Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zawiercie 07.10.2014


madness

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uciąć ewentualne głupie gadki:

 

"Policja apeluje o ostrożność i rozwagę do wszystkich korzystających z dróg. Dane statystyczne wskazują, że 80 proc. wypadków, w których ofiarami są motocykliści, spowodowanych jest przez innych uczestników ruchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak się sezon kończy  :(  Czy ktoś wie o co chodzi z tym kaskiem? Czemu tak się rozpadł? 

Bo mocno przyp.. w coś twardego?

Popatrz na tego Tarpana, z przodu twarde rury. Nie wynaleźli jeszcze takiego materiału, który przy grubości kilku mm byłby w stanie pochłonąć bądź rozproszyć tak dużą energię, nie ważąc przy tym tony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na takie rury chyba trzeba mieć homologację i nie jest to raczej dopuszczone do ruchu drogowego.Ciekawe co przepisy na to.

 

W przypadku samochodu osobowego, samochodu ciężarowego lub pojazdu specjalnego, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t, przednie orurowanie lub dodatkowy przedni zderzak, mające służyć do ochrony pojazdu przed uszkodzeniami w razie zderzenia z innym przedmiotem, mogą być zamontowane wyłącznie w pojazdach, dla których zostały homologowane. Przepis ten nie dotyczy urządzeń, o masie poniżej 0,5 kg, które przeznaczone są wyłącznie do ochrony reflektorów. Dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 20 października 2007 r.

 

Ten Tarpan wygląda na wyprodukowany/rejestrowany przed 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mocno przyp.. w coś twardego?

Popatrz na tego Tarpana, z przodu twarde rury. Nie wynaleźli jeszcze takiego materiału, który przy grubości kilku mm byłby w stanie pochłonąć bądź rozproszyć tak dużą energię, nie ważąc przy tym tony.

Widziałem sporo wypadków motocyklowych przy dużych prędkościach ale nigdy nie widziałem tak zniszczonego kasku od uderzenia. Może już kiedyś kask miał jakąś przygodę, a to sprzęt jednorazowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sporo wypadków motocyklowych przy dużych prędkościach ale nigdy nie widziałem tak zniszczonego kasku od uderzenia. Może już kiedyś kask miał jakąś przygodę, a to sprzęt jednorazowy. 

Zgadza się, ale uderzenie o płaska powierzchnię a uderzenie w rurę to jakby dwie różne sprawy.

Sam kiedyś sprawdzałem trwałość starego bieff-a, niegdyś były to topowe kaski.

Uderzałem sporym młotem w skorupę i o dziwo wytrzymał kilka razy wręcz odbijając młot w przeciwnym kierunku.

Tutaj albo siła była tak ogromna albo rzeczywiście kask miał przygody, choć nie widać po nim.

Po motocyklu widać, że wbił się pod tarpana akurat na wysokości głowy kierowcy, czyli gość raczej nie przeleciał nad autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.