Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc przy ocenie motocykla


goldi87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was prośbę, jak pisałem jestem w trakcie robienia prawa jazdy kat A, no i nie powiem sprzykrzyło mi się ciągłe grzebanie przy moim chinczyku. Stąd pytanie do was bo znalazłem ciekawy finansowo dla mnie motocykl i to niedaleko. Czy warto go brać, oraz czy byłby ktoś co się zna dobrze na motorach używanych ze mną jechać i go oglądnać ??

Możecie oczywiście dorzucić kilka słów o samym modelu jakieś bolączki mankamenty dostępność części.

http://otomoto.pl/kawasaki-bn-125-M3093579.html

Oto ta sztuka, cena jest atrakcyjna moto jest po malowaniu co widać rozmawiałem z właścicielem powiedział że motocykl zaliczył szlifa, wygląda na utrzymany w dobrym stanie choć zdjęcia są z zeszłego roku (teraz jest podobno zakórzony). Silnik odpala. Linki prawie wszystkie kwalifikują się do wymiany. Odrazu pytanie ile by mnie to na dzien dobry kosztowało, widzę że jednocylindrówka więc regulacje i czyszczenie gaźnika robiłbym sam, ew. z czyjąś pomocą z forum. Nie stać mnie na nic innego w zasadzie nawet na ten egzemplarz, ale jak sprzedam chinczyka to powinienem zamienić 1:1 kosztowo. Sam napęd też może być do wymiany skoro moto stało mógł zardzewieć. Jakie koszty przewidujecie jego wskrzeszenia?? Oraz jeszcze raz pytanie czy warto się na niego porywać?

Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić trzeba stan tarczy hamulcowej (grubość), klocki, łożyska mogą być do wymiany i w najgorszym wypadku sprzęgło do tego.

Napęd jeśli nie przeżarty rdzą, powinien jeszcze posłużyć.

Ale możliwe, że nic nie będzie wymagało natychmiastowej wymiany :)

Linkę gazu, regulacje i czyszczenia jesteś w stanie sam zrobić.

A części pewnie się zawsze znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety chce wymienić bo moje obecne wozidło chinskie doprowadza mnie do szału, dlatego szukam czegoś bez dokładania kasy co mnie spokojnie powozi w lepszym stanie technicznym. A co powiecie na przebieg tego motocykla?? Widzę że tutaj dużo kwesti poruszyliście, jeszcze silnik i ładowanie jestem sobie wstanie sprawdzić sam bo miernik i do pomiaru kompresji mam sprzęt, ale rama czy jest prosta nie wiem jak stwierdzić. Co do opon to cenna uwaga faktycznie jak stał to jeden zeson mogą być o ile nie sparciały i śmietnik.

Przydałby się ktoś ktoby mógł tam ze mną pojechać ocenić stan motocykla, i po ew. kupnie podpowiedzieć co zrobić na już, aby pojazd zaczął jeździć a co można odłożyć na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.