Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2014-07-15 Wisła Mała (pow.Pszczyna)


Nelson71

Rekomendowane odpowiedzi

Do tragedii doszło na ulicy Nad Jeziorem.
Motocykl marki Honda  Hornet zderzył się z samochodem osobowym Seat Cordoba.
Do zderzenia doszło w momencie, gdy prowadząca samochód mieszkanka Zabłocia skręcała z głównej drogi w lewo na posesję zajezdzając droge jednosladowi
Przykro mi to stwierdzić ale w drodze do szpitala 24-latka zmarła(pasazerka motocykla)
wypadek_w_wisle_malej_16_07_2014(2).jpg
wypadek_w_wisle_malej_16_07_2014(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zacząłem jeździć w kamizelce i białym kasku, nie zdarzyło mi się, by ktoś próbował mi wymusić czy zajechać drogę. Dawniej bywało z tym różnie.

To, jak nas widzą inni na drodze, często decyduje o naszym zdrowiu i życiu.

Nie wydaje mi się, że kierowca samochodu świadomie i z premedytacją zajechał drogę motocykliście. Wypadki po prostu się zdarzają. My możemy jednak minimalizować ryzyko naszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra z Waszymi informacjami, w mediach piszą, że kierowca puszki miał (miała) 35 lat, a nie motocykilista!! Ten miał 21 lat i to on ponoć zmarł, a nie jego pasażerka. Pisza jasno, że zmarł 21-kierowca motocykla po przewiezieniu do szpitala. Nic nie piszą o zmarłej transportowanej śmigłowcem. P.S. Poraz kolejny puszka odbiera komuś życie i to zaś baba... Brak słów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zacząłem jeździć w kamizelce i białym kasku, nie zdarzyło mi się, by ktoś próbował mi wymusić czy zajechać drogę. Dawniej bywało z tym różnie.

To, jak nas widzą inni na drodze, często decyduje o naszym zdrowiu i życiu.

Nie wydaje mi się, że kierowca samochodu świadomie i z premedytacją zajechał drogę motocykliście. Wypadki po prostu się zdarzają. My możemy jednak minimalizować ryzyko naszej jazdy.

 

Dokładnie mam to samo. Nikt mi nie próbował mi wymusić, a nawet jak spokojnie przejadą to czekają.. W tym czasie 2-3 samochody by przejechały, a pomimo tego czekają.Dbajmy o swoje bezpieczeństwo bo nikt inny o to nie zadba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra z Waszymi informacjami, w mediach piszą, że kierowca puszki miał (miała) 35 lat, a nie motocykilista!! Ten miał 21 lat i to on ponoć zmarł, a nie jego pasażerka. Pisza jasno, że zmarł 21-kierowca motocykla po przewiezieniu do szpitala. Nic nie piszą o zmarłej transportowanej śmigłowcem. P.S. Poraz kolejny puszka odbiera komuś życie i to zaś baba... Brak słów!

Kolego - niestety oko jest ułomne i trudno ocenić odległość motocykla. Na forum był gdzieś film wyjaśniający o co chodzi i dlaczego tak jest. Nikt specjalnie tego nie robi. Nasz narząd wzroku jest ułomny i powinniśmy my jako motocykliści o tym wiedzieć i brać to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra z Waszymi informacjami, w mediach piszą, że kierowca puszki miał (miała) 35 lat, a nie motocykilista!! Ten miał 21 lat i to on ponoć zmarł, a nie jego pasażerka. Pisza jasno, że zmarł 21-kierowca motocykla po przewiezieniu do szpitala. Nic nie piszą o zmarłej transportowanej śmigłowcem. P.S. Poraz kolejny puszka odbiera komuś życie i to zaś baba... Brak słów!

Sprawdź:

KPP Pszczyna http://pszczyna.kppsp.gov.pl/pliki/interwencje.html

Plesshttp://www.wiadomosci.pless.pl/35475-tragiczny-wypadek-zginela-24-latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - niestety oko jest ułomne i trudno ocenić odległość motocykla. Na forum był gdzieś film wyjaśniający o co chodzi i dlaczego tak jest. Nikt specjalnie tego nie robi. Nasz narząd wzroku jest ułomny i powinniśmy my jako motocykliści o tym wiedzieć i brać to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Kamizelka na pewno nie zaszkodzi, ale pamiętajmy, że trudniej jest ocenić prędkość z jaką nadjeżdża motocykl patrząc na niego od przodu. Błędna ocena to jest najczęstszy powód dla którego kierowcy puszek uważają, że zdążą przejechać - natomiast po fakcie tłumaczenie zawsze jest takie samo "nie widziałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.