Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ucieczka przed policją.


Brojler

Rekomendowane odpowiedzi

vagon - wielki szacun za poglądy i odwagę przedstawienia ich na forum, bo już się bałem że czytam wypowiedzi członkiń Kółka Różańcowego. Sam mam 48 lat więc również jestem staruchem, ale dalej śmigam na R1 i na Fazerku 600 (po zakupy :D ) a czopka kupię gdy już na mojego ściga nie dam rady nogi podnieść. Moją zasadą jest ,,nie mów innym jak powinni jeździć bo możesz usłyszeć jak sam jeździć nie powinieneś'' a wiem że nikt z motocyklistów święty nie jest. Na drodze przestrzegam drugiej zasady- jeździć tak aby nikomu postronnemu nie stała się krzywda z mojej strony, i myślę że to wystarczy. Nie po to kupiłem litrowego ściga aby robić wrażenie na sąsiadach i jeździć nim 50 i 140 km/godz jeśli warunki pozwalają na więcej . Szlag by mnie chyba trafił jeśli nie wycisnął bym z niego ponad 100% możliwości. Co do policji to kiedyś częściej zdarzały mi się ucieczki, ale nie ze strachu przed mandatem lecz z chęci sprawdzenia ich i siebie. Teraz z tego wyrosłem ;)  bo gliniarzowi gdy załączy dyskotekę wszyscy ustępują z drogi, natomiast motocykliście starają się uniemożliwić ucieczkę zajeżdżając mu drogę a nawet spychając z jezdni. Wynika z tego że skórka nie jest warta wyprawki, a rozbić maszynę czy skręcić kark za kilkaset zł się nie opłaca. Kolejną sprawą jest fakt że ucieczka na moto ma szanse jedynie na podrzędnych i dobrze znanych drogach gdzie można odsadzić pościg i zniknąć w bocznej uliczce, niestety uciekać na autostradzie gdzie do zjazdu jest ileś tam km niema sensu, podobnie jak ucieczka ileś tam kilometrów tą samą drogą bo w końcu napotkamy komitet powitalny wezwany przez radio przez ścigających nas gliniarzy.Tak czy siak nie warto i łatwo komuś przy okazji zrobić krzywdę ...Proszę nie zrozumcie mnie źle. Nic nie mam do jeżdżących powoli i dostojnie czoperowców ani do kozaków na ścigach wyrywających laski pod Mac Donaldem i jeżdżących z równie brawurowymi szybkościami, ale proszę nie oceniajcie pod tym względem innych motocyklistów, nawet jeśli jeżdżą sprzecznie z Waszym rozsądkiem bo każdy jest kowalem własnego losu ...

 

Bardzo ładnie napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vagon i marian65 podziwiam wasza gotowość i odwagę w bezkrytycznym głoszeniu publicznie nonsensów. :) ale dam se rękę uciąć ze jak tak siedzicie przed kompami i piszecie te przydługie teksty na forum pozbawione logiki w mickiewiczowskim uniesieniu to musicie mieć przejebanie mądre miny niczym Jacek żakowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu to sa kierowcy z mózgami gimnazjalnymi
-mysla ze jak przeleca przez pare skrzyzowań na miescie nie schodzac poniżej 160
to każda gimnazjalistka na przejściu czy przystanku sika w stringi.

Mozna sobie pozwolić na luxus na dwupasie czy autostradzie pomimo przepisów
nie narazamy w sposób bezpośredni osób 3cich tak jak ma to miejsce w terenie zabudowanym.
Miejcie wyobraźnie że po mieście chodza telewizory i w głowach maja M jak Miłośc a nie to co się dzieje na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagon i marian65 podziwiam wasza gotowość i odwagę w bezkrytycznym głoszeniu publicznie nonsensów. :) ale dam se rękę uciąć ze jak tak siedzicie przed kompami i piszecie te przydługie teksty na forum pozbawione logiki w mickiewiczowskim uniesieniu to musicie mieć przejebanie mądre miny niczym Jacek żakowski.

Kolego , masz rację miny mamy przejebanie mądre, a chwile uniesienia rzadkie podobnie jak chęci dzielenia się naszą mądrością, więc korzystaj póki możesz... :D Co do logiki i głoszenia publicznych nonsensów- bierze się z tytułu jazdy na maszynach o mocy bliskiej 200KM i ich osiągów które są równie nielogiczne. Niemniej jeszcze bardziej nielogiczne są wywody na temat bezpieczeństwa kolegów którzy również jeżdżą na podobnych motocyklach. Zrozumiał bym gdyby wypowiadali się w tej kwestii tylko Skuterowcy i Harleyowcy ale jeśli piszą użytkownicy ścigów  to coś mi tu nie gra i trąci zakłamaniem i hipokryzją .... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zawsze fascynowały takie sprawy, czytam czasami komentarze na różnych portalach i nadziwić sie nie mogę takiej pewności siebie jaka idzie często za kompletnie niedojrzałym komentarzem albo totalną głupotą. Tzn w tym wątku to że na przykład co, ktoś robi sobie tor wyścigowy na dwukierunkowej uciekajac przed kilkusetzłotowym mandatem i jeszcze dorabia do tego jakieś dyskusje? Bardziej mnie fascynują te szacuny za narracje które po prostu nie maja prawa sie bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zawsze fascynowały takie sprawy, czytam czasami komentarze na różnych portalach i nadziwić sie nie mogę takiej pewności siebie jaka idzie często za kompletnie niedojrzałym komentarzem albo totalną głupotą. Tzn w tym wątku to że na przykład co, ktoś robi sobie tor wyścigowy na dwukierunkowej uciekajac przed kilkusetzłotowym mandatem i jeszcze dorabia do tego jakieś dyskusje? Bardziej mnie fascynują te szacuny za narracje które po prostu nie maja prawa sie bronić.

Z całym szacunkiem Kolego, ja nie bronię uciekających, a nawet w innym wątku stwierdziłem że nie ma sensu narażać cudzego czy swojego życia a nawet maszyny na rozbicie z powodu kilkuset złotowego mandatu. Jestem natomiast przeciwny hipokryzji i obłudnej krytyce ze strony innych użytkowników ścigaczy, bo jak wiadomo każdy z nas ma coś na sumieniu.Dla tego wyrażam szacun dla umiejących się przyznać oraz dla tych wyrażających opinię poprzez równie wymowne milczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie o tym mowie, ten brak logiki, hipokryzją byłoby to gdyby ktoś tutaj jednocześnie krytykował uciekanie przed policją i sam przed policją uciekał. ci co tu krytykują uciekanie przed policją nie wpisują się w hipokryzję jako że nawet jakby jechali milion na godzinę to nie ścigają się z nikim konkretnym. łamią prawo ale jest różnica między łamaniem prawa a urządzaniem sobie toru wyścigowego. jak sama nazwa wskazuje tor wyścigowy służy do ścigania się. ściganie się po drodze ogólnodostępnej jest robieniem sobie toru wyścigowego z krajówki. a jazda szybka po drodze jest szybką jazdą po drodze. wiadomo że na torze wyścigowym jeździmy dużo niebezpieczniej, stąd i zagrożenie większe, nie mówiąc o tym że ściganie się z radiowozem tworzy dodatkowe zagrożenie dla innych w postaci rozpędzonego radiowozu, który musi podjąć pościg z racji swojej funkcji. taki ciul więc naraża życie swoje, innych uczestników drogi, policjantów którzy wykonują obowiązki oraz tych uczestników drogi którzy mogą ucierpieć na tym pościgu ze strony radiowozu.

Mówię jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieczki są bez sensu i,jak Koledzy napisali, stwarzają zagrożenie i dla uciekiniera, jak i postronnych użytkowników dróg. W takich sytuacjach (bo wszyscy mamy nieco za uszami) dojrzały kierowca nie zwiewa ale bierze na klatę punkty i reprymendę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

He he widze ze temat ciagle jeszcze aktualny. Zauwazylem za koledzy podzielili sie na dwa obozy, tych co podejmuja ryzyko ucieczki i tych ktorzy oceniaja tych pierwszych jako debili, idiotow itd. Ludzie jest pelnia sezonu po co przesiadywac tutaj przed kompem i sie wzajemnie obrazac!!!!!!! Nie lepiej wsiasc na mopa i zapomniec o wszystkim............????

A jesli juz dojdzie do sytuacji w ktorej w ciagu ulamka sekundy musimy zdecydowac czy zytrzymamy sie przed policja czy nie to niech kazdy indywidualnie ta chwestie sam sobie rozstrzygnie.

Po sezonie bedziemy mogli wymienic tutaj nasze doswiadczenia :-)

Zycze wszystkim szerokosci .......... tym ktorzy zapier****ja i tym ktorzy motor mogli by zamienic na Komarka!!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.