Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Poszukiwania pierwszego motocykla


Tomala1978

Rekomendowane odpowiedzi

Ano rondka wyglądają fajnie , choć moje prędkości na nich nie porywają :) 

Ale żeby były większe to chyba jednak muszę kupic opony , te co mam niby dobre bieżnik całkiem niezły .

Znajomy od którego kupiłem moto zmienił opony w zeszłym roku ale kupił używki co uważam za nie do końca dobre rozwiązanie .

Bieżnik ok ale są chyba twarde bo przy zakrętach moto zachowuje się trochę nerwowo .

Jest to moje pierwsze większe moto i pewnie jeszcze jeden sezon nim pojeżdżę a kto wie może i więcej  to chyba zainwestuje w opony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

"Najlepiej coś na czym sie nie zabijesz... kolega napisał "  a są takie motocykle które gwarantują nieśmiertelność ha ha i dlaczego odrazu takie czarne przestrogi bedzie ok to jest by cieszyć a nie płakać oczywiście rozum i rozsądek niezbedne jak wszędzie. Pokusił bym sie o opinie ze na rowerze można sobie  itd....co do reszczty wypowiedzi to  jak najbardziej sie zgodzę.

 

Jeśli mogę cos do radzić to Kawasaki ER6N tani motocykl bezawaryjny niskie koszta exploatacji  mało pasli fajna pozycja do jazdy i ładnie wyglada jeszcze czas go mi poszarzył tak bardzo Twin silnik fajnie przyśpiesza ale bez szału 72KM i jesli juz sie nauczysz tego sprzetu i poczujesz sie pewniej to  napewno nie bedziesz na tym motocyklu zamykała tyłów, inna propozycja to hornet CB600 tu już 4 cylindry i 102KM  prawadzi sie bardzo podobnie jak Kawasaki ale przewaga taka ze nie zmienisz go po jednym sezonie jednak 100KM wystarcza na dłużej  bynajmniej ja tak mam co sezon zmieniam na sprzet srednio o 30KM mocniejszy  bo pod koniec sezonu wydaje mi sie ze jakoś brakuje mi mocy.

 

Kup sobie wygodny motocykl  i uniwersalny na pierwsze moto polecam naked-y sa fajne i na miasto i na trasę i "podziczyć", pytanie tylko ile mozrzesz przeznaczyć na zakup co do marki to polecam popularne właśnie honde i kawę nie ma problemu w razie potrzeby z cześciami zamiennymi z uzywki tanio i od reki.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką kwote chcesz przeznaczyć bo to chyba dość ważne.

Napisz też o jakim myślisz motocyklu , może już coś oglądałaś , ja kupiłem xj 600 n i jestem bardzo zadowolony .

Kupiłem go od znajomego w bdb stanie ale pewnie jak to z pierwszym moto pewnie będę zmieniał na mocniejszy :) 

Jeśli będziesz zainteresowana xj zapraszam na przejażdżkę.

Moto spala ok 4 -5 l , co do części to nie wiem bo nic nie naprawiałem ale są raczej tanie .

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za propozycje co do moto. Odpisuje dopier teraz bo często tu nie siedze, wdrażam się dopiero:) Ja też myślałam nad hondą cb 500 albo honda cbr 600, znowu inni mówią że gladius też spoko moto, więc opinie są różne. Ale najgorsze jest to że w tym roku już nie pojeżdże:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co za paradoks,szukam t. zw. okazji,a jak już ją znajdę to robię się bardo  podejrzliwy.To chyba najtańsza Hornetka PC 41 w internecie http://allegro.pl/honda-cb-600-f-pc41-hornet-2007-r-krakow-i4843133166.html Na zdjęciach wygląda ślicznie.Jak myślicie,odpuścić sobie takie okazje czy jednak podrążyć trochę temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu odpuścić?jak się podoba to bierz.Mnie akurat taki motocykl by nie interesował widać że leżał na lewej i prawej,kierownica odbita na baku,na pewno klamki juz powymieniane,moze manetki na pewno ciężarki,lusterka,błotniki na 90% nie oryginalne,przód powinien być w kolorze baku.

Taki motor to bym wolal od razu na pomiar zanim cos się w nim zrobi.Najczęściej takie zaniedbane są z francji.Trochę więcej grosza wsadzisz i będzie ok.

Chlodnice sobie poogladaj i kierownicę bo moga byc krzywe a z bakiem już masz koszta plus oni tam moto nie serwsują.

Rejestracja plus 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. 

 

Planuje zakup motorku coppera 125cc, japończyka. Patrzylam już hondę, suzuki, yamahę. 

 

Pytanie brzymi tak: jaki jest leprzy dla jazdy po naszych terenach zabudowanych? Jaki będzie lepszy silnik: V2, R2, czy jednocylindrowy? jak się różni w nich max-V, moc oraz spalenie? na co mam jeszcze zwracać uwage oraz o czym mam wiedzić? Doświadczenie mam 500km na toros el clasico 50cc. 

Planowana kwota zakupu to 4-5tys zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.