Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki VX800 vs Bandit 600


TomekSHL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kolega chce wrócić do motocykla po latach - waha się między klasyką - banditem 600 (znany i lubiany), a dość egzotycznym, ale fajnym połączeniem silnika V z nakedem -> Suzuki VX800 (mocny dół, genialny dźwięk).

Obydwa z racji budżetu (~5000 zł) to raczej zabytki -> połowa lat 90.

 

Mając na uwadze wszelkie aspekty związane z wiekiem -> dostęp do części itp, który wg Was będzie sprawiał mniej problemów w użytkowaniu? (awarie / typowe usterki)

 

Czy VX ma jakieś typowe choroby wieku dziecięcego, na które należy zwrócić uwagę przy kupnie?

 

Dzięki z góry za wskazówki & pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, choć nie wiem czemu ogłoszenia pokazują co innego. Zobaczymy jak już przyjdzie do macania motocykli na żywo

niemniej jednak - jakieś doświadczenia z VXem?

Chłopaki kupili VX za pierwszym wyjazdem i to fajnego.Trzeba oglądać co się lepsze trafi może jajko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przed laty jeździł VXem. Ciekawy sprzęt; wysokie zawieszenie zastosowane do czopera :). Dźwięk kapitalny.

@LBG: Rafała opinię znam i dobrze jego VXa wspominam -> stąd moja sugestia tego moto :-). Liczę na doświadczenia jeszcze kogoś z forum.

 

@nfs:  - jajko zbyt sportowe, to ma być naked najlepiej z V-ką - pozostaje NTV, VX lub SV, ale koledze z tej trójki podchodzi tylko VX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VX jest dośc ciekawym motocyklem, wał kardana etc no i Vka.. Natomiast trzeba wiedziec że ten silnik jak i Intruderowski "stuka" 
Sporo tematów poswięconych jest dziwnym dźwiekom dochodzacym z głowicy (winne sa wałki rozrzadu) ten typ tak poprostu ma.
Często tez zdarzaja sie z luzami na korbach (jednoczesciowa panewka)



Jezeli juz Vka to sugeruje SVke 650.. naprawde zwinny motocykl z ciekawym kopytem(niestety nie do krecenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandyta jest pojazdem bardziej typowym więc i o mechanika umiejącego go opanować jak i o części pewnie będzie łatwiej. Jeśli ktoś ma ograniczony budżet to sugerował bym coś jak najbardziej typowego bo jak wiadomo stare są dobre tylko wino i skrzypce. Staruszek motocykl z pewnością będzie wymagał podłubania i wymiany wielu części (nie koniecznie natychmiast), a jeśli części będą trudno dostępne lub drogie a na dodatek nikt nie będzie chciał się podjąć naprawy to d*pa blada... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że VX ma widelec z ciasta jak czoper? Takim mięczakiem miałem okazję się karnąć, chyba, że były wygniecione sprężyny i stary olej.

 

Dany, w październiku się naoglądałem SVek za 4 - 6 tys. Za 4 to sztuki do naprawy, z oponami krzyczącymi o wymianę; koszt zawsze za co najmniej 2tys. zł. Także ja Cię proszę.... Nim motocykl tańszy, tym bardziej rabunkowa jego eksploatacja NAJCZĘŚCIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie wrocilismy z objazdowki Poznania zakonczonej sukcesem - VX okazyjnie kupiony. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal. Kupiony grubo ponizej targetu, zostalo sporo kasy na kosmetyke i rejestracje. Jedzie prosto, zrywny, ladnie gada, chodzi rowno, pali na dotyk, wszystko w oryginale. Oczywiscie wszedobylska korozja, ale da sie doczyscic i przy odpowiedniej pielegnacji nie wroci. Moto w lepszym stanie niz inne wystawione za 4,5-5 tys zl, a kupiony za......... uwaga.... 3 tys zl.

Po co to wszystko pisze? Zeby pokazac, ze sie da. A dzwiek Vki - bezcenne :-D

Pozdrowki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ale VX .Ja tydzień temu namówiłem kolegę na zmianę decyzji.W niedziele zrobił ponad 1tys km na darmo bo chciał co wymyślił.
A w pn 100km i kupił cb550nighthawk w fajnym stanie za 3 tys i zapierdziela to ostro.Tyle że powiedz mi co jest nie tak w tej niby okazji:

http://sprzedajemy.pl/yamaha-r6-bezwypadkowa-stan-idealny,9292192?inp_category_id=452&inp_location_id=1&inp_text[v]=r6&_rp_RP=_rp_offers&offset=3

http://img03.tablica.pl/images_tablicapl/98152785_1_644x461_yamaha-r1-rn12-czestochowa.jpg

No jest lipa więc moim zdaniem nie ma co za bardzo liczyć na jakieś super okazje w tzw b.popularnych motocyklach.

Kiedyś okazyjnie gość kupił a od środka rama gniła na potęgę.

Ale przede wszystkim serdeczne gratulacje i niech dobrze jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.