprzymierzeńców za oceanem i robi sobie w ten sposób wroga z potężnego sąsiada? Gdyby nasi politykierzy nie szczekali na ruskich w imieniu zachodu (który bał się narazić Putinowi) i nie mieszali w sprawie Ukrainy to mielibyśmy nadal partnera do handlu na wschodzie który wchłonął by wszystko co Polska zdołała by wyprodukować. Teraz mamy za to mamy na wschodzie wroga. Nie wierzę w zachodnią lojalność gdyż Polska ciągle jest postrzegana jako strefa buforowa między wschodem a zachodem i w razie ,,W'' to tu zetrą się armie prące na zachód czy wschód. Nad naszym krajem będą zestrzeliwane rakietki z głowicami jądrowymi zanim dolecą nad Rosję czy Europę zachodnią.

Piszesz że Kaczor uprawia prywatę w związku ze śmiercią brata. Może i tak, niemniej prezydent w oczach świata to najważniejszy Polak i jeśli jego można ot tak sobie sprzątnąć to tym bardziej można bez konsekwencji sprzątnąć każdego obywatela. Myślę że tylko wykrycie i publiczne napiętnowanie lub postawienie sprawców przed sądem może dać nam gwarancję bezpieczeństwa dla obecnej i przyszłych głów naszego państwa i nas samych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, nie będę wyłuskiwał cytatów bo generalnie zgadzam się z tym co napisałeś. Mamy tutaj obok bardzo duży chłonny rynek, ale nasi żądzący stawiają wyżej swoje ambicje historyczno-polityczne ponad dobro obecne. Pamiętamy wszyscy wizytę św. pamięci Lecha w gruzji, brat jego Jarosław brał udział w pomarańczowej rewolucji na Ukrainie denerwując tym samym Putina. Pytam po co?

Dobrze wiemy, że to jankesi przez obalanie prawowitych rządów doprowadzili do upadku niejedno państwo i teraz chcą obalić następne i zachwiać równowagę w Europie. Nam to nie jest na rkę bo to my zwykli ludzie ponosimy konsekwencję takich zachowań.

Dla zachodu jesteśmy tylko tanią siłą roboczą, natomiast ze wschodem można pohandlować i nieźle na tym zarobić. Mnie nie interesuje jak żyją ludzie w innych krajach, czy jest im dobrze czy źle. Ja żyję tutaj i tutaj chcę dostawać godziwe wynagrodzenie za moją ciężką uczciwą pracę.

Polska mogłaby być krajem niemal samowystarczalnym, mamy żyzne ziemię, mieliśmy przemysł ciężki, motoryzacyjny, zbrojrniowy, mamy węgiel, który przy dzisiejszej technologii może być przetworzony na energię w sposób ekologiczny. Jedyne czego nie mamy to ropa i gaz, które mają nasi sąsiedzi ze wschodu i północy. Po cholerę mamy kupować arabską czy amerykańską ropę i pompować w ich przepastne rynki nasze pieniądze, za które potem obalane są rządy i giną niewinni ludzie.

Na koniec o smoleńsku.

Gdybym to ja był prezydentem to w życiu nie zgodziłbym się na możliwość londowania w jakimś zadupiu w tak niesprzyjających warunkach. Można było tą całą akcję zorganizować dużo lepiej, tylko zadziałąły wtety chore ambicje.

Tam nie zginoł wtedy tylko Lech, ale 95 innych osób.

Piszesz, że szczątki były rozrzucone na dużym obszarze, ok. Ale samolot był duży, leciał z pewną prędkością i na pewnej wysokości, siłą rzeczy musiał się rozdupczyć na wiele kawałków.

Na którymś discovery leciała seria programów "katastrofy lotnicze", analizowanych było tam wiele katastrof i w przeważającej większości szczątki rozrzucone były na dość sporych obszarach.

Widzisz, ja się rozdupczyłem kiedyś na moto, szczątki znajdowały się na obszarze kilku metrów kwadratowych, a poruszałem się przecierz po ziemi z prędkością nie większą niż samolot, no i motocykl to rzecz dużo mniejsza.

Zresztą można tak pisać w nieskończoność i sensu większego to nie ma.

Mślę, żę jakbyśmy podyskutowali oko w oko przy piwku to okaże się, żę nasze zdania są bardzo podobne.

Teraz jednak zajmę się dniem dzisiejszym i idę zarobić jakieś uczciwe pieniądze na utrzymanie mojej rodziny i ewentualnie na swoje hobby jakim są motocykle.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1- Jako zwykli Polacy po każdej dyskusji dojdziemy do podobnych wniosków i dojdziemy do tego że myślimy podobnie. Inaczej myślą tylko nasze władze żyjące dzięki dochodom w oderwaniu od rzeczywistości, w innym świecie. Bieńkowska twierdzi że praca za mniej niż 6 tys jest frajerstwem, Kopaczka oblicza poziom życia rodziny z dochodem 4 tys zł....szkoda gadać. Pożyjemy- zobaczymy co tym razem pokarze Kaczor. Wstyd mi przyznać ale jestem w stanie się zgodzić by za ministra wziął Rydzyka a parlament przeniósł do Częstochowy byle zdołał odkręcić to co spierniczyły poprzednie rządy. Mam na to uzasadnienie- temu krajowi pomoże tylko cud albo dyktator w stylu Hitlera aby rozliczył złodziei, odseparował Polskę od zachodnich doradców i był w stanie odrobić chociaż część długów które zrobiły poprzednie rządy nie budując niczego i niszcząc wszystko co Polskie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wygrał PIS i wraca Smoleńsk :D I teraz tak przez 4 lata. A kopalnie upadają dalej, Ziobro już zapowiedział, że 500 (czy 400zł) na dziecko dopiero od 2017r i to tylko dla najuboższych (czyli niewielki odsetek). Wiek emerytalny obniżony? Kaczor już w wywiadach zaznaczył, że przez PO nie można tego zrobić w takiej formie jak obiecywali (przed wyborami nie wiedzieli o tym?) i wiek emerytalny uzależnią jeszcze od przepracowanych lat. 6 latki do przedszkoli? Już się wycofują i twierdzą, że jednak da się zapisać dziecko do szkoły od 7 lat (przed wyborami nie dało się) :D Ja pierdziu :D Ale jest plus tych wyborów: nie ma SLD :D Stare betonu jak Leszek idą na emerytury :) W końcu :)

No i plus, że PIS będzie rządził samodzielnie. Nie będzie kłótni i obwiniania za błędy. Łatwiej będzie też oceniać ich za dobre decyzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caracale od początku byly lepsze, wmawiają nam że to francuska firma, ale Mielec i Świdnik to niby czyje są? polskie?

poczekaj jeszcze minie kilka miesiecy i nawet te 500 zł na dziecko bedzie cieżko dostać, jak sie PiS zapozna z założeniami budzetowymi i w ogóle stanem kasy, sie okaże że na nic nie ma pieniedzy i najwczesniej może za rok coś zobaczysz, oczywiste ze bedzie : "to ich wina, bo zobaczcie panstwo co oni tu zostawili, z próżnego i salomon nie naleje" i tak dalej... szczerze mówiąc nawet nie o to mi chodzi, zeby było na bogato tylko niech juz ku_rwa przestaną się kłaniac w pas ruskom, niemcom, francuzom i arabusom i włązić do dupy amerykanom, najgłupszym ludziom na ziemi, których jesteśmy jak wiadomo największym sojusznikiem w całej galaktyce, a którzy to sojusznicy nawet glupie wizy nam wydają, albo i nie wydają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie głosowałem i nie mam zamiaru komuś podsuwać koryta pod pysk bo i tak nie okaże wdzięczności.Zresztą na kogo tu głosować? Wszyscy politykierzy siedzą od lat i od wieelu kadencji przy żłobie zamieniając się tylko stołkami i zmieniając partyjki. Niektórzy siedzą tak od ,,upadku'' komuny, znają się jak ,,łyse konie'' i poza trybuną współpracują ze sobą by jak najwięcej wyrwać dla siebie i oszukać (czyt okraść) obywatela. Ci nieliczni którzy dostaną się do władzy są albo czyimiś protegowanymi albo i tak są zdominowani przez większość i nie mają nic do gadania. Tacy ludzie nic nowego, dobrego nie wymyślą, w przeciwnym razie zrobili by to już dawno. Kolejną sprawą jest uczciwość kampanii wyborczej i uczciwość przeprowadzenia wyborów- ani w jedno ani w drugie nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowa MSW Teresa Piotrowska wydała specjalne zarządzenie,
które ma na celu „zniszczenie na olbrzymią skalę dokumentów w ministerstwie i instytucjach mu podległych”

Zniszczone mają zostać m.in. dokumenty wytworzone przez komisję badającą sprawę katastrofy smoleńskiej.
Wśród instytucji objętych zarządzeniem są oprócz ministerstwa spraw wewnętrznych także m.in. straż graniczna i policja.

Decyzja Piotrowskiej wchodzi w życie 1 listopada.

W tym dniu mają również wejść w życie zarządzenia pani premier Ewy Kopacz umożliwiające niszczenie dokumentów w Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Otwartym pytaniem jest, jak ocenili te zmiany szefowie instytucji wchodzących w skład Kolegium do spraw Służb Specjalnych,
którego zadaniem jest również opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących działalności służb specjalnych.

Bardzo dziwne.. bo ostatnio przyłapano Minister sprawiedliwości Monike Zdrojewską za jazde samochodem pod wpływem alkoholu..
Predziutko premier wyrzuca ja ze stanowiska berz wyjasnienia sprawy czy też nagany a nastepnie wczoraj okazuje sie ze Pani Minister nie zyje..
smaczku dodaje fakt że nie podano nigdzie przyczyny zgonu..
cała sytuacje koloryzuje fakt zatrzymania jakoby pewien łodzianin zaniepokojony jej jazda zygzakiem postanowił zajechac jej droge..
Nie wystarczyło zawiadomić policję i podać markę i numer rejestracyjny pojazdu?
Samobójstwo Ccy tylko seryjny który wypełza zazwyczaj przed weekendem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na kogo tu głosować? Wszyscy politykierzy siedzą od lat i od wieelu kadencji przy żłobie zamieniając się tylko stołkami i zmieniając partyjki. Niektórzy siedzą tak od ,,upadku'' komuny, znają się jak ,,łyse konie'' i poza trybuną współpracują ze sobą by jak najwięcej wyrwać dla siebie i oszukać (czyt okraść) obywatela. Ci nieliczni którzy dostaną się do władzy są albo czyimiś protegowanymi albo i tak są zdominowani przez większość i nie mają nic do gadania. Tacy ludzie nic nowego, dobrego nie wymyślą, w przeciwnym razie zrobili by to już dawno. Kolejną sprawą jest uczciwość kampanii wyborczej i uczciwość przeprowadzenia wyborów- ani w jedno ani w drugie nie wierzę...

dziwie ci sie marian, stary chlop jesteś a gadasz jak 20-latek. otóż 3 ludzi nie było jeszcze przy żlobie : Korwin, Zandberg i Kukiz, szansę na jakiekolwiek zmiany dostał tylko Kukiz, szkoda moim zdaniem ale trudno, chociaż za Zandbergiem akurat nie bede tesknił- to jedna sprawa, druga sprawa to taka, że na naszych oczach własnie upadła lewica, a PSL ledwo sie dostało, w takim tempie za 4 lata już ich nie bedzie... jesli dla ciebie to nie są symptomy zmian to nie wiem co jeszcze może nimi być w miare normalnym państwie, dalej jest już tylko rewolucja... nastepna sprawa: ile porządzi według ciebie Kaczafi? 1 może 2 kadencje a potem już po chłopie (daj mu Panie Boże zdrowie, ale takie są fakty)... nie da się zrobić dobrze wszystkim i w jednym momencie, takie zmiany wymagają czasu, ale jest dość duży krok, nawet jeśli nadal słyszymy te same nazwiska... to jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...Dwa dni temu mój post na temat niszczenia dokumentów przez ustępującą minister sprawiedliwości na Interii został usunięty- BRAWO NASZE FORUM- NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ I SWOBODA ! Pamiętam jak tylko ustępujący komuniści niszczyli dokumenty i trochę zniknęło za czasów prezydentury Wałęsy (te które umożliwiały identyfikację agenta Bolka, co wcale mnie nie dziwi). W obecnej sytuacji zrozumiał bym gdyby dokumenty zweryfikowane jako nieważne lub nieaktualne niszczył nowy rząd. Niestety- niszczy je stary. Powód może być tylko jeden- ukrycie przestępczej działalności przeciwko państwu, umożliwienie skorumpowanym politykom PO dalszej działalności oraz ukrycie zaniedbań odnośnie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej i śledztwa w sprawie afery Amber Gold w którą był umoczony młody Tusk. Dlaczego nowo wybrane władze nie reagują, dlaczego na portalach internetowych obowiązuje cenzura w tej kwestii?...Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź- wszyscy siedzą w jednym worku, a jak wiadomo ,,kruk krukowi oka nie wykole''.

Minister Zdrojewska...I tu mamy ciekawą sprawę. Moje wnioski są takie-popiła baba, podpadła więc Kopaczka ją wylała. Pani Zdrojewska ,,wszystko wiedząca'' i to o wszystkich (bo wiceminister sprawiedliwości) pewnie się ,,postawiła'' i próbowała postraszyć czymś ważnym Kopaczkę więc nie wyszło jej to na zdrowie...

becker pisze że dziwi mi się...Hmm, a dlaczego? Kto spośród wymienionych Korwina, Zandberga i Kukiza dostał się do żłoba i będzie miał wpływ na prowadzoną przez Kaczora politykę? Tylko jeden- Kukiz. Co będzie mógł zrobić? NIC ! Tyle samo ile mogła zdziałać opozycja ,,przy okrągłym stole'' gdzie stanowiła mniejszość wobec ,,ustępujących komunistów. Kukiz jest tylko dodatkiem do Sejmu aby nikt nie powiedział że w Sejmie niema opozycji, że Kaczor rządzi sam, pozostałych nie dopuszczono bo razem stanowili by zbyt wielką siłę...becker piszesz że upadła lewica...a wiesz czym jest dla mnie dotychczasowa lewica ? Bandą wysmarowanych od stóp do głów wazeliną dziadów którzy w zamian za wieczne zasiadanie przy żłobie właziła do dupy Tuskowi, Kopaczce i wszelkiej prawicy przed nimi. Co ci ludzie którzy w większości siedzą w Sejmie od upadku komuny i którzy zaliczyli wszystkie partie i stanowiska zrobili dobrego aby sprzeciwić się chociażby Tuskowi i temu co robił z Polską? Wiesz co- obawiam się że Kaczor dostał na starość nową rolę. Jego rola może być taka jak Wałęsy i ,,nowej'' Solidarności po ,,upadku'' komunizmu...Niech motłoch myśli że idzie lepsze, tym czasem ktoś kto niszczy nasz kraj dokończy dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.