Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin praktyczny wg. nowych zasad 2013 rok


Gość bartekER6N

Rekomendowane odpowiedzi

W tym zestawie z Liwony jest błąd merytoryczny, gdzie na poboczu wysiadają pasażerowie z pojazdu (pyt. 4 http://www.testynaprawojazdy.eu/ ).

Czy należy zachować w takiej sytuacji szczególną ostrożność. Otóż wg ustawy PoRD nie, twórca testu twierdzi, że tak.

 

clipboard02wew.jpg

Uploaded with Imagejak dla mnie trzeba zachowac ostroznosc. Gdy ktos wysiada z samochodu nie wiesz w ktora strone pojdzie- wiec trzba zalozyc ze moze ci wejsc na jezdie poniewaz graniczy z miejscem postojowym. wystarczy jeden krok.  Zauwazyłam ze jest duzo takich pytan na logike zwykła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie z Liwony jest błąd merytoryczny, gdzie na poboczu wysiadają pasażerowie z pojazdu (pyt. 4 http://www.testynaprawojazdy.eu/ ).

Czy należy zachować w takiej sytuacji szczególną ostrożność. Otóż wg ustawy PoRD nie, twórca testu twierdzi, że tak.

 

 

Sprecyzuj mi Twój tok rozumowania tego pytania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj mi Twój tok rozumowania tego pytania??

Ustawa punktuje sytuacje, gdy należy zachować szczególną ostrożność. Nie będzie to sytuacja, gdy omijamy pojazd, z którego wysiadają pasażerowie.

Szczególną ostrożność należy zachować gdy:

- wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się.

- wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się. (chodzi o pojazd przewożący dzieci i odpowiednio oznakowany)

 

 

Chyba, że musiałbym się postawić w sytuacji, gdy to ja wysiadam z pojazdu, to ok - w tymże pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to te pytania są proste... fakt że niektóre są durne czy też niejednoznaczne ale nawet moja żona mając dokument uprawniający do jazdy i nie korzysta z niego ;) to nie robiła więcej niż 4 błędy.

Co do pytania zaprezentowanego można tyle powiedzieć, że w każdym pytaniu ze starych testów gdy występowała "szczególna ostrożność" to ta odpowiedź była prawidłowa :D Inną sprawą jest że jadąc wzdłuż tak zaparkowanych samochodów wypadało by zachować takową z uwagi na to że ktoś może wybiec, włączyć się do ruchu bez kierunku, otworzyć drzwi itp. więc "szczególna ostrożność" w tym wypadku jest chyba traktowana "SZCZEGÓLNIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa punktuje sytuacje, gdy należy zachować szczególną ostrożność. Nie będzie to sytuacja, gdy omijamy pojazd, z którego wysiadają pasażerowie.

Szczególną ostrożność należy zachować gdy:

- wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się.

- wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się. (chodzi o pojazd przewożący dzieci i odpowiednio oznakowany)

 

 

Chyba, że musiałbym się postawić w sytuacji, gdy to ja wysiadam z pojazdu, to ok - w tymże pytaniu.

to co teraz przytoczyłeś tyczy sie art 57 i art.58

ja bym sie tutaj bardzie skłaniał ku istocie słowa szczególna ostrożnośc według Prawo o ruchu drogowym.

 

szczególna ostrożność – ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem sobie teścik.

Pierwsze co mnie zezłościło to za dużo czasu zabrał mi ten test - (oczekiwanie na filmy i slajdy)

Po pierwszych pięciu pytaniach zacząłem się śmiać i pytać samego siebie dla czego zdawalność nie wynosi teraz 100% (takie banały)

W połowie pojawiło się pierwsze "dziwne pytanie" ale było do przejścia

 

Ogólnie zakończyłem z wynikiem 68/74 (3 błedy) - ZALICZONE :)

 

Wg mnie zdecydowanie lepsza forma niż wcześniej; więc nie wiem o co ta cała afera i marudzenie ludzi, że jest teraz trudniej.

Jako ciekawostkę dodam, że co jakiś czas napadała mnie chęć zrobienia starych testów i zawsze okazywało się, że miałem kilka błędów (4,5,6) czyli wg starych zasad bym nie zdał. Jak się okazuje nabyte doświadczenie procentuje i sprawdza się w sytuacjach drogowych. Mam wrażenie, że to zdecydowanie lepsza opcja niż wyuczenie się testów, których nie zawsze sie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co teraz przytoczyłeś tyczy sie art 57 i art.58

ja bym sie tutaj bardzie skłaniał ku istocie słowa szczególna ostrożnośc według Prawo o ruchu drogowym.

 

szczególna ostrożność – ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;

 

Powtórzę. Ustawa prawo o ruchu drogowym wymienia sytuacje w jakich należy zachować szczególną ostrożność i nie jest to omijanie pojazdu, z którego wysiadają pełnosprawni dorośli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa zimowa chyba ma wpływ na takie opisy czytelnej sytuacji, kobieta wysiada jest już na drodze oczywiście dojeżdżam zachowując ostrożność i mam gotowość do szybkiego reagowania, ustawa nie pomoże jak dojdzie do tragedii. Test ma też na celu wykazanie prawidłowej reakcji kierowcy a nie tylko art.ustawy.

Nienormalne by było na każdą sytuacje która pojawia się na drodze zapis ustawy litości, zwykły rozsądek umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń to ma być właściwe zachowanie, błąd może popełnić każdy i tego trzeba się spodziewać pozdrawiam wszystkich  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa zimowa chyba ma wpływ na takie opisy czytelnej sytuacji, kobieta wysiada jest już na drodze oczywiście dojeżdżam zachowując ostrożność i mam gotowość do szybkiego reagowania, ustawa nie pomoże jak dojdzie do tragedii. Test ma też na celu wykazanie prawidłowej reakcji kierowcy a nie tylko art.ustawy.

Nienormalne by było na każdą sytuacje która pojawia się na drodze zapis ustawy litości, zwykły rozsądek umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń to ma być właściwe zachowanie, błąd może popełnić każdy i tego trzeba się spodziewać pozdrawiam wszystkich  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest też inna kwestia, myślicie że dadzą po jednej sztuce z rodzaju na każdy ośrodek? Przed 19 stycznia byłą możliwość zastąpienia Suzi bądź Yamahy Rometem 125. Teraz moc i pojemność dyktuje bezwarunkowo konkretny motocykl egzaminacyjny. Znaczy, że nie ma pojazdu zastępczego w przypadku awarii (czytaj poważniejszej gleby, bo jakoś nie wierzę w psucie). Jeśli zostanie wydany jeden pojazd egzaminacyjny na ośrodek to będzie cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.