Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciekawa nowinka (Zmiany w przepisach)


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. 

W tym roku kończę 23 lata. 

Czy jak się zapiszę na kurs A2 i zdam egzamin, to za rok mogę przystąpić tylko do samego egzaminu na A czy muszę zrobić cały kurs od początku w ośrodku ? 

Co radzicie ? zaczekać, czy rozpocząć a2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc A2 i mając A jesteś z teorii zwolniony, jazdy pomniejszone o 10 godzin.

 
Źródło:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 13 lipca 2012 r.

w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców, § 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu na necie barana Płuski włączyłem "kawę czy herbatę", a tam baran Urbański z Milionerów twierdzący, że "kto jeździ autem, to będzie potrafił wszystkim jeździć i po co nam te szkolenia". Ponieważ mam fajny Smart telewizor, to go nie wypieprzyłem przez okno. ;)

aha - to należy wysłać Urbańskiemu mądrali 

jest i automat i pewnie więcej niż 50cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - to należy wysłać Urbańskiemu mądrali 

jest i automat i pewnie więcej niż 50cm3

 

Choopie, a patrz na ten szalik: 

 

A kask to główna przyczyna wypadków motocyklowych.

Ostatnio Mikke mi mówi w radiu, że w sobotę będzie na placu sejmowym w Katowicach. Można zrobić zlot i go zagłuszyć :)

 

Aha, murzyni to tchórze. Facet jest lepszy niż "Ani mru, mru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam pogięty, bardziej przekolorowany ten jego światopogląd. Jakby tak był mniej liberalny i potrafił ubrać w słowa swój program to miałby spore poparcie. On najzwyczajniej jest szczery :D Zaś co do tego wieku to coś w tym jest. Ja jestem za tym, żeby na B od 15 roku można było jeździć z rodzicem, albo innym opiekunem (pod warunkiem, że to opiekun przejdzie jakiś kurs wcześniej i test - najlepiej psychologiczny :D ).

 

Co do czarnoskórych i ich IQ to pogadajcie z jakimś "jamerykanem". Ich zdanie daleko nie odbiega od tego co powiedział Korwin. U nas nadaje się na Żydów i Cyganów, a tam na Czarnoskórych :)  

 

Co do kasku to już pojechał po całości. Ale w sumie to moje zdrowie, mój wybór. Nawet w razie wypadku państwo nie będzie nikogo leczyć, bo jazda bez kasku to już raczej śmierć na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja się robi :) fajnie. Bo tak: im wcześniej zaczynamy się uczyć czego tym lepiej sobie z tym potem radzimy. Ale też w młodym wieku mamy zbyt dużą skłonność do ryzyka przy jednoczesnym braku zdolności jego oceny (brawura). Z jednej strony Korwin jest gościem z innej planety, jego pomysły w prezentowanej formie nie mają szans wejścia w życie ale z drugiej jak się zastanowić to dobrze byłoby mieć wybór czy chcę płacić za kask/ABS/pasy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkel wydaje mi się, że może za kilka (naście) lat będziemy mieli taki wybór. W naszym kraju chyba bardziej chodzi o świadomość. Np. w USA nie zakładasz kasku, ale jesteś świadomy, że jazda bez to śmierć - w razie wypadku. Zaś u nas pewnie 50% osób nie założy kasku i nawet nie zastanowi się co mu grozi taka jazda. Co do wieku to wydaje mi się podobnie. U nas pewnie jakby okazało się, że w wieku 15 lat można samochodem jeździć z opiekunem, to 50% rodziców wykorzystywałoby to (sami by siadali pod wpływem alkoholu jako pasażerowie, a młody jechałby za kółkiem). Ale właśnie chodzi o tę świadomość, że trzeba młodego pilnować. Pewnie taka świadomość dotrze do nas za... no i tu problem, bo ja bym chciał już teraz, ale znając życie to może to będzie za jakieś 15lat, a Korwin tego na 100% nie przyśpieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, było troche słów "ZA" a teraz pora na "sprzeciwy"

zapraszam do lektury
http://www.scigacz.pl/Wypadek,na,egzaminie,na,motocykl,23359.html
 

Choopie, a patrz na ten szalik: 

 

A kask to główna przyczyna wypadków motocyklowych.

Naprawde mi wstyd jak na to patrze.. ubrany jak na sporta a szal jak na SHL'kę.. oczywiście o naciągu łancucha nie wspomne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, było troche słów "ZA" a teraz pora na "sprzeciwy"

zapraszam do lektury

http://www.scigacz.pl/Wypadek,na,egzaminie,na,motocykl,23359.html

 

Hehe widziałem, że tak będzie :D To tylko potwierdza moje zdanie, że Polska to kraj manipulacji, gdzie jak komuś się ma oderwać coś od "pyska" to zaczyna kiepskie gierki. Płace jak na wschodzie, ceny na zachodzie i jeszcze płać za wszystko biedny człowieku. Porównanie Gladiusa do skutera - bomba :D 

 

Po drugie: zastanawia mnie czy na placach WORDa nie powinny być spełnione maksymalne przepisy bezpieczeństwa, Każą nam zdawać zadania z prędkością 50km/h, ale nie ma do tego przystosowanych placów. Jak można komuś kazać hamować na komendę w stronę muru? Wiadomo, że to tylko kursant i zawsze może się "coś" zdarzyć. Skrajny debilizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, mnie sie wydaje ze pójdzie w odwrotnym kierunku, czyli za 10 lat bez zielonego oczojebnego kombika, zbrojonego kevlarem, azbestem i innym ch...stwem nie wsiądziesz na moto, bo czujniki w kombiku, jak również w motongu - nawiasem mówiąc bedzie to wyłącznie rzeczony gdzieś wyżej skuter, automat, silnik eko czyli tzw. melex - nie pozwolą ci wsiąść i zastartować. motong bedzie miał czujnik gps, w ogóle mase czujników, a dodatkowy czujnik w twoim czole pozwoli prowadzic bez dotykania kierownicy.

zapamietajcie to , bo jeszcze mi podziekujecie za prorocze słowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z jednej strony fajnie bo (może) znikną te małe piździki z ulic zwane skuterami (50ccm). Sporo wymuszeń jest właśnie przez to, że kierownik widząc jedno światło w mieście zakłada, że to piździk i zdąży, oikazuje się jednak, że to 600-tka.

Z drugiej strony dobrzez by było, żeby policyjna statystyka rozróżniała "pełnoprawnych" motocyklistów od "motocyklistów" z łapanki. Możemy stracić opinię użytkowników dróg powodujących najmniej wypadków a wtedy się zacznie nagonka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajnie bo (może) znikną te małe piździki z ulic zwane skuterami (50ccm). Sporo wymuszeń jest właśnie przez to, że kierownik widząc jedno światło w mieście zakłada, że to piździk i zdąży, oikazuje się jednak, że to 600-tka.

Z drugiej strony dobrzez by było, żeby policyjna statystyka rozróżniała "pełnoprawnych" motocyklistów od "motocyklistów" z łapanki. Możemy stracić opinię użytkowników dróg powodujących najmniej wypadków a wtedy się zacznie nagonka...

MAti, duży alkoholu wypiłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

jestem tu nowy i jak wejdzie ustawa to chciałbym z niej skorzystać

 

powiem szczerze że się cieszę aczkolwiek powinno to być poparte krótkimi jazdami w ośrodku. Tak żeby wykupić 4 godz i wogóle poczuć co i jak a nie próbować nauczyć sie jeździć na żywca w ruchu  ulicznym

 

ale i tak się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korwina to jest mi wtyd, mam do niego szacunek ale to w jaki sposób zostało to pokazane - nie przemawia do mnie..
Motocykl niesprawny(brak szkiełka kierunkowskazu).. łancuch luźny jak niewiem, urwane lusterko.
Przepraszam ale jak dla mnie- obraża ten wizerunek społeczenstwo motocyklowe. Mieszkamy w polsce a nie Indiach

Rozwinięcie tematu.. czyzby manualna skrzynia także ?
Oznaczałoby to że legalnie mając kat B możemy jexdzić motocyklem o poj 125ccm.
http://moto.wp.pl/kat,1035803,title,Senat-motocykle-do-125-cm3-dla-posiadaczy-kat-B-rowniez-z-manualna-skrzynia,wid,16667591,wiadomosc.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker a możesz podać jakieś dobre argumenty? Ja mam inne doświadczenia. Zwłaszcza latem jak się wjedzie na drogę między drzewami (np. odcinek Libiąż - Alwernia i kolejne odcinki do Krakowa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.