Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

śmiertelny Knurów


Kukiss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi dzisiaj też głupia blondyna wymusiła. Ale jadąc z normalną dopuszczalną prędkością, można takie auto ominąć, wyhamować. Szkoda chłopaka, ale życie jest brutalne dla takich zachowań. Ktoś zośliwy by powiedział, że to naturalna selekcja, a takie jednostki prędzej czy później same się wyeliminują. Szkoda, że przy okzazji cierpią przez ich głupotę inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przytoczę bardzo trafny komentarz świadka wypadku:

"Sam się o tot prosił wyprzedzał przed skrzyżowaniem na podwójnej ciągłej i pasach. Jechał ponad 100 grubo , bo stałam akurat z koleżanką i widziałam. Ten z Volvo normalnie wyjechał jakby nie motocyklista to nikomu nie wymuszał. Może reszta motocyklistów potraktuje to jako ostrzeżenie na cały sezon. Jeżdzijcie po ludzku , to nie będziecie się musieli tłumaczyc , że ktoś w lusterka nie patrzy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubis

 

Próbowałeś ostatnio wezwać karetkę? Jak nie powiesz przez telefon, że ktoś właśnie umiera na Twoich oczach, to "nie ma podstaw do wysłania", nawet jak z kimś jest na prawdę źle. IMO po prostu za mało tego jest. Na nowiutkie kosmiczne wozy dla ITD, ze sprzętem jak w Batmobilu z "Dark Knihgta" kasa idzie w milionach, a "eR-ek" jak na lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Owsiak i ofiarność społeczeństwa, było by ich o połowę mniej. Nie mówiąc już o wyposażeniu sal szpitalnych. Na co wydawane są nasze podatki? Miliard zł. rocznie dopłacamy z naszych pieniędzy na finansowanie partii politycznych. Jedynie Kukiz zdobył się na cywilną odwagę i podsumował stan naszego Państwa, rządu i polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubis

 

Próbowałeś ostatnio wezwać karetkę? Jak nie powiesz przez telefon, że ktoś właśnie umiera na Twoich oczach, to "nie ma podstaw do wysłania", nawet jak z kimś jest na prawdę źle. IMO po prostu za mało tego jest. Na nowiutkie kosmiczne wozy dla ITD, ze sprzętem jak w Batmobilu z "Dark Knihgta" kasa idzie w milionach, a "eR-ek" jak na lekarstwo...

Akurat pracuję w PR od 20 lat i wiem dokładnie jakie są realia wzywania i wysyłania karetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież piszą że maja tam JEDNĄ karetkę w Knurowie to rowerem nie przyjadą.

Ktoś chyba za taki stan rzeczy odpowiada? Czy nie? Chyba są jakieś normy i procedury, które określają ile ma przypadać karetek na określoną ilość mieszkańców... Jeśli ktoś tego nie przestrzega, to można go w jakiś sposób za to rozliczyć?

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście zamierzam to zrobić przy najbliższej nadarzającej się okazji - przy urnie wyborczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba za taki stan rzeczy odpowiada? Czy nie? Chyba są jakieś normy i procedury, które określają ile ma przypadać karetek na określoną ilość mieszkańców... Jeśli ktoś tego nie przestrzega, to można go w jakiś sposób za to rozliczyć?

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście zamierzam to zrobić przy najbliższej nadarzającej się okazji - przy urnie wyborczej...

Ano to jest tzw reforma służby zdrowia ,nie wiem ile trwa ale chyba lekko z 10 lat

A za PRL na sygnale mnie wieźli z wyrostkiem 30km bo mówili boli pana to my się pośpieszymy.Teraz to by ich chyba z roboty wywalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubis

 

Tak przypuszczałem po tonie Twojego poprzedniego posta. Żeby nie było, daleki jestem od oskarżania bezpośrednio samych pracowników pogotowia, bo to nie ich wina, że muszą rozdysponować jeden pojazd na taki obszar a w Knurowie jest z tym kiepsko. Wiem z własnych doświadczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale wyrazy współczucia dla rodziny.

Po za tym wyprzedzanie przy takiej nawierzchni to już głupi pomysł lecz po co wypowiadać się po śmierci... Niby wydaje się asfalt OK ale opona się ciągnie i jest dłuższa droga hamowania - to trzeba wziąć pod uwagę. Nie jestem jakimś tam super kierowcą ale takie rzeczy trzeba wiedzieć i znać swoje możliwości jak i maszyny. Nie ma kogo obwiniać... Stało się, to się stało. Pracownicy medyczni (Ci z karetki czy też helikoptera) na pewno chcieli uratować gościa ale cóż nie dało rady. Bardziej jak bym już miał kogoś obwiniać to Pana/Panią która wysyła karetki bo to On/Ona jest zawsze odpowiedzialna za to którą karetkę wyśle a nie sam kierowca bo on jest po to by dojechać jak najszybciej i jak najbezpieczniej.

Na przyszłość najlepiej jak nie wyczuwasz maszyny to nie wyjeżdżaj przy takiej nawierzchni ... Chociaż zdarza się najlepszym :) Nie można powiedzieć że opanowałem motocykl bo motocykla nie da się opanować... Jeden głupi błąd np : za szybko się z winkla odwinie i już szlif - ale to pewnie każdy dobrze wie chociaż niektórzy wiadomo ... Schodzę na kolano to nic mnie nie zatrzyma. Szerokości i LwG oraz jak najmniej lub najlepiej bez kolizji w tym i każdym kolejnym sezonie.

Ps : co do tego że na rowerze nie przyjadą to tak patrzę z ciekawości :

Szpital w Knurowie mieści się na ulicy Niepodległości 8. Wypadek miał zdarzenie zaledwie 1,4km dalej ( http://goo.gl/maps/gRNIg Pieszo : http://goo.gl/maps/zBHKr ) Pieszo zajęło by to 16 min, gdyby biegli może z 10. Cóż wypadki chodzą po ludziach. Nie wiem jak to się tyczy czy w ogóle lekarz może opuścić szpital podczas dyżuru ponieważ są tak że inni potrzebujący... Tak że nie ma co gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie szkoda chłopaka , zachowanie , brawura zostawia wiele do życzenia a co do samego szpitala w Knurowie miałem z nimi parę rzeczy wspólnego i zawsze mnie przekierowali do Gliwic czy do Orzepowic. Mają tam taki wielkkkiii napis na szpitalu w knurowie z którego zawsze się śmieje jak przelatuje obok "Zaufaj Nam jesteśmy tu by Ci pomóc" . Zresztą Knurowski Szpital nie ma dobrej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w naszym kraju inwestuje sie w fotoradary, nowe ople insygnia dla POlicji a pogotowie pamieta jeszcze stare mercedesy.
Stan słuzby zdrowia i ten cały burdel plus hordy urzedasów to wina naszego rzadu, a za wszystkie pomyłki zapłacimy MY! podatnicy, dobrowolnie lub z przymusu!
Najbardziej wkurwia mnie fakt ze tacy Ludzie jak J. Owsiak robia coś z dobroci serca i zaraz znajduje sie urzedas ze skarbówki i ściaga haracz! Państwo guzik robi ale chętnie gnębi innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w naszym kraju inwestuje sie w fotoradary, nowe ople insygnia dla POlicji a pogotowie pamieta jeszcze stare mercedesy.

Stan słuzby zdrowia i ten cały burdel plus hordy urzedasów to wina naszego rzadu, a za wszystkie pomyłki zapłacimy MY! podatnicy, dobrowolnie lub z przymusu!

Najbardziej wkurwia mnie fakt ze tacy Ludzie jak J. Owsiak robia coś z dobroci serca i zaraz znajduje sie urzedas ze skarbówki i ściaga haracz! Państwo guzik robi ale chętnie gnębi innych.

Nowe Mercedesy i sprzęt dla Ratownictwa Medycznego nie złapią nikogo na radar, nie nagrają filmu na drodze ...

Co za tym idzie są nieopłacalne ... nie przyniosą korzyści dla skarbu państwa ...

Co innego nowe samochody dla ITD ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki dziwny kraj gdzie wszystkim wszystko się należy,więc karetki mogły być u sraczki,bólu główki,bólu ząbka,temperaturki itd , itp,więc gdy przychodzi do poważnych zachorowań i wypadków niestety nie ma co wyjechać :( .A chłopaka szkoda(choć głupoty nie popieram) bez względu na okoliczności[*]

 

Albo to ten nowy system centralizacji dyspozytorni karetek. nie wiem czy obejmuje ten teren, ale cos niedobrego sie dzieje ostatnio w polskiej "służbie" zdrowia (cudzysłow nieprzypadkowy). A pod słowami DANVIELD moge tylko podpisac sie obiema rękami. I jakby teraz nie dyskutowac ile sam się dołożył motocyklista do tej tragedii, jak długo jechała karetka, straszne ze przez taki splot okolicznosci nie zyje mlody chłopak :( wole nie wyobrazac sobie co przechodzi teraz jego rodzina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Na przyszłość najlepiej jak nie wyczuwasz maszyny to nie wyjeżdżaj przy takiej nawierzchni ... Chociaż zdarza się najlepszym :) Nie można powiedzieć że opanowałem motocykl bo motocykla nie da się opanować... Jeden głupi błąd np : za szybko się z winkla odwinie i już szlif - ale to pewnie każdy dobrze wie chociaż niektórzy wiadomo ... Schodzę na kolano to nic mnie nie zatrzyma. Szerokości i LwG oraz jak najmniej lub najlepiej bez kolizji w tym i każdym kolejnym sezonie."

 

Dukers - rozwalił mnie Twój tekst. Znowu ktoś na siłę stara się usprawiedliwić debilne zachowanie motocyklisty. Co ma wspóllego stan nawierzchni, do brawurowego wyprzedzania ponad setką na podwójnej ciągłej na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu?

 

Dzięki Bogu nikt więcej nie ucierpiał w wypadku...

Ale za chwile znajdą się zapewne tacy, którzy napiszą, że kozakom na swoich ścigach wolno wszystko na drodze, bo przecież mają super kosmiczne maszyny i umiejętnościami nie ustępują zawodowcą na torze wyścigowym. Kolejny raz zwalą winę na nawierzchnię i puszkę, która nie miała prawa znaleść się na ich drodze. To, że popier..ją 150km/h w mieście, w dupie mają przepisy i innych - to nie ma dla nich absolutnie żadnego znaczenia...

Nie chciał bym w tym momencie uogólniać, ale to co dzieje się na drogach z udziałem "motocyklistów" woła o pomstę do nieba. A później wszyscy się dziwią że postrzegają nas jako dawców organów.

Ciekawe, czy ofiara wypadku miała stosowne uprawnienia..?  A... zapomniałem, że dla wielu z nas, taki świstek nadaje się do podtarcia czterech liter... Bo przecież jego posiadanie by według wielu i tak nie utatowało mu życia... A może, gdyby znał przepisy przyswojone na kursie, to by grzecznie jechał za autami? Kto wie...


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu nikt więcej nie ucierpiał w wypadku...

Ale za chwile znajdą się zapewne tacy, którzy napiszą, że kozakom na swoich ścigach wolno wszystko na drodze, bo przecież mają super kosmiczne maszyny i umiejętnościami nie ustępują zawodowcą na torze wyścigowym. Kolejny raz zwalą winę na nawierzchnię i puszkę, która nie miała prawa znaleść się na ich drodze. To, że popier..ją 150km/h w mieście, w dupie mają przepisy i innych - to nie ma dla nich absolutnie żadnego znaczenia...

Nie chciał bym w tym momencie uogólniać, ale to co dzieje się na drogach z udziałem "motocyklistów" woła o pomstę do nieba. A później wszyscy się dziwią że postrzegają nas jako dawców organów.

Ciekawe, czy ofiara wypadku miała stosowne uprawnienia..?  A... zapomniałem, że dla wielu z nas, taki świstek nadaje się do podtarcia czterech liter... Bo przecież jego posiadanie by według wielu i tak nie utatowało mu życia... A może, gdyby znał przepisy przyswojone na kursie, to by grzecznie jechał za autami? Kto wie...

 

 

To zaraz sie zacznie palenie czarownic, za to co napisales, jakkolwiek nie byloby to logiczne (bo sie z Toba zgadzam). Dla mnie najsmut niejszy jest tylko aspekt tego ze nie zyje mlody chlopak, moze mial malo oleju w glowie ze tak zasuwal, ale gdyby pozyl jeszcze moze by zmadrzal. niestety nie mial tej mozliwosci. Do tego to byl czyjs kumpel, przyjaciel, syn, a moze i maz i ojciec... dla mnie to po prostu kolejna tragedia. Nie ma co teraz, niech tylko bedzie przestroga dla nas. Tylko z jednym sie nie zgodze: bo to nie prawda ze nikt nie ucierpial wiecej w tym wypadku... a jego najbliźsi? Chlopak juz nie wie co sie stalo, ale jego bliscy musza zyc dalej po tej tragedii i to ich mi chyba w tym wszystkim najbardziej szkoda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.