Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie do wysokich motocyklistów (190cm w górę)


Krzysio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Nie mam zbyt wielu okazji do przymierzania się do motocykli, dlatego liczę na Waszą pomoc w zawężeniu kręgu poszukiwań. 

Szukam jakiegoś klasyka, coś w klimacie hondy cb 1100. Takiej perełeczki, którą kupię sobie na lata, poczyszczę szmatką w garażu, nacieszą nią oko i wkręcę żonie, że 60 km/h to to nie przekroczy. Mam 196 cm wzrostu. Jesteście w stanie zaproponować coś, na czym nie będę wyglądał jak na motorynce i na czym przy moim wzroście będzie mi wygodnie? Chciałbym zmieścić się w 20-25 tyś. złotych. 

Z góry wielkie dzięki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wkręcę żonie, że 60 km/h to to nie przekroczy. (...)

nie ma tak tępych żon - przynajmniej w moim gronie znajomych więc raczej nie pomogę ;)

nie wolno jej nie doceniać, jeśli kupisz motorynkę to żona ci uwierzy i zawsze możesz powiedzieć że taka sylwetka za kierownicą była zakładana ;)

 

mam 183cm ale gsxfa ma możliwość dźwignięcia siedzenia (ale w tę 60 tkę to nikt nie uwierzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żona Cię ogranicza.............. pogoń z domu.

 

Co za syf( sam przerabiam)  żona decyduje............ no w pysk jeża........... będzie jak ja mówię i ........... ciche 4 dni.

W 16-tym wieku chłop zakładał "babie" chomąto i orał nią pole. Teraz decydują............. idziesz z kolegami ??? NIE!!!!!!!!!!  Motocykl ?? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Mogę do kumpla ??? NIE!!!!!!! Sraczki chciał bym dostać- Mogę ??? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nam się jaja kurczą czy im rosną ????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pojawił się już kiedyś link do strony http://cycle-ergo.com/ tam możesz schematycznie przynajmniej zobaczyć jak postać na moto będzie się układać... Czyli patrzysz co Ci się podoba po obrazkach (i po cenach) a potem hop na powyższą stronkę i już mniej więcej wiesz, w co uderzać. Ja to mam odwrotny problem, bo "przyziemny" jestem i na paru maszynach, co mi się podobają najzwyczajniej nogami bym dyndał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żona Cię ogranicza.............. pogoń z domu.

 

Co za syf( sam przerabiam)  żona decyduje............ no w pysk jeża........... będzie jak ja mówię i ........... ciche 4 dni.

W 16-tym wieku chłop zakładał "babie" chomąto i orał nią pole. Teraz decydują............. idziesz z kolegami ??? NIE!!!!!!!!!!  Motocykl ?? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Mogę do kumpla ??? NIE!!!!!!! Sraczki chciał bym dostać- Mogę ??? NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nam się jaja kurczą czy im rosną ????

hahaha.. dobre...jestem kobita,ale nic mi tam nie rośnie;p,a decyduje o kolorku:) i gdzie jedziemy... reszta należny do mojej drugiej piękniejszej polowy:)..nie róbcie z nas potworów:)... co do żonki założyciela postu,jak wie jakie moto się podobają to mniej więcej wie jak to szybko lub wolno jedzie:) my z konieczności udajemy czasem tylko " blondynki".. pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak narazie, to założyciel tematu nie sprecyzował do czego mu moto potrzebne, czy do kręcenia się wokół komina czy pogoń za zachodzącym słońcem i szukanie granic horyzontu. Do "czyszczenia w garażu" nadaje się każdy zwłaszcza cross lub enduro po powrodzie z off-road :)

Tak bardziej serio to przy naszym wzroście (teżmam około 190) na szosę z hondy przymierz się do jakiegoś STka (CBF, PE) akurat na Twój budżet, lub jeśli czasem lubisz zjechać z asfaltu, to tak jak ktoś wcześniej radził Varaderce warto się przyjrzeć. Ja również bardziej za klasyką patrzę tyle że mi VFR Rc46 po głowie się kołacze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moja opinia wywoła kontrowersje, niemniej kiedy mi się podobała jakaś maszyna to ją kupowałem i starałem się do niej dopasować (mam 180 cm). Co prawda czasem bywało niewygodnie ale przecież miałem to co mi się podobało.Łatwiej się dopasować wyższemu do małego moto i przyzwyczaić do ,,komfortu'' niż komuś zbyt niskiemu bo np nóg nie przedłuży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.