Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

O tym jak kupiłem motocykl od oszusta…


slane

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczalnie co najmniej połowa motocykli ma przebiegi kombinowane i jakoś nikt nie robi z tego końca świata.Jak jeździ dobrze to tylko się cieszyć.

Widząc stelaże nie ma co liczyć na mały przebieg ... Za 3 tys szansa kupna cbr125r z 20 tys na liczniku jest bardzo znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, każde kręcenie przebiegu jest czystym oszustwem, skoro moto jest w dobrym stanie i w ogóle to po co cofać przebieg? przecież to w ogóle nie ma sensu... a ten chłopak jeszcze się tego wypiera pomimo ze udowodniono mu winę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Polsce jest karane krecenie przebiegu? wydaje mi sie ze doslownie to nie, aczkolwiek mozna tutaj jakies oszustwo spokojnie wyciagnac bo na umowie jest 18 tys i do tego w miare twarde dowody ze sprzedajacy specjalnie wprowadzil w blad kupującego, pewnie i tak pojdzie ze niska szkodliwość społeczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę potwierdzić przebieg tego moto [oryginalny] w zeszłym roku adi +ekipa byli u mnie jak jechali do okola Polski jedno z zdjęć z fejsa z dopiskiem małopolsko jedziemy jest robione u mnie   moto miało wtedy ponad 30tyś najechane normalnie jawne jeba........... skur............ :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

 

widać że koleś to całkiem  świeży wypust z gimbazy. życzę powodzenia w sądzie (prokurator chyba nie wystarczy - o zwrot trzeba bedzie założyć pozew cywilny) , moim zdaniem sprawa powinna byc do wygrania  nawet w tym chorym kraju oczywiście z nawiązką strat itd... kilka lat jak nic. jedyne co jest plusem to ze jak na umowie masz swoje miejsce zamieszkanie to oszust przynajmniej trochę się bedzi emusział najeżdzić ;)

 

Je..ć sqrrrr oszustów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Polsce jest karane krecenie przebiegu? wydaje mi sie ze doslownie to nie, aczkolwiek mozna tutaj jakies oszustwo spokojnie wyciagnac bo na umowie jest 18 tys i do tego w miare twarde dowody ze sprzedajacy specjalnie wprowadzil w blad kupującego, pewnie i tak pojdzie ze niska szkodliwość społeczna

 

 

Samo kręcenie nie jest karalne, jednak świadome wprowadzenie kupującego w błąd -już tak.

Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie, trzeba tępić oszustów. Warto nagrywać rozmowy telefoniczne, norweski ojczym wstydziłby się za siebie przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nic nie wskurasz :unsure:

W sumie w postępowaniu sądowym ( o ile wniosek zostanie skierowany na drogę postępowania karnego ) nie będzie można udowodnić kto kręcił licznik gdyż na umowie nie widnieje zapis dot. ilości kilometrów - im więcej umów od pierwszego właściciela tym gorzej

Gość powie że licznik był naprawiany lub z innego moto , tak kupił  i po zawodach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wygra. Znajomy sprzedal punciaka troche zgnitego za 3000 zl facet widzial co bierze (mowil ze bedzie to sam robil) a znajomy o wsxystkim powiedzial. Po jakims czasie facet sie rozmyslil jak samochod zaczal sie rozpadac i chcial oddac go kumplowi a ten mial mu zwrocic kase. Skonczylo sie w sadzie. Sad powolal bieglego ktory stwierdzil ze samochod nie nadaje sie do uzytku i jest niebezpieczny. Xnajomy musial oddac kase tyle ile na umowie a od sprzedazy minelo pol roku a samochod oddal na zlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.