Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nieudane palenie gumy yamahą yzf r-125


mazda

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak w temacie moje pierwsze podejście palenia gumy i porażka :(

sprawa wygląda tak silnik działa normalnie , biegi też ale gdy wżucam jedynke to nie rusza i zahowuje sie jak by sprzęgło było cały czas trzymane .

a jak to wyglądało - ostro gazowałem i długo trzymałem na pól sprzęgle prosze o jakąś pomoc l€b rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej możliwej opcji i czy to potęcjalnie moge zrobić sam ?

tzn mechan ik weznie jak za złoto pewnie odemnie ;/

i jaki zakres uszkodzeń przewidujesz czy tylko ta część ze tarczami do wymiany czy może też coś więcej mogło by pójść.

o i jak podniosłem motor i wrzuciłem 1 to koło troszke się kręci ale tylko troszkę.

czy to ta część się uszkodziła w takim razie ? http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-YZFR125-YZF-R125-YZF-R125-08-Clutch-Assembly?item=160707519432&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8348427557910657309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak w temacie moje pierwsze podejście palenia gumy i porażka :(

sprawa wygląda tak silnik działa normalnie , biegi też ale gdy wżucam jedynke to nie rusza i zahowuje sie jak by sprzęgło było cały czas trzymane .

a jak to wyglądało - ostro gazowałem i długo trzymałem na pól sprzęgle prosze o jakąś pomoc l€b rady :(

Spróbuj jedynke wrzucić przez "rz" , może się uda !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety spaliłeś sprzęgło - do wymiany na pewno tarcze, przekładki i sprężyny - do tego dolicz sobie olej i filtr oleju bo teraz to tam pływa starte sprzęgło ;)

Co prawda po rozebraniu można sprawdzić jak wyglądają przekładki i sprężyny, ale nie liczył bym na zbyt wiele bo jak trzymałeś na pół sprzęgle to wytworzyła się tam niezła temperatura i mogły stracić swoje właściwości sprężystości. Polecam wymienić całość bo potem mogą być problemy z regulacją sprzęgła.

Ta część z ebaja to kosz sprzęgłowy i nie trzeba wymieniać całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.