Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek Świętochłowice


Hudy005

Rekomendowane odpowiedzi

Wspólczuje.Pierwszy raz jak tam jechałem autem też mnie to miejsce zaskoczyło że tam tory przecinają drogę.Niby wszystko bardzo dobrze widać ale można się naciąć.Człowiek myśli że tory cały czas lecą bokiem a tu naraz wpadają skosem i tramwaj ma pierszeństwo.Ale wiadomo na fotoradary kasa jest bo są dla naszego dobra ale żeby tam zrobic bezpieczniej to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tramwaj po szynach sunie z maksymalną prędkością 40km/h... Jak więc mógł zaskoczyć motocyklistę? Z jaką prędkością musiał jechać motocykl, że po wjechaniu w tył tramwaju z motocykla została kupka złomu? Wkurza mnie, jak ktoś na siłę próbuje usprawiedliwiać brawurową i nieodpowiedzialną jazdę. Nie oszukujmy się. I tym razem powodem tragedii była nadmierna prędkość. Co takiego musieli by robić drogowcy, by kolejny wariat nie nadział się na sprzęg wagonu tramwajowego? Takich miejsc, gdzie tory z wydzielonego torowiska skręcają na pas jezdni w aglomeracji śląskiej są setki. Zawsze takie miejsca są prawidłowo oznakowane. One nie skręcają gwałtownie pod kątem prostym. Tramwaj nagle nie wyrasta nam przed nosem...

Każdy z nas przecież zna przepisy ruchu drogowego (Ups!... z tym stwierdzeniem nieco się zagalopowałem...jak widać), wiemy, że tramwajowi należy ustępować. Dlatego dla mnie, jest niezrozumiałe, jak można z całym impetem najechać na tył wagonu tramwajowego! :blink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując kolejne doniesienia o wypadkach, włos na głowie się jeży! O ile wypadek jest wynikiem wymuszenia przez innych użytkowników drogi, to można to jakoś zrozumieć - motocyklista za zwyczaj nie miał wpływu na całe zdarzenie - o ile jechał przepisowo. 

Tutaj mamy do czynienia z brawurą. W innym przypadku, dziewczyna robi sobie slalom między samochodami, wyprzedza z dużą prędkością przed skrzyżowaniem na którym stoją pojazdy na czerwonym świetle! Dramat! Szkoda tylko, że to jedynie przedsmak tego co nas jeszcze czeka w tym sezonie...Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/motocyklista-roztrzaskal-sie-o-tramwaj,128138,w.html

Pismaki i ich sensacje.. 200km/h?? Bzdura, wg mnie zniszczenia wskazują na predkość ok 100km/h 

 poniżej zdjęcie z mojego archiwum takiej samej CBRy po udeżeniu czołowym przy 120km/h w stojaca przeszkodę..

cbrcrash.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANVIELD, to nie pismaki twierdzą, że taka była prędkość...

 

 

Prawdopodobną przyczyną wypadku była brawura i nadmierna prędkość motocyklisty, która zdaniem policjantów mogła dochodzić w chwili wypadku nawet do około 150-200 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

 

Moim zdaniem, to brak wyobraźni i ułańska fantazja. Długa prosta i chłopa poniosło... a jak wiemy, to nie prędkość zabija, tylko nagłe zatrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]  Kondolencje ...

 

 

Czasem predkość jest zbyt wielka....

 

Najbrdziej denerwujace jest gdy jedzie sie w miare spokojnie dochodzi do jakiegoś zdazenia drogowego a 90% świadkow twierdzi ze Motocyklista sypał 200km/h

Głośny wydech wysokie obroty i dziadki twierdzą ze od razu było 200:( porażka

 

Znajomy miał stłuczke (jechałem za nim) predkość około 65-70km ale świadkowie jednogłośnie twierdzili ze grubo ponad 100 leciał.

Postronni ludzie jakoś uwazaja ze kazdy musi po mieście latać z 3 cyfrowa predkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.