Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czyżby pierwszy pechowiec w tym roku...


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/2128400,wypadek-w-mikukczycach-ranny-motocyklista-i-jego-pasazerka,id,t.html.

Wypadek znany niektórym forumowiczom bo wspominany w shoutboksie lecz nie wrzucony do działu Ku Przestrodze.

Co prawda da radę jeździć ale gumy w moto słabo trzymają i droga hamowania się wydłuża a i puszkarze nie za bardzo się spodziewają motocyklisty o tej porze roku. Uważajmy więc podwójnie by nie zrobić sobie kuku.W tym wypadku nie zawinił motonita lecz 73 letni dziadek, co dowodzi tego że w puszce możemy się spodziewać każdego i że każdy na drodze to nasz wróg więc trzeba mieć się na baczności i łapę na klamce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek- wydaje mi się że niema co generalizować bo nikt z nas nie był na miejscu wypadku, a w końcu przynajmniej niektórzy z nas kiedyś się zestarzeją.Na R1 jedzie się kijowo na niskich obrotach, a tym bardziej we dwoje.Jeśli podkręcić to jedzie się już zazwyczaj szybciej, a nie wierzę by motonita jeździł na jedynce. Jeśli wziąć pod uwagę ciemność, światła latarń odbijające się od jezdni i oślepiające reflektory samochodów to dziadek mógł nie zauważyć jadącego za czymś większym motocykla.Trudno powiedzieć jak doszło do wypadku, niema więc sensu wieszać na nikim psów bo inaczej staniemy się jak media które od razu wszystko wiedzą i ferują wyroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jak doszło do wypadku, niema więc sensu wieszać na nikim psów bo inaczej staniemy się jak media które od razu wszystko wiedzą i ferują wyroki...

No szkoda psów, pewnie będą się bały jak nie wyrośnięte, po za tym Chińczykami nie jesteśmy. Powiesmy dziadka albo zwyczajem tego forum motonite.

Żeby tradycji stało się za dość, za przekładem kolegi Danvielda i jemu podobnych. Co za wariat, sam sobie winien, ciemno, zimno a on zapierdalał i to na jednym kole, jak dziadek miał go widzieć. Nieodpowiedzialny niebezpieczny facet i jeszcze plecaczka wiózł. Szczyt wszystkiego. Kto w zimie jeździ motocyklem?

Choć jak czytam pewnie to czyjś znajomy wiec może takich opinii nikt mondry nie napisze. Marian to ze każdy będzie stary nie oznacza, ze musi jeździć puszka w tym wieku. Dziadek się nie bał bo myślał że będzie jak szumi a tu klops wyjebal na wprost na motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek- wydaje mi się że niema co generalizować bo nikt z nas nie był na miejscu wypadku, a w końcu przynajmniej niektórzy z nas kiedyś się zestarzeją.Na R1 jedzie się kijowo na niskich obrotach, a tym bardziej we dwoje.Jeśli podkręcić to jedzie się już zazwyczaj szybciej, a nie wierzę by motonita jeździł na jedynce. Jeśli wziąć pod uwagę ciemność, światła latarń odbijające się od jezdni i oślepiające reflektory samochodów to dziadek mógł nie zauważyć jadącego za czymś większym motocykla.Trudno powiedzieć jak doszło do wypadku, niema więc sensu wieszać na nikim psów bo inaczej staniemy się jak media które od razu wszystko wiedzą i ferują wyroki...

Mysle że udezasz w sedno sprawy, tłumaczac niektóre z okoliczności które ze wzgkledu na pore miały miejsce.

W zamysle nawet czytajac to co pismaki naskrobały

nie widac specjalnie premedytacji w działaniu z którejkolwiek ze stron.

Gdyby była wieksza predkośc któregos z uczestników wypadku byłoby wszystko widac jak na widelcu w ofiarach czy uszkodzeniach.

P.s. dobrze że byli trzeźwi bo jeszcze nam każa montowac alkomaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magik czesto tutaj obrazasz ludzi,jestes bezczelny,jednoczesnie kreujesz sie na eksperta w kazdej niemalze dzidzinie.

Jedna uwaga, wiekszosc z nas nie jest anonimowa.Zobacz na moj profil, jest nr gg, miasto,moj wiek, pare razy podalem adres.

Mnie czy Denvielda mozna namierzyc w trasie na moto, na Chudowie czy w innych miejscach.jak ktos bedzie chcial mi oklepać miche bo podpadne -wiadomo jak wygladam,kim jestem,gdzie mie szukać itp.

Rozmawiasz tutaj z ludzmi ktorzy maja ta odwaga podpisywac sie pod swoimi postami z imienia i nazwiska. Ci ktorzy probowali poznac Ciebie odbijaja sie od sciany.Chejtujesz,trollujesz, i czaisz sie po kątach.Nie wiem ile masz lat, czasami mysle ze jestes dorosły,czasami napiszesz cos z sensem, czasami mysle ze jestes 16 latkiem jezdzacym na chinskim kiblu i marzacym o scigaczu.Ale nie wazne, jesli masz odwage i czelnosc obrazac forumowiczow ktorych znamy osobiscie,przynajmniej uzupelnij swoj profil, bo narazie wyglada to wszystko bardz ciańko

Pozdrwaiam, Przemyslaw Chladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Marian to ze każdy będzie stary nie oznacza, ze musi jeździć puszka w tym wieku. Dziadek się nie bał bo myślał że będzie jak szumi a tu klops wyjebal na wprost na motor.

 Z całym szacunkiem *magik* ale czy Ty sam w pewnym wieku zamierzasz pójść do weterynarza aby cię uśpił żebyś innym nie przeszkadzał?

Jest faktem że na starość i refleks i zmysły nie funkcjonują tak jak w młodości, ale nikt zazwyczaj nie zapada na wściekliznę i nie zamierza nikogo zabijać na drodze.

Świat staje się coraz bardziej zły dla starszych ludzi i coraz mniej zrozumiały. Młodzi zagonieni, zajęci własnymi sprawami czy po prostu siedzący przy komputerach a z drugiej strony dziadek który całe przez całe życie przeszedł dumnym krokiem z samochodem w garażu którym niema komu jechać. Czy Ty sam na jego miejscu prosiłbyś się często po wielokroć młodych by coś ci załatwili, gdzieś zawieźli czy coś kupili? A przecież bywa że w otoczeniu tego dziadka nawet niema młodych bo są w pracy lub zwyczajnie mają go w dupie. Więc dziadek siada do autka i jedzie, wczepiony w kierownicę i z nosem przyklejonym do szyby...

Tacy ludzie żyją pośród nas, podobnie jak inwalidzi nie umiejący szybko przejść przez drogę, jak dzieciaki bezmyślnie jadący na rowerkach czy przebiegający przez jezdnię..Nie można tych wszystkich ,,innych'' wyeliminować z dróg bo przecież MY JEDZIEMY. 

Sprawa jest prosta- trzeba mieć oczy dookoła głowy bo licho nie śpi, szczególnie w miastach i na skrzyżowaniach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy probowali poznac Ciebie odbijaja sie od sciany.

I tu was boli. Widzisz, kto mnie zna ten mnie zna. Wyrosłem z przybijania piątek wszystkim, szanuje swoją prywatność i rodzinę, nie zabiegam o sławę i popularność, by jacyś ludzie przyjeżdżali do mnie czy twierdzili, że mnie znają bo byli na forum i mają namiary. Widzisz ja starannie dobieram towarzystwo, a i tak nie zawsze są to ludzie godni poświęcenia im czasu. W związku z czym będę zmuszony Ciebie jakże i innych utrzymać w słodkim i błogim stanie niewiedzy.

Są rzeczy ważne i ważniejsze w życiu, a forum i wy wszyscy nie należycie do ani jednej z tych grup!!!!

Sorry Marian, ale znam nie jednego 70 paro latka czy 80, który miał na tyle odpowiedzialności, ze oddał kluczyki do auta i auto komuś innemu, bo sam stwierdził jak to piszesz, że wzrok nie ten, że refleks nie ten. Nie była to żadna eutanazja, ale mądra, roztropna, dojrzała decyzja, za którą ich podziwiam, po mimo, że nie zawsze się z tymi ludźmi zgadzam. Niestety znam też odwrotne przypadki, kiedy to kupują auta sportowe i.............. o zgrozo. Sam wybierz co jest mądrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*magik*- masz rację, kto będąc w starszym wieku ma wybór i nie musi jeździć lecz mogą go zawieźć powinien oddać kluczyki zwłaszcza gdy ma np problemy ze wzrokiem. I przypuszczam że wielu dziadków chętnie by to zrobiło, bo mimo że swoje latka już prawie przeżyli ale do grobu się nie spieszą i samobójcami ani mordercami nie są. Niemniej ci ludzie często nie mają takiej możliwości. Często samochód stanowi dla nich pomoc w zakupach których już na starym grzbiecie nie uniosą, dojazd do apteki po leki czy do przychodni lekarskiej. Młodzi w tym czasie mogą być w pracy lub zajęci własnymi sprawami. Często bywa tak że dzieci zapominają o ty że w ogóle mają rodziców.Kto więc ma im pomóc w załatwieniu spraw wymagających jazdy pojazdem?

Piszesz o sportowych autach w rękach dziadków, ale czy twoim zdaniem wszyscy młodzi są mądrzy? Dlaczego więc odmawiasz prawa do głupoty starym, przecież są to marginalne przypadki zarówno wśród starszych jak  i młodych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc odmawiasz prawa do głupoty starym, przecież są to marginalne przypadki zarówno wśród starszych jak  i młodych ...

z jednym się nie zgodzę.... To nie są marginalne przypadki

"Głupota jest nieuleczalna i prawdopodobnie zakaźna, bo przybiera rozmiary epidemii."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednym się nie zgodzę.... To nie są marginalne przypadki

"Głupota jest nieuleczalna i prawdopodobnie zakaźna, bo przybiera rozmiary epidemii."

 

Dobra, dobra...Jeszcze tylko podciągnij mnie pod tą epidemię bo w moim wieku ciągle jeżdżę na moto (i pewnie objechał bym Cię nie jeden raz :P ) to przy pierwszej okazji nakopię Ci do dupy... ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra...Jeszcze tylko podciągnij mnie pod tą epidemię bo w moim wieku ciągle jeżdżę na moto (i pewnie objechał bym Cię nie jeden raz :P ) to przy pierwszej okazji nakopię Ci do dupy... ;)  :D

 

Wiesz co Ty mi możesz..... Jako prawie dziadek pewnie znasz J.Tuwima i jego twórczość, to wiesz co mnie możesz w dupę..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miło się robi :)

a propos są badania lekarskie, które powinny eliminować osoby o stanie zdrowia nie pozwalającym na kierowanie pojazdami samochodowymi. Osobiście jestem za likwidacją prawka tzw. bezterminowego. Trzeba się czasem przebadać, a zdrowie nie jest dane na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miło się robi :)

a propos są badania lekarskie, które powinny eliminować osoby o stanie zdrowia nie pozwalającym na kierowanie pojazdami samochodowymi. Osobiście jestem za likwidacją prawka tzw. bezterminowego. Trzeba się czasem przebadać, a zdrowie nie jest dane na zawsze.

 

Noo ale do tego powinny być psychotesty i to nie takie banalne jak teraz tylko zaostrzone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem, a co tam: każdy motocyklista powinien przejść obkwiązkowe testy IQ. Łącząc to z innymi badaniami dla innych pojazdów mamy bezpieczeństwo jak żaden inny kraj... Bo drogi będą puste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miło się robi :)

a propos są badania lekarskie, które powinny eliminować osoby o stanie zdrowia nie pozwalającym na kierowanie pojazdami samochodowymi. Osobiście jestem za likwidacją prawka tzw. bezterminowego. Trzeba się czasem przebadać, a zdrowie nie jest dane na zawsze.

 

Zawsze jest ,,miło'' gdy ktoś na żart odpowiada chamstwem... :(

Masz rację pisząc o badaniach lekarskich. Nikomu z pewnością nie zaszkodzą, co niektórym dadzą wiedzę odnośnie własnego stanu zdrowia i z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Jest tylko jedno ale...Takie badania powinny być rzetelne, lekarze nie powinni brać łapówek a państwo nie powinno być w tym momencie  nastawione na zysk płynący z nowego obowiązku.Niestety żyjemy w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ,,miło'' gdy ktoś na żart odpowiada chamstwem... :(

 

 

Jakim chamstwem? Toż to są słowa narodowego wieszcza ;)

 

 

Izraelitcy doktorkowie,

Widnia, żydowskiej Mekki, flance,

Co w Bochni, Stryju i Krakowie

Szerzycie kulturalną francę !

Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”

Swą intelektualną zupę,

Mądrale, oczytane faje,

Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,

Pedeki, neokatoliki,

Podskakiwacze pod kulturę,

Czciciele radia i fizyki,

Uczone małpy, ścisłowiedy,

Co oglądacie świat przez lupę

I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,

Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item Syjontki palestyńskie,

Haluce, co lejecie tkliwie

Starozakonne łzy kretyńskie,

Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,

I wszechsłowiańscy marzyciele,

Zebrani w malowniczą trupę

Z byle mistycznym kpem na czele,

Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty fortuny skurwysynu,

Gówniarzu uperfumowany,

Co splendor oraz spleen Londynu

Nosisz na gębie zakazanej,

I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,

A srać chodziłeś pod chałupę,

Ty, wypasiony na Ikacu,

Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.